Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda Civic UFO 1.4 DSI - Potrzebuję schemat instalacji podgrzewanych foteli.

l.jola 18 Mar 2016 14:07 1767 1
IGE-XAO
    l.jola
    Level 10  
    Witam, w związku z tym , że wymieniłem w samochodzie komplet foteli przednich na podgrzewane ( pod fotelami znajdują się dwa przekaźniki - jeden dwustanowy , drugi trzystanowy) dochodząca do nich wtyczka posiada 4 piny.

oraz posiadam oryginalne przyciski - wtyczka 6 pinowa.

dziekuję za wszelką pomoc. pozdrawiam.

Dodałem schemat instalacji pod fotele, oraz zmierzyłem ktore piny sie mostkują w poszczególnych pozycjach przełącznika.

zastanawiam się nad następującym rozwiązaniem.

+12V Akumulaora podłączyć pod przewód czerwony w kostce 4 pinowej
    mase do czarnego w kostce 4 pinowej

12v po stacyjce pod przycisk Pin1
    3 pin przełącznika pod albo zielono/czerwony lub niebiesko/żółty (w zależności od tego który kolor to LO lub HI Maty)
    6 pin przełącznika pod albo zielono/czerwony lub niebiesko/żółty

podejrzewam, że pozostałe 3 piny w przełączniku to masa oraz 12v po włączeniu oświetlenia.a pozostały to może jeszcze jedna masa potrzeban do sygnalizacji ON OFF ?

Problemem jest dla mnie jeszcze jak się dowiedzieć który pin to HI a który LO idący od maty, ale to chyba mogę sprawdzić testując.

chyba , że ktoś dysponuje schematem. w programie Data Tollerance nie ma mojego samochodu ;(

Honda Civic UFO 1.4 DSI - Potrzebuję schemat instalacji podgrzewanych foteli.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • IGE-XAO
    l.jola
    Level 10  
    jeszcze mam pytanie czy ten układ posiada jakiś termostat ?