Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laserowa kserokopiarka, A3, duplex, dobry skaner, za ok. 2000 zł.

wili8 18 Mar 2016 10:02 2592 35
  • #1 18 Mar 2016 10:02
    wili8
    Poziom 5  

Dzień dobry

Chce kupić kserokopiarkę tak jak w temacie:
    - laserowa
    - monochromatyczna
    - format A3 (i mniejsze) [druk i skaner]
    - dupleks (drukowanie dwustronne, koniecznie!)
    - skaner dobrej jakości (zależy mi na tym!, czy tu chodzi tylko o rozdzielczość DPI?), ostatecznie może być czarno-biały ale dobrej jakości.
    - niskie koszty eksploatacji (tanie zamienniki: toner, proszek)
    - [opcjonalnie, tzn. ta opcja jest mile widziana ale nie kategoryczna] możliwość połączenia się bezprzewodowo z czytnikiem ebook i drukowanie bez udziału komputera (nie wiem za bardzo na co patrzeć aby było to możliwe)

Obciążenie: załóżmy 100 stron w tygodniu (choć to takie bardzo niedokładne szacunki, bo przez długi czas mogę w ogóle nie drukować, a potem nagle muszę wydrukować w jeden dzień 1000 stron).

Na co zwrócić uwagę? Jaką firmę polecacie?
    Czy warto wydawać pieniądze na nowy sprzęt czy używany odnowiony?

0 29
  • #2 18 Mar 2016 11:08
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Jeżeli ma być nowa z duplexem , skanerem kolorowym i siecią , A3 to musisz delikatnie skorygować swój budżet ... W tej cenie brutto to bodaj używanego Bizhuba 222 dostaniesz a o kolorowym skanerze to zapomnij . Z nowych ewentualnie Canon iR2520 ale do tych 2K musisz troche dołożyć i bedzie to dopiero cena netto. O wi-fi jednak nie ma tu mowy .

C.

1
  • #3 18 Mar 2016 11:21
    ABLublin

Kopiarka nie musi mieć Wifi , wszytkie marki mają app'ki do drukowania wystarczy aby była podłączona kablem do lan'u.

1
  • #4 18 Mar 2016 12:29
    wili8
    Poziom 5  

copyman napisał:
    Jeżeli ma być nowa z skanerem kolorowym i siecią
    C.

copyman po zastanowieniu się, stwierdziłem, że aż tak bardzo na skanerze kolorowym mi nie zależy, ale żeby to był skaner PRZYZWOITEJ JAKOŚCI, tzn. dobrze skanował nawet mały druk z gazet.

ABLublin napisał:
    Kopiarka nie musi mieć Wifi , wszytkie marki mają app'ki do drukowania wystarczy aby była podłączona kablem do lan'u.

Dzięki za radę ABLublin. Faktycznie, przecież mogę podłączyć drukarkę do komputera a potem połączyć czytnik ebook poprzez wifi z komputerem. Ostatecznie takie rozwiązanie można zaakceptować, bo tak czy siak u mnie komp chodzi prawie przez cały dzień. Jednak na pewno wygodniejszym rozwiązaniem byłoby możliwość drukowania wprost z czytnika ebook do kserokopiarki. Jeśli jednak za tą wygodę mam płacić dodatkowo powiedzmy 700 zł, to ja dziękuje... obejdzie się bez.

---------------
    Zastanawiając się czy kupić używaną czy nową, to miałem na myśli to, co jest lepsze: używana z większą ilością opcji i być może tańszą w eksploatacji czy też nieużywaną (ale pewnie z mniejszą ilością opcji). Czasami na allegro są używana kserokopiarki z małą wartością ilości zrobionych kopii np. 45 000, tylko czy aby na pewno ten licznik kopii jest wiarygodny? (myślę, że są sztuczek aby to przestawić, zwłaszcza dla speców od tego sprzętu. tak?) Ponadto aby kupić używany sprzęt warto byłoby doradzić się jakiegoś uczciwego fachowca (np. takiego co naprawia tego typu maszyny), czy oferowany sprzęt warto kupić - bo laik tu może bardzo się pomylić.

Np. (to tylko przykład), na aukcji http://allegro.pl/konica-minolta-bizhub-250-skan-druk-a3-gwar-6-lat-i6051560641.html sprzedający daje aż 6 lat gwarancji (to sporo!, budzi zaufanie) ale tylko na "ELEMENTY EKSPLOATACYJNE" ale jak on to sobie definiuje? co to dla niego jest?, ponadto czemu nie ma podanej wartości licznika kopi? itd.

----
    Jakie firmy polecacie? Kiedyś (dawno dawno temu) na rynku drukarek królował HP, ale czasu sporo upłynęło a poza tym jest to urządzenie wielofunkcyjne a nie tylko drukarka, zatem to jest jakby inny segment rynku i tutaj może są inni liderzy.

0
  • #5 18 Mar 2016 16:42
    copyman

Bizhub 250 to juz leciwa konstrukcja. Lepszy byłby 222/282 . Co do Allegro to uważaj . Sprzedawcy zachwalają towar a jak przyjdzie co do czego to wymigują sie od odpowiedzialności . Poza tym zapytaj jeszcze o częstotliwość i koszt konserwacji gwarancyjnych. Uwierz mi lub nie ale miałem do czynienia z sytuacjami jak z komedii Barei , tyle tylko że klientowi do śmiechu za bardzo nie było a pozornie tani sprzet okazywał się koniec końców słono przepłacony. Znajdź sprzedawcę z Twojej okolicy żeby serwis reagował szybko a koszty dojazdu nie były kosmiczne .

C.

2
  • #6 18 Mar 2016 18:25
    vrus
    Poziom 17  

Podpisuje sie z kolegą wyżej odnośnie miejsca zakupu w 100% i dodam od siebie, szukaj uzywki, przy twoim przebiegu miesiecznym w zupelnosci wystarczy. Na rok ~15 nie zrobi na kopiarce duzego wraznia. Co do sprzetu, szukaj Ricoh lub konica minolta

1
  • #7 18 Mar 2016 20:08
    suri1986
    Poziom 23  

Powiedz skąd jesteś, a może ktoś z nas jest z okolicy...

0
  • #8 19 Mar 2016 11:07
    wili8
    Poziom 5  

suri1986 napisał:
    Powiedz skąd jesteś, a może ktoś z nas jest z okolicy...

Jestem z Trójmiasta.

Dodam jeszcze, że na jakości wydruku też mi zależy (dobra rozdzielczość, nie ma być żadnych smug itp.). Zatem ważna też jest skala szarości: czy 256 poziomów szarości, to już jest bardzo dobry poziom?

Rozmiar maszyny ma być kompaktowy, aby nie była to jakaś wielka "landara".

Może być i używana - to nie jest tak, że nastawiłem się mocno tylko na nową Oczywiście przy zakupie używanej, trzeba być bardziej ostrożnym. Fakt - serwis jest ważną sprawą, wcześniej na to nie zwracałem uwagi.

0
  • #9 19 Mar 2016 16:07
    kemotix
    Poziom 17  

Obdzwoń lokalne firmy.
    Może się okazać że taniej wyjdzie Cię wynajem maszyny. Ty płacisz za wydrukowane strony, a wykonawca zajmuje się serwisem oraz dostarcza materiały eksploatacyjne.

0
  • #10 19 Mar 2016 20:57
    piwos
    Poziom 23  

kemotix napisał:
    Obdzwoń lokalne firmy.
    Może się okazać że taniej wyjdzie Cię wynajem maszyny. Ty płacisz za wydrukowane strony, a wykonawca zajmuje się serwisem oraz dostarcza materiały eksploatacyjne.

Chociaż zgodzę się z Copymanem co do wątpliwej jakości oraz wątpliwej solidności sprzedawców ze wskazanego źródła zakupów (Allegro) to jednak zwrócę koledze uwagę żeby nie robił klientom handlowej wody z mózgu! ;) Wspomniane Bizhub 250 i młodsi ich następcy to w 90% te same maszyny. Zmienione wygląd i szczegóły. Toner (proszek w opakowaniu) ten sam, developer ten sam,bęben tan sam itd, itd. Wciskanie komuś porady, że b-250 tylko dlatego, że to poprzedni model jest gorszym to ordynarna handlowa bajka niegodna poważnego serwisanta. Ostatnio wpadły nam w ręce bizhuby 250 z super niskimi przebiegami do 80tys. kopii. Dosłownie 4 sztuki były jak nowe! Aż się serce raduje. Inna sprawa, że są sprzedawcy (Allegro itp), którzy kręcą w kopiarkach i drukarkach liczniki (także te elektroniczne) Cóż, takie czasy, żadnej przyzwoitości. Te które wpadły nam do firmy były fizycznie po prostu świeże. Dostawca z Norwegii sprawdzony, cena może nie najniższa ale w normie. Kopiarki jak należy.
    Znajdź kolego dobry używany egzemplarz ksero Konica Minolta bizhub 250 lub bizhub 350 i ciesz się z długiej eksploatacji. Jak cię stać na większy wydatek kup (praktycznie to samo) w szatach bizhub 222 lub podobny. Przynajmniej obudowy będą ładniejsze. Jak nie jesteś pewien stanu lub liczników (czy nie kręcone) weź ze sobą serwisanta. Niektóre Ricohy też nie są złe. Uważaj na kopiarki i drukarki Xerox, nie daj się namówić na niską cenę zakupu! Umowy użytkowania drukarek rozliczane od tzw kopii to już zdemaskowana handlowa ściemka, wiążąca na amen użytkownika z jedynym świętym dostawcą. Nie daj się wkręcić! Dzisiaj kopiarki są już tak zaawansowane technicznie, są już tak tanie że lepiej kupić i samemu sobie tonerami machać.
    Narka :)

2
  • #11 19 Mar 2016 21:40
    copyman

Zgadza się , ale diabeł zwłaszcza w tych 10% lubi siedzieć ... To że ładniejsze szaty to jednak jak sam wiesz nie wszystko. Osobiscie tez nic nie mam do Bizhuba 250/350 ale dostać takiego w ładnym stanie to sztuka . Co do 222/282 to właśnie tak powinna ta maszyna działać . Poprawiono kilka szczegółów (np. kontroler) i pomimo wspólnego tonera i dewelopera to jednak troszkę inne konstrukcje . Nie chodzi mi o robienie "wody z mózgu " tylko o wskazanie nowszego i lepszego rozwiązania z którego klient bedzie zadowolony.

C.

1
  • #12 19 Mar 2016 22:11
    wili8
    Poziom 5  

piwos dzięki! za solidną dawkę fachowej wiedzy.

piwos napisał:

Umowy użytkowania drukarek rozliczane od tzw kopii to już zdemaskowana handlowa ściemka, wiążąca na amen użytkownika z jedynym świętym dostawcą. Nie daj się wkręcić!

Jasne, ta opcja w ogóle mnie nie zadowala.

piwos napisał:
    Jak nie jesteś pewien stanu lub liczników (czy nie kręcone) weź ze sobą serwisanta.

Wśród znajomych to niestety nie mam nikogo kto jest specem od kserokopiarek. A tak w ogóle to serwisanci świadczą takie usługi?

piwos napisał:

Wspomniane Bizhub 250 i młodsi ich następcy to w 90% te same maszyny. Zmienione wygląd i szczegóły. Toner (proszek w opakowaniu) ten sam, developer ten sam,bęben tan sam itd, itd. Wciskanie komuś porady, że b-250 tylko dlatego, że to poprzedni model jest gorszym to ordynarna handlowa bajka niegodna poważnego serwisanta.

Ok, ale może im tez o to chodziło, że im nowszy model tym realny przebieg maszyny mniejszy (ale to wszystko jeszcze zależy od intensywności użytkowania).
    Ciągle słyszę o tym "Bizhub", to naprawdę tak dobry model? Z tego co czytałem na stronie, to można go fajnie rozbudować...

piwos napisał:

Ostatnio wpadły nam w ręce bizhuby 250 z super niskimi przebiegami do 80tys. kopii. Dosłownie 4 sztuki były jak nowe!

Jeśli można spytać, to w jakiej cenie?

piwos napisał:

Uważaj na kopiarki i drukarki Xerox, nie daj się namówić na niską cenę zakupu!

No to teraz mam sprzeczne informacje, bo właśnie w takim dużym ksero (gdzie mają z 20 kserokopiarek), pracownik wykonujący kopie polecił mi właśnie firmę "xerox", ale akurat na allegro to jest jeden z droższych sprzętów (jeśli chce się kupić nową). Później poszukałem w różnych sklepach internetowych i w sumie to trafiłem na ten model:
    https://www.xeromania.pl/p/2299/Xerox-WorkCen...1V_B-poleca-Autoryzowany-Partner-Xerox-Polska

Nie wiem w czym ten sprzęt byłby gorszy od wspomnianych kserokopiarek: Konica Minolta bizhub 250 czy bizhub 350.

Dodano po 4 [minuty]:

copyman napisał:
    Zgadza się , ale diabeł zwłaszcza w tych 10% lubi siedzieć ... To że ładniejsze szaty to jednak jak sam wiesz nie wszystko. Osobiscie tez nic nie mam do Bizhuba 250/350 ale dostać takiego w ładnym stanie to sztuka . Co do 222/282 to właśnie tak powinna ta maszyna działać . Poprawiono kilka szczegółów (np. kontroler) i pomimo wspólnego tonera i dewelopera to jednak troszkę inne konstrukcje . Nie chodzi mi o robienie "wody z mózgu " tylko o wskazanie nowszego i lepszego rozwiązania z którego klient bedzie zadowolony.
    C.

Jasne im starszy model tym pewnie trudniej dostać w ładnym stanie. A czy dobry fachowiec, potrafi jakimiś sposobami zorientować się, czy ktoś gmerał przy stanie licznika kopii?

0
  • #13 20 Mar 2016 08:27
    copyman

Jeżeli mechanicznie maszyna jest ok a tymbardziej jeżeli była mocno eksploatowana w krótkim czasie i dodatkowo nie pożółkła i nie jest zniszczona to raczej nie ma szans żeby poprawnie zweryfikować przebieg maszyny. To nie samochód gdzie w bardziej realny sposób idzie cofany licznik wyłapać . Choć i tu sprzedawcy stosują rożne triki - wymiana wysiedzianych foteli , obtartej kierownicy czy poscieranych nakładek na pedały i gałki zmiany biegów . Ewentualnie powycierane klawisze na pulpicie mogą zdradzić że maszyna była mocno eksploatowana i jej przebieg nie jest wiarygodny. Co jednak zrobić w przypadku gdy maszyna 99,5 % przebiegu wygenerowała jako drukarka ? Wtedy pulpit wyglada jak nowy ;) . Moim zdaniem cieżko bedzie sie zorientować na 100% . Z własnego doświadczenia powiem Ci tylko że trafiały mi się np. Bizhuby 250/350 z przebiegami ok. 500K w takim stanie że gdyby im licznik cofnąć na 80K to nikt by się nie połapał :)

C.

0
  • #14 20 Mar 2016 08:57
    Janusz.P

Przy tak małym obciążeniu jaki podajesz to może nową Ricoh MP2014d z drukarką i kolorowym skanerem która obecnie jest w atrakcyjnej cenie i zmieścisz się w swoim budżecie

0
  • #15 20 Mar 2016 09:42
    copyman

Faktycznie ten Ricoh byłby idealny ! Tylko pozostaje kwestia rozbudowania go o kartę sieciową. Poza tym lepszy byłby w wersji AD - z podajnikiem ADFR .

C.

0
  • #16 21 Mar 2016 12:22
    wili8
    Poziom 5  

copyman napisał:
    Faktycznie ten Ricoh byłby idealny ! Tylko pozostaje kwestia rozbudowania go o kartę sieciową. Poza tym lepszy byłby w wersji AD - z podajnikiem ADFR .

C.

Faktycznie cena atrakcyjna - na allegro za niecałe 1800 zł.

=============================

A) Teraz dopiero sobie przypomniałem, że chciałbym najlepiej taką kserokopiarkę, która ma zieloną świetlówkę - widziałem takie coś w kserach, wówczas gdy skanuje się książkę to nie trzeba za każdym razem tej klapy przykładać. Mam wrażenie, że właśnie ten zielony kolor, przyjazny dla oczu, nie jest szkodliwy. Ale być może takie możliwości, to oferują tylko modele z wyższej półki cenowej.

B) Chciałbym też, aby była możliwość skanowania do pamięci kserokopiarki, a potem wydruk jednocześnie wszystkiego co się zeskanowało. (nie wiem tylko ile PRZECIĘTNIE potrzeba pamięci aby była ta opcja możliwa przy skanowaniu powiedzmy 50 kartek A4, w odcieniach szarości)

0
  • #17 21 Mar 2016 15:42
    piwos
    Poziom 23  

wili8 napisał:
    copyman napisał:

C.

Faktycznie cena atrakcyjna - na allegro za niecałe 1800 zł.

=============================

A) Teraz dopiero sobie przypomniałem, że chciałbym najlepiej taką kserokopiarkę, która ma zieloną świetlówkę - widziałem takie coś w kserach, wówczas gdy skanuje się książkę to nie trzeba za każdym razem tej klapy przykładać. Mam wrażenie, że właśnie ten zielony kolor, przyjazny dla oczu, nie jest szkodliwy. Ale być może takie możliwości, to oferują tylko modele z wyższej półki cenowej.

B) Chciałbym też, aby była możliwość skanowania do pamięci kserokopiarki, a potem wydruk jednocześnie wszystkiego co się zeskanowało. (nie wiem tylko ile PRZECIĘTNIE potrzeba pamięci aby była ta opcja możliwa przy skanowaniu powiedzmy 50 kartek A4, w odcieniach szarości)

Przy towich możliwościach funduszy Ricoh wydaje się rozsądnym rozwiązaniem, to równy konkurent Konicy, choć wiadomo, wszystkiego co zamarzysz mieć nie będziesz ;)

Seria kopiarek Bizhub ma świetlówkę w skanerach, własnie koloru zielonego, chyba właśnie taki jakiego szukasz! Czy ona jest zdrowa, hm? Czort wie :/ Kwarcówka to to nie jest ;) Na pewno się mniej nagrzewa. O wyższość szkodliwości lamp koloru białego nad zielonymi to już chyba nie do nas pytanie :) Tu musiałby się wypowiedzieć fachowiec okulista, optyk, fizyk optyczny, hm, czort wie? :/ Może na jakimś forum medycznym? (zaciekwaiło mni zagadnienie, nigdy nikt o to nie zapytał) Jak będziesz miał jakąs sprawdzoną informację, prosze o info na forum! Kopiarki serii Bizhub także ładują skany do pamięci. Przykładowo kopiujesz dwustronnie na Bizhubie 350. Maszyna ładuje skany do pamięci. Jak wciśniesz (dotkniesz) na panelu dotykowym pozycję zakończ, kończy przyjmowanie. Już tylko drukuje to co zgromadziła. Już nawet leciwe poczciwe Konica 7020, 7030, 7145 itp to potrafiły. Odpowiedź na pytanie ile może w pamięć przyjąć zależy od bardzo dużej ilości czynników. Przeważnie na 50-150 oryginałów starcza. Przedewszystkim od pokrycia druku na oryginałach. Po drugie czy skanuesz w trybie foto czy tekst? W trybie tekst mieśći się przeważnie więcej. Po trzecie czy na zaciemnieniu udoskonalając lub wyciągając szczegóły czy na standard? Dużo tych czynników, nie da się tak jednoznacznie odpowiedzieć na pytania. Najlepiej udaj się w Twojej okolicy tam gdzie sprzedają Bizhuby lub Ricohy i poproś o demonstrację kopiarki. Sprawdź czy taka obsługa pasuje twoim wyobrażeniom!
    Kopiarki Rank-Xerox, a Xerox to zupełnie inna półka, skrajnie inne jakościowo kopiarki. Rank-Xerox to wysoka półka, dobry żywotny sprzęt, natomiast Xerox to niższa jakość. To sprytny marketingowy zabieg, na który do dzisiaj handlowcy łapią naiwnych klientów. Rank-xerox to nie Xerox!!! Polityka Xerox jest dla dla nas niezrozumiała, moi zdanie na dłuższą metę zabójcza. Sprawdź choćby ceny tonerów do Xerox, dostępność tonerów Xerox, ilość zamienników Xerox, porównaj z Konicą Minoltą czy Ricohem. Konica-Minolta czy Ricoh w porównaniu do Xeroxa jest dzisiaj super tania, zamienników, materiałów do wypęku. Mamy w obsłudze drukarki Xerox i Ricoh, osobiscie wolał bym Ricoha czy Konica, w 100%! Na, ale ja (zwykły serwisant) to nie światły człowiek biura.
    :)

2
  • #18 24 Mar 2016 08:48
    wili8
    Poziom 5  

Dzięki, piwos że sporo mi wyjaśniłeś i to nie jest tak, że waga słowa "światłego człowiek biura" (i to tak wielkiego jak DKS) jest dla mnie o wiele bardziej przekonującego od serwisanta. Wręcz odwrotnie:)

piwos napisał:

Przy towich możliwościach funduszy Ricoh wydaje się rozsądnym rozwiązaniem, to równy konkurent Konicy, choć wiadomo, wszystkiego co zamarzysz mieć nie będziesz ;)

Nie muszę mieć od razu wszystkiego, fajnie jakby była możliwość rozbudowy sprzętu.

piwos napisał:

Seria kopiarek Bizhub ma świetlówkę w skanerach, własnie koloru zielonego, chyba właśnie taki jakiego szukasz!

To jest bardzo cenna informacja, bo już kiedyś dawno, dawno zauważyłem, że kopie z kserokopiarki "z zieloną świetlówką" są dużo lepsze od pozostałych (to zwłaszcza było widoczne przy kopi zdjęć - jakby miały większą skale szarości, były dokładniejsze), jednak nie wiem czy były to Bizhuby. To było dawno na uczelni w punkcie ksero.

piwos napisał:

Rank-xerox to nie Xerox!!! Polityka Xerox jest dla dla nas niezrozumiała, moi zdanie na dłuższą metę zabójcza.

Taką sama politykę stosuje samsung do swoich smartfonów, seria galaxia SX (X - cyferka) jest dobra, ale pozostałe już z tej serii to sprzęt ponoć znacznie gorszy, choć nazwą nie wiele się różni. Dziwna polityka - już bardziej rozsądna jest polityka firmy asus, produkująca płyty główne: asrock - to tak naprawdę pododdział asusa, który produkuje gorszej jakości płyty główne. Jednak fakt, że nazwa firmy jest inna, powoduje, że częste reklamacje i wady sprzętu asrock nie idą na konto asusa.

piwos napisał:

Najlepiej udaj się w Twojej okolicy tam gdzie sprzedają Bizhuby lub Ricohy i poproś o demonstrację kopiarki. Sprawdź czy taka obsługa pasuje twoim wyobrażeniom!

Tak też zrobię (warto na własne oczy przekonać się jak to wszystko działa, jak długo trwa, jak głośno chodzi itd.)! Szukam jakiegoś dobrego sklepu w trójmieście z takim sprzętem - może ktoś jakiś by polecił?

0
  • #19 24 Mar 2016 09:36
    copyman

Co do "zielonego" światła , to jego kolor tak naprawde nie ma wpływu na jakość kopii. Poza tym coraz trudniej będzie Ci znaleźć takie maszyny. Powód ? Przesiadka producentów na lampy LED :) Są tańsze , trwałe i prostsze w produkcji . Co do wyboru sprzedawcy - zadzwoń w kilka miejsc i umów się na spotkanie lub najlepiej demonstracje sprzetu. Zapytaj na miejscu o warunki gwarancji i KONIECZNIE o częstotliwość i całkowity koszt przeglądu (konserwacji) . To bardzo istotne ponieważ sporo sprzedawców jest w stanie sprzedać maszynę nawet poniżej kosztów a pózniej odbijają to sobie z nawiązka na comiesięcznych konserwacjach za kilkaset złotych . Pamiętaj ! Kto pyta nie błądzi ! Dowiedz sie także o możliwość zastosowania alternatywnych tonerow żeby nie było pózniej niemiłych sytuacji pod tytułem "toner to tylko u nas wolno kupić i żaden inny" Jest wolny rynek i masz prawo kupować co chcesz i gdzie chcesz . Pamiętaj tylko że toner tez powinien spełniać normy jakościowe i niekoniecznie dobrym pomysłem jest zakup najtańszego znalezionego na portalu aukcyjnym.

C.

1
  • #20 24 Mar 2016 09:46
    piwos
    Poziom 23  

copyman napisał:
    Co do "zielonego" światła , to jego kolor tak naprawde nie ma wpływu na jakość kopii. Poza tym coraz trudniej będzie Ci znaleźć takie maszyny. Powód ? Przesiadka producentów na lampy LED :) Są tańsze , trwałe i prostsze w produkcji . Co do wyboru sprzedawcy - zadzwoń w kilka miejsc i umów się na spotkanie lub najlepiej demonstracje sprzetu. Zapytaj na miejscu o warunki gwarancji i KONIECZNIE o częstotliwość i całkowity koszt przeglądu (konserwacji) . To bardzo istotne ponieważ sporo sprzedawców jest w stanie sprzedać maszynę nawet poniżej kosztów a pózniej odbijają to sobie z nawiązka na comiesięcznych konserwacjach za kilkaset złotych . Pamiętaj ! Kto pyta nie błądzi ! Dowiedz sie także o możliwość zastosowania alternatywnych tonerow żeby nie było pózniej niemiłych sytuacji pod tytułem "toner to tylko u nas wolno kupić i żaden inny" Jest wolny rynek i masz prawo kupować co chcesz i gdzie chcesz . Pamiętaj tylko że toner tez powinien spełniać normy jakościowe i niekoniecznie dobrym pomysłem jest zakup najtańszego znalezionego na portalu aukcyjnym.

C.

Co do jakości tonerów niestety zgadzam się całkowicie. Tyle syfu i szmelcu w materiałach do kopiarek, w sieci dawno nie było. Sklepy internetowe już nawet nie sprawdzają co sprzedają, wisi im to a użytkownicy w serwisach płaczą. Lampy zielone zastępują czasami ledami a te są różne, czasami także zielone :lol: Czy to ma znaczenie, nie mam zielonego pojęcia. :lol:
    Praktyka: patrzenia od tyłu, słuchania, osobistego macania przed zakupem, ograniczonego zaufania (jak na drodze) to podstawa świadomego wyboru (modne słowo) :P Na zimno, nie oczami, a głową. Wyglądem się nie pracuje, bajery się przeważnie psują. Narka :)

1
  • #21 24 Mar 2016 14:30
    wili8
    Poziom 5  

piwos napisał:
    Lampy zielone zastępują czasami ledami a te są różne, czasami także zielone :lol: :)

Nie, żeby te zielone światło było moim jakimś fetyszem ;) ale z ciekawości spytam w jakim modelach są zielone ledy :)

copyman napisał:
    Dowiedz sie także o możliwość zastosowania alternatywnych tonerow żeby nie było pózniej niemiłych sytuacji pod tytułem "toner to tylko u nas wolno kupić i żaden inny"
    C.

Tego się obawiam, bo często producenci stosują taki trick, że sprzedają tanio sprzęt a potem koszty eksploatacji są horrendalnie drogie.

Z tym umówieniem się na prezentacje to dobry pomysł.

1
  • #23 27 Mar 2016 09:44
    piwos
    Poziom 23  

Nie, to tandetny Xerox, nawet koło Rank-xeroxa nie leżało :D
    Poza tym to tylko nowe podstawowe urządzenie biurowe.
    To znaczy:
    - w tej kopiarce Xerox masz tylko jedną szufladę
    W Konica bizhub 250, 222 lub 350 mają w podstawowej wersji dwie duże uniwersalne szuflady, na 500 kartek każda) w standardzie
    - w tej kopiarce Xerox nie masz karty sieciowej. W Konica bizhub 250 lub 350 mają sieciówkę w standardzie, oprócz tego bizhub ma oczywiście usb, a nawet w większości dają od razu PCL i PS czego temu Xeroxowi tu akurat brak!
    - w tej kopiarce Xerox nie masz podajnika oryginałów tylko zwykłą klapę, a bizhub ma i to odwracający (dwustronny AF-R)
    - w tej kopiarce Xerox nie masz podstawy a bizhub ma i to systemową.

Przede wszystkim to pomyłka bo nie ten pułap parametrowy! Ta kopiarka Xerox którą podajesz w linku to podstawowy biurowy model, a rozpatrywane przez ciebie Bizhuby czy Ricohy to wyższa półka. Musisz szukać tak zwanych trzydziestek. To znaczy że szybkość kopiowania musi być ok 30 kopii na minutę. To tak jakbyś porównywał nowy tandetny i prosty jednoosobowy Chiński kład dla dzieci z używanym ale większym i porządnym kładem Kawasaki albo Honda. A jeżeli chodzi o cenę, ten jest nowy, a Bizhuby i Ricohy używane!
    Zresztą długo by wyliczać wady użytkowe Xeroxa. Zobacz za ile proponują tam poniżej w spisie bęben, że zacytuję: XEROX 013R00670 Bęben do WorkCentre 5019/5021/5022/5024 za:728,50 zł 8-O, masakra! W Konica Minolta Bizhub 250 lub Ricoh masz niemalże za połowę tego co w Xeroxie bo około 400 zł! W tych modelach Xerox masowo lecą czujniki wyjścia. Są niefortunnie umieszczone. Klienci niestety niechcący wyłamują je, zamawianie ich to kiedyś masakra jakaś była. Koszt naprawy z dojazdem mechanika do Xerox przyprawia o bóle głowy, itd, itd :| Do każdej takiej wymiany dojdzie parę spraw, zawsze lepiej licz ostrożnie + wizyta serwisanta. No, przeglądy robić trzeba :oops: :roll:

Szukałeś takiego: https://geizhals.eu/xerox-workcentre-5021v-b-a880033.html ,a odpowiednikiem tego Xeroxa może być na przykład ten Bizhub: https://geizhals.eu/konica-minolta-bizhub-215-a817984.html
    Jest różnica?

A jak już, ty powinieneś co najmniej szukać Xeroxa takiego, odpowiednika szybkości z panelem dotykowym jak Bizhub, minimum: https://geizhals.eu/xerox-workcentre-5225-r-ne-wersje-a664972.html ,
    https://geizhals.eu/xerox-workcentre-5632v-fn-a423307.html,, a w zasadzie takie:
    https://geizhals.at/xerox-workcentre-5325-c-a862477.html

Narka ;)

1
  • #24 27 Mar 2016 18:40
    wili8
    Poziom 5  

Dobra piwos, przekonałeś mnie! Na xerox już więcej nie spojrzę. Ważny jest nie tylko koszt tonera ale też i bębna - wcześniej to jakoś nie brałem pod uwagę, bo "eeeh kiedy to ten bęben się wyczerpie".

A jak zabaczyłem tego bizhuba 215
    ( https://geizhals.eu/konica-minolta-bizhub-215-a817984.html ) to aż mi się oczy zaświeciły :)
    Może warto poczekać i zaoszczędzić jeszcze te 800zł dodatkowych i mieć maszynę z prawdziwego zdarzenia... ??? a przynajmniej uznaną przez specjalistów.

Tylko piwos piszesz "Musisz szukać tak zwanych trzydziestek. To znaczy że szybkość kopiowania musi być ok 30 kopii na minutę. " a ten bizhub 215 ma 21 kopii na minutę. Przy czym mi tam 21 kopii na minutę wystarcza, nigdzie mi się nie spieszy, ważne aby jakość kopii była dobra i tania eksploatacja. Być może chodziło Ci o to, ze te "30tki" to już nowsza generacja kopiarek...

Bizhub 215 można fajnie rozbudować o sieciówkę czy podajnik dokumentów. Szkoda, że w standardzie nie ma duplexu - dziwne, przecież to jest bardzo ważne (i ile dodatkowo kosztuje ta opcja? szukam i nie mogę tego znaleźć). A zatem za duplex jeszcze musiałbym kiedyś dopłacić. Ciekawe czy Bizhub 215 można rozbudować od dysk twardy?

0
  • #25 29 Mar 2016 09:48
    wili8
    Poziom 5  

Janusz.P napisał:
    Przy tak małym obciążeniu jaki podajesz to może nową Ricoh MP2014d z drukarką i kolorowym skanerem która obecnie jest w atrakcyjnej cenie i zmieścisz się w swoim budżecie

Tak, to interesujący model ale trochę mnie martwi niska rozdzielczość druku - tylko 300 dpi? Dziwne, że stosują takie rozdzielczości jeszcze - jakby to była drukarka sprzed dekady. To moja obecna wieloletnia już drukarka A4 ma 600x1200 dpi.

Czy poza Ricoh MP2014 (druk tylko 300dpi :/ ) i Bizhub 215 (dość droga - blisko 3000 zł. i jeszcze w standardzie nie ma duplexu :|) są jeszcze jakiś inne modele w podobnej cenie i możliwościami i z równie niskimi kosztami eksploatacji?

0
  • #26 29 Mar 2016 11:15
    Janusz.P

Z tą rozdzielczością MP2014 to coś nie tak w karcie produktowej, bo dokumentacja techniczna tej maszyny mówi o 600 dpi. W podręczniku produktowym dla handlowców też jest 600 dpi

1
  • #27 29 Mar 2016 17:56
    wili8
    Poziom 5  

Janusz.P napisał:
    Z tą rozdzielczością MP2014 to coś nie tak w karcie produktowej, bo dokumentacja techniczna tej maszyny mówi o 600 dpi. W podręczniku produktowym dla handlowców też jest 600 dpi

Dane miałem ze strony: http://agapo.pl/kserokopiarka-monochromatyczn...mp2014d-pokrywa-duplex-skaner-a3-p-44431.html
    (tam nawet jakość skanowania jest 300x600 - a zatem słabo nawet nie ma 600x600)

Janusz.P wielki dzięki - to bardzo cenna informacja i być może decydująca, ale jeszcze parę dni wstrzymam się z decyzją, bo chce aby to był przemyślany zakup.

Czemu tak duża różnica w cenie jest między Ricoh MP2014 i Bizhub 215 - o tysiąc złoty droższy jest Bizhub i do tego jeszcze nawet nie ma duplexu, a pozostałe parametry podobne. Skąd aż taka różnica.

0
  • #28 30 Mar 2016 16:14
    piwos
    Poziom 23  

wili8 napisał:
    Janusz.P napisał:

Dane miałem ze strony: http://agapo.pl/kserokopiarka-monochromatyczn...mp2014d-pokrywa-duplex-skaner-a3-p-44431.html
    (tam nawet jakość skanowania jest 300x600 - a zatem słabo nawet nie ma 600x600)

Janusz.P wielki dzięki - to bardzo cenna informacja i być może decydująca, ale jeszcze parę dni wstrzymam się z decyzją, bo chce aby to był przemyślany zakup.

Czemu tak duża różnica w cenie jest między Ricoh MP2014 i Bizhub 215 - o tysiąc złoty droższy jest Bizhub i do tego jeszcze nawet nie ma duplexu, a pozostałe parametry podobne. Skąd aż taka różnica.

Kolega Janusz ma częściowo rację.To, że Ricoh ma niską rozdzielczość to chyba nie jest taki wielki problem przy urządzeniu czarno-białym? Ja znam prostsze kopiarki, które robią kopie tekstowe nawet w 100 dpi i jakoś ludzie żyją. Ten myk to komunikat handlowy, traktuję raczej jako ostrożną (asekurancką) polityke sprzedawców. Żeby nie trafił się taki klient co bedzie potem marudził. Kupując w sieci (wysyłkowo) klienci masowo robią cyrki, odsyłają sprzęt podając absurdalne powody więc niektórzy sprzedawcy zaczynają już być ostrożni. Znam to z firmy w której pracowałem na drugi etat, maskara! Zastanawia mnie jedno. Chyba się gubisz (bez urazy) Najpierw szukasz (rozpatrujesz) czegóś z wyższej półki (nawet używanego), a potem spoglądasz i przerzucasz się jakoś rzutem na taśmę na niższą półkę parametrową ale nowe? :roll:
    Pamiętaj że te postawowe nowe urządzenia, które ostatnio rozpartywałeś to jednak nie jakosć dużo droższych 20tek, 30tek a 15stek! To różnica!
    W 20tkach, 30tkach masz w standardzie większość osprzętu: karty sieciowe, języki PCL, PS, dulpexy, podajniki podstawy itd W 15ach masz w sprzedaży (szczególnie wysyłkowej) tzw.golasy, z jakimiś dla zachęty dodatkami (gratisami) od poszczególnych sprzedawców. A, to podajnik, a to karta sieciowa itp, resztę musić dokupić. Pamiętaj, że kupując w sieci możesz czegoś nie dostać. Robiłem na dodatkowy etat dla podobnej i szlak mnie trafiał. Międzyinnymi dlatego podziękowałem za ich obsługę. Wiem jak się to odbywa, wiem jak traktują klientów, klienci zresztą odwdzięczają się podobnymi zagraniami. Nie ciekawie!
    Musisz pozbierać myśli, potrzeby, zrobić grafik, przewartościować swoje za i przeciw, fundusze, potrzeby, wymagania
    Narka :)

0
  • #29 02 Kwi 2016 05:36
    wili8
    Poziom 5  

piwos napisał:

Pamiętaj że te postawowe nowe urządzenia, które ostatnio rozpartywałeś to jednak nie jakosć dużo droższych 20tek, 30tek a 15stek! To różnica!
    W 20tkach, 30tkach masz w standardzie większość osprzętu: karty sieciowe, języki PCL, PS, dulpexy, podajniki podstawy itd W 15ach masz w sprzedaży (szczególnie wysyłkowej) tzw.golasy, z jakimiś dla zachęty dodatkami (gratisami) od poszczególnych sprzedawców

Piwos faktycznie trudno mi się zdecydować czy nowa z okrojoną ilością opcji czy używana full wypas.
    ALE
    Ricoh MP2014AD to 20tka a nie 15tka. Ponadto to nie jest "golas" - ma duplex, ma podajnik dokumentów (jedynie trzeba dokupić w przyszłości kartę sieciową).
    Cena 2300 zł. Zatem mieści się w moim budżecie (jako tako). Konia z rzędem dla tego, kto mi poda jakie są wady wyboru nowej kserokopiarki RICOH MP2014AD?

0
  • #30 02 Kwi 2016 11:06
    cefram
    Poziom 29  

Witam

Obecnie to urzadzenie oferuje najwiecej w dobrej cenie i nie mam na mysli tylko wyposazenia ale tez koszty eksploatacji. Niestety jest jeszcze za wczesnie zeby stwierdzic czy jest tak wytrzymala jak pierwowzor - jest za krotko na rynku.

Pozdrawiam

1
  Szukaj w 5mln produktów