Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers WRP250-5KB - Brak regulacji przepływu

piiter1 18 Mar 2016 15:00 645 5
  • #1 18 Mar 2016 15:00
    piiter1
    Poziom 9  

Witam
    Podgrzewacz nie reaguje na zmianę nastawy przepływu. Czy w prawo czy w lewo
    ciągle woda leci na max.
    Co zrobiłem:
    1. Rozebrałem i wyczyściłem zespół wodny, odrdzewiłem itp - wygląda ok.
    2. Wyczyściłem zawór regulacyjny przepływu wraz ze sprężynką i grzybkiem.
    4. Wyczyściłem też zaworek powolnego zapalania.
    3. Nasmarowałem wszystkie uszczelki, złożyłem cały zespół wodny.

Zawsze tak robię i było ok. A teraz nie reguluje przepływu wody. Woda cały
    czas leci na max.

Dodam jeszcze, że mam drugi taki sam zespół wodny (na zapas). Też jest czysty
    i też dzieje się to samo - czyli brak regulacji przepływu.

Nie wiem czy to istotne ale wymieniłem również palnik z zespołem gazowym (mam dwa). Ustawiłem ciśnienie gazu na min i max. Podgrzewacz ogólnie działa dobrze. Odpala, gaśnie, grzeje, reaguje na zmianę mocy. Nie cieknie. Tylko nie mogę sobie dać rady z tym przepływem.
    Proszę o jakieś pomysły bo ja już nie mam.

0 5
  • #2 18 Mar 2016 21:41
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

Sprawdź czy nie masz lewej wody w układzie, czy po zakręceniu wody kran jest suchy ? Dalej czy wyjmowałeś zwężkę venturiego czy siedzi na swoim miejscu ? Dalej czy zimna woda idzie na zespół wodny a ciepła wychodzi z nagrzewnicy ? Dalej czy śruba wyboru nie podbija membrany ? Dalej czy nie pokręciłeś śrubą zaplombowaną na zespole wodnym ? itd. W razie co odepnij wężyk c.w. i próby do wiadra...

0
  • #3 19 Mar 2016 09:40
    piiter1
    Poziom 9  

Lewej wody nie ma, kran suchy.
    Zwężki nie wyjmowałem, czyściłem ją wacikiem ale ona dość mocno siedzi i
    nie da się jej łatwo ruszyć.
    Woda podłączona prawidłowo.
    Czy chodzi o regulator przepływu? Jeśli tak to nie podbija membrany.
    W jednym zespole kręciłem ale to zmieniało prędkość zapalania od przepływu wody.
    W drugim nie kręciłem. Ta tulejka w środku od regulacji prędkości zapalania jest
    mniej więcej 1mm poniżej górnej powierzchni także też nie blokuje membrany.

Zauważyłem jeszcze, że zmiana przepływu na kranie nie powoduje zmiany
    mocy palnika - a powinna. Im mniejszy strumień przepływu przez dyszę Venturiego
    tym membrana powinna być niżej i mniej gazu na palnik.
    Zmieniałem zespół gazowy ale to raczej nie powinno mieć związku. Nie mam możliwości założenia poprzedniego zespołu gazowego (z którym regulacja przepływu wody działała) ponieważ są tam pozrywane śruby od połączenia z zespołem wodnym.

A może górna część zespołu wodnego jest zapowietrzona? Może lepiej zespół wodny złożyć w wodzie np. w misce. Nie wiem czy to ma sens ale już wszystko biorę pod uwagę.

Z drugiej strony tak duży przepływ musi iść przez zawór regulacyjny bo tam nie ma którędy przejść tyle wody.

0
  • Pomocny post
    #4 19 Mar 2016 13:42
    serwisszulborski.pl

Zwężkę wyciągnij szczypcami elektrycznymi (proste lub zagięte). Przedmuchaj otworki. Sprawdź również w dekilku armatury wodnej mini zaworek powolnego zapłonu czy dziurka w plastyku jest drożna. Można go lekko wydobyć szydełkiem obejrzeć pod światło, przedmuchać i osadzić na swoje miejsce. Dalej sprawdź membranę pod światło czy nie ma perforacji. Dalej osadzenie stożka który przesuwa się kręcąc śrubą zamazaną żółtą farbą można ustawić na równo. Jeżeli nie śruba nie była ruszana to nie tykać zostawić fabryczną nastawę. Dalej iglice (górna i dolna) oczyścić i przesmarowane smarem silikonowym. Zwróć uwagę czy iglica górna ma zakończenie w postaci mini talerzyka...Kombinacja ze skręcaniem pod wodą bez sensu.

0
  • #5 19 Mar 2016 17:13
    piiter1
    Poziom 9  

Udało się, już działa jak powinno.

Problemem był talerzyk pod górną iglicą. Okazało się, że są dwa typy.
    W dotychczasowym był mały (ma może z 0,5cm) - ale ciekło z łączenia.
    W "nowym" jest duży. Ma on średnicę taką jak nakładka plastikowa membrany - ale łączenie jest szczelne.

Jak używałem jednego czy drugiego zespołu wodnego to dawałem górę z "nowego"
    (bo jest szczelna). Wyjąłem mały talerzyk i wsadziłem zamiast dużego.
    Poskręcałem do kupy i działa.Nie wiem czemu z dużym nie działa.
    Dzięki za nakierowanie i pomoc.

0
  • #6 19 Mar 2016 21:19
    serwisszulborski.pl

Duży talerzyk do termy bez modulacji płomienia do term typu np. W250-1KP lub KE Najważniejsze że działa.

0