Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Qasqhqai J10 FL - Immobilizer czasem nie działa

18 Mar 2016 09:44 1776 5
  • Poziom 9  
    Cześć,

Trzy tygodnie temu zmieniałem obudowę kluczyka (płytka zintegrowana z pilotem, bateria wszytko kluczyku).

4 dni temu pierwszy raz zauważyłem, że po próbie zapalanie jest cisza. Wczoraj kolejne już 4 razy.

Przekręcam zapłon, kontrolki się palą ale nie gaśnie kontrolka od immo, wtedy oczywiście nie reaguje rozrusznik. Wyłączę kluczyk (bez wyciągania) , przekręcę znowu i immo złapie i kręci, pali.

Co może być przyczyną takiego staniu, że immo czasem nie załapie? Nie sprawdzałem na zapasowym kluczyku bo dzieje się to sporadycznie więc wtedy działa. Ta sama obudowa u wielu innych użytkowników nie robi takich problemów więc ją wykluczam.

Prośba o pomoc
  • Poziom 38  
    Może masz zimne luty na płytce.
  • Poziom 9  
    Dzięki za podpowiedź. Masz na myśli płytkę z pilota? Może coś się "podgięło" podczas przekładki...
  • Poziom 38  
    Tak z pilota tam jest immo zintegrowane.
  • Poziom 9  
    Proszę o jeszcze jakieś sugestie, podpowiedzi zanim zacznę działać..
  • Poziom 9  
    Info dla potomnych:

Podczas przekładki obudowy, podgiąłem styk baterii CR2032 (intuicyjnie tak zrobiłem bo ewidentnie ledwo stykało, to prawdopodobnie powodowało chwilowe niestykanie baterie bądź zwarcie) bo od momentu, w którym odgiąłem blaszkę aby znowu luźno była nie zacina się ani immo ani otwieranie/zamykanie drzwi.