Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór technikum elektroniczne czy mechatroniczne? Zajączek Wiśniowa

18 Mar 2016 09:42 1317 10
  • Poziom 9  
    W tym roku stoję przed wyborem szkoły. Bardzkej skłaniam się do Zajączka na technik elektronik. I mam pytanie do absolwantów. Czy na tym kierunku jest choć trochę programowania mikrokontrolerów?
  • Poziom 19  
    Kończyłem technikum mechatroniczne teraz kończę takie studia, ale mam porównanie do kierunku elektronika i telekomunikacja. Na obu kierunkach zawartość programowania w kursach jest podobna. W dzisiejszych czasach nie ma elektroniki bez programowania, zwłaszcza uC. W zależności od programu kształcenia możesz mieć więcej lub mniej programowania wysokopoziomowego lub PLC, ale uC jest stałym punktem każdego kierunku elektronicznego.
  • Poziom 17  
    A ja muszę powiedzieć, że nie ma sensu pytać, czy w szkole uczą programowania... programowania czy to wysokopoziomowego, czy w C, czy PLC to się możesz sam uczyć, po co Ci szkoła... szkoła to jest uśrednianie i dostosowywanie poziomu do tego uśrednienia, także programować dobrze uC to się np. w czasie wakacji możesz nauczyć i to kilka razy (chyba, że jak większość szarych ludzi przygrzeje Cię po zimie słońce i będziesz się całe wakacje obijał zamiast robić coś konstruktywnego)
  • Poziom 19  
    No ale po coś się do tej szkoły chodzi, jak już chodzić to z pożytkiem dla siebie jeśli kwestią ważną dla autora jest programowanie pytanie nie jest takie bez sensu.
  • Poziom 30  
    Trochę zły adresat pytania.
    Absolwenci szli starym programem w którym było dużo programowania mikrokontrolerów.
    Po reformie trochę się zmieniło i jest ich trochę mniej, i nie wiem czy pierwszy rocznik je programował.
  • Poziom 2  
    Zależy od tego co chcesz robić. Przy wyborze musisz uważać na promowane obiecanki szkoły najlepiej sie wypytać maturzystów co sądzą o szkole i ocenić która lepsza. Ja jestem t elektronik i z mojej szkoły mam złe doświadczenia syf a miała dobrom renomę i zakres materjału jaki przysługuje ja miałem powtarzające sie przedawnione informacje stare sieci komputerowe satelity konwertery magnetowidy gramofony itp. Ale bywały też inne informacje ale krótko. Podstawy elektroniki som i w mech jak i w el. Mechatronik ma potem pneumatykę i inne wraz z pisaniem kodu do plc a nawet mieli c ale krótko. T. el. nie wszędzie dostanie informatykę, jak i z kodem c. A na studia liczy sie matura a nie zawód. Wybieraj najlepsze szkoły i pytaj o plan zakres materiału i podział godzinowy takie jest moje zdanie prosił bym o komentarz.
  • Poziom 9  
    No jak rozmawiałem z obecnymi 2 i 3 klasami to bardzo sobie swoją szkołę chwalą i chyba to mnie bardziej przekonuje do technika elektronika.
  • Poziom 9  
    No właśnie byłem i szkoła z wyglądu jak i opowieści uczniów jest super, a na Wiśniowej też fajnie, ale nie było nikogo takiego kto by coś od siebie opowiedział coś jak u nich jest.