Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd z Windows Boot Manager

18 Mar 2016 13:48 1674 12
  • Poziom 9  
    Laptop: HP ProBook 650 G1
    System: Windows 7 Pro

Witam,

Po włączeniu system się nie ładuje, tylko wyskakuje błąd:
    File: \Boot\BCD
    Status: 0xc0000098

Oczywiście próbowałem już wszelkich sposobów napraw znalezionych w googlach,
    jak np. włożenie płyty instalacyjnej z windowsem, wybranie opcji napraw, wybranie narzędzi odzyskiwania (i tu próbowałem:
    - narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania; nie naprawia błędu
    - wiersz polecenia (tu korzystałem z tej strony http://support.microsoft.com/pl-pl/kb/927391);
    Próbowałem:
    1. Bootrec /RebuildBcd - konsola zróciła mi "Pomyślnie przeskanowano instalacje systemu Windows. Całkowita liczba zidentyfikowanych instalacji systemu Windows: 0"

Próbowałem:
    2. Bcdedit /export C:\BCD_Backup
    ren c:\boot\bcd bcd.old
    Bootrec /rebuildbcd - konsola zróciła mi "Pomyślnie przeskanowano instalacje systemu Windows. Całkowita liczba zidentyfikowanych instalacji systemu Windows: 0"

3. cd /d Partycja:\Windows\System32 - gdzie zamiast partycja wpisałem "C", bo windowsa mam zainstalowanego standardowo na C... - konsola zwróciła "System nie może odnaleźć określonej ścieżki"

Znalazłem dużo info w google, ale wszystkie rozwiązywano, kiedy w oknie opcji odzyskiwania systemu był do wyboru system
    Błąd z Windows Boot Manager ...
    a u mnie jak widzicie nie mam nic do wyboru i jak wybiore załaduj sterowniki, to nie mam pojęcia co ma wybrać, po kliknięciu w tą opcję mam takie okno
    Mam ważne pliki do odzyskania na dysku, nie mogę tak hop siup polecieć z formatem.. Ktoś miał podobny problem i mógłby pomóc?

Wszedłem jeszcze raz do narzędzi odzyskiwania i do cmd i wpisałem chkdsk d:
    Konsola mi zwróciła

Typ systemów plików to RAW. CHKDSK nie jest dostępne dla stacji RAW..
  • Poziom 33  
    Jak masz RAW to lepiej zainteresuj się jakimś softem do odzyskiwania danych. Chyba że Ci na nich nie zależy.
  • Poziom 39  
    Zacznij od zrobienia kopi posektorowej nośnika programem DMDE.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Kopia posektorowa tego dysku na sprawny to podstawa do odzyskania danych. Zamieść też SMART tego dysku.
  • Poziom 9  
    SMART z programu Victoria:
    Błąd z Windows Boot Manager Błąd z Windows Boot Manager

Zrzuty z programu DMDE:
    Błąd z Windows Boot Manager Błąd z Windows Boot Manager
  • Poziom 29  
    SMART OK (nie licząc błędów od wstrząsów).
    Problem jest z główną partycją 483GB, w DMDE opcja "Otwórz wolumin" widzi dane?
    Nie znam za dobrze DMDE, może jest opcja naprawy/przywrócenia tej partycji, niech wypowie się ktoś z większym doświadczeniem.
    masterten napisał:
    Problem jest z główną partycją 483GB, w DMDE opcja "Otwórz wolumin" widzi dane?
    Nie znam za dobrze DMDE, może jest opcja naprawy/przywrócenia tej partycji, niech wypowie się ktoś z większym doświadczeniem.

Niestety nie dla wpisu w tablicy partycji, a tyle z niej pozostało. Tego woluminu nie da się otworzyć. Należy zacząć szukanie partycji, poprzez szukaj NTFS, a następnie ponownie zamieścić screen z okna partycje po wyszukiwaniu i zapisać log z wyszukiwania do pliku.
  • Poziom 18  
    Uruchom laptopa z płyty Live np. Windows mini xp https://www.microsoft.com/pl-PL/download/details.aspx?id=8002. Z poziomu tego Windowsa można albo skopiować dane z dysku albo podjąć próbę naprawy bootloadera Windows 7.
    Zakładam oczywiście, że posiadasz licencję na Windows 7. Przypominam niektórym kolegom, że naruszenie zasad licencji nie jest jednoznaczne z naruszeniem prawa.
    jurtur napisał:
    Z poziomu tego Windowsa można albo skopiować dane z dysku albo podjąć próbę naprawy bootloadera Windows 7.

Z czego ma je skopiować, skoro partycja została uszkodzona?
  • Poziom 9  
    DMDE:

Screen po zakończeniu skanowania:
    Błąd z Windows Boot Manager Błąd z Windows Boot Manager Błąd z Windows Boot Manager

Log z DMDE po zakończeniu skanowania:
    Log po skanowaniu

Macie jakieś pomysły jak mogę odzyskać dane? Chodzi mi głównie o jeden plik.. Narzeczona miała na tym lapku prace mgr i nigdzie jej sobie nie skopiowała.
    Potem jakby się to udało odzyskać, to oczywiście moge spokojnie formatować system, aż tak na innych rzeczach mi nie zależy
    NTFS 0 to chyba partycja system a NTFS 1 to Recovery.