Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP CLJ CM1312nfi - Wyświetla kod błędu 59.C0

Robkri 18 Mar 2016 12:50 861 2
  • #1 18 Mar 2016 12:50
    Robkri
    Poziom 8  

Witam
    Mam problem z HP CLJ CM1312nfi. Wyłamany był lever od podnoszenia tonerów, konkretnie magenta. Podstawiłem cały sprawny moduł napędowy od HP CLJ CM1312 (wcześniej sprawdziłem ją czy drukuje i było wszystko ok), czyli różnica jest tylko w górnej części urządzeń odnośnie samych skanerów a dół jest identyczny. Po złożeniu drukarki wykonałem dwa wydruki i wszystko było super, szczęśliwy wyłączyłem drukarkę założyłem boczną pokrywę osłaniającą napęd i elektronikę, po ponownym uruchomieniu chwilę popracowała i wyświetliła błąd 59.C0. Podstawiony moduł napędowy był sprawny na 100% jeszcze przed montażem sprawdziłem czy wszystkie koła ustawione są na znaki bo kiedyś nawalczyłem się przy innej okazji wymieniając połamany lever, było wszystko ok. Do czego mogę się jeszcze przyczepić. Napęd wyjmowałem już z drukarki 2 razy żeby sprawdzić czy czasem coś nie pękło lub nie przestawiło się ale wszystko jest w porządku wszystkie złączki i taśmy podpięte jak należy a błąd nadal wyskakuje.

0 2
  • #2 18 Mar 2016 19:33
    leeart

Poziom 34  

Podmień tonery bo może ciężko się kręcą. Sprawdź pas transferowy i kontakty/piny w szufladzie, te co łączą się z tonerami. Ewentualnie podmień jeszcze formater.

0
  • #3 22 Mar 2016 09:52
    Robkri
    Poziom 8  

Udało się naprawić, problemem była, tak mi się wydaje synchronizacja napędu z pasem transferowym. Po kolejnym wyjęciu napędu z drukarki chyba szóstym z kolei ustawieniu na znakach, został obrócony o 1/4 obrotu ten wyskakujący czarny plastik który wchodzi w koło napędowe samego transferu. Wcześniej obracałem to o 1/2 obrotu ale błąd dalej wyskakiwał. Skuteczne było dopiero obrócenie o 1/4. Sam tego do końca nie rozkminiłem ale siódmy raz rozkręcać nie będę bo znowu się coś wykrzaczy :)

0