Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odczepy ile amper Elmar 200 3F Augustów

grabek905 18 Mar 2016 18:20 4122 28
e-mierniki
    grabek905
    Level 6  
    Witam chce zmierzyć ile migomat ma amper na każdym odczepie na migomacie pisze że ma 200A ,4x4 400v marki Elmar 200 3F . Kupiłem miernik cengowy marki 266 Clamp meter i na każdym zakresie pokazuje to samo a wiec chce w inny sposób to zmierzyć, ma ktoś pomysł jak to zrobić bez robienia sobie krzywdy? Dodaje zdjęcie miernika i mojej spawaki Elmar 200 3F
  • e-mierniki
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    Krzysztof Reszka
    Moderator of Electrical engineering
    Co kolega chce mierzyć zasilanie czy prąd spawania bo jak prąd spawania to mam pytanie.
    A jaki prąd mierzy ten kolegi przyrząd zmienny czy stały? Proszę poczytać na przełączniku.
    grabek905
    Level 6  
    Zakładam cengi na przewód ten co podaje drut i prąd i w trakcie spawania pokazuje mi 30 do 60 na każdym odczepie miernik ustawiłem na 200 a .

Dodano po 3 [minuty]:

Ogólnie chce sprawdzić ile ma amper ta spawarka czy dostaje tyle prądu ile ma dostać czy nie ma spadku bo strzela mi spawarka i strasznie odpycha mi rękę przy spawaniu
    User removed account
    User removed account  
  • e-mierniki
    grabek905
    Level 6  
    Tak na tym 200~ A przewód to 2,5 mm 20 m z piwnicy do kolejnego budynku i w kolejnym budynku rozchodzi się na 4 urządzenia gospodarcze 400v i od tamtego miejsca kolejne 20 m przewodu 2,5 mm dodam że w instalacji ma 3 fazy i masa a spawarka 3 fazy masa + N

Kolego autorze pisałem ci byś spojrzał na ten przyrząd co on mierzy .
    Cytat z DTR.
    MIG-MAG 250/140 jest nowoczesnym tyrystorowo diodowym źródłem prądu stałego do spawania łukowego

Moderator ; Krzysztof Reszka
    User removed account
    User removed account  
    grabek905
    Level 6  
    Tak widzę ze mierzy A ~ V~ i V - ... jesli chodzi o MΩ to nie wiem po co jest .a co do spawarka to to jest 200 i w karcie całkiem inaczej pisze niż przy tej co podałeś.

Dodano po 2 [minuty]:

Czyli podłączyć pod grzałkę i dopiero mierzyć A~ ? Na przewodzie spawalniczy ?
  • Helpful post
    SQ5AZP
    Level 29  
    To jakim cudem chcesz zmierzyć prąd w obwodzie wyjściowym skoro przyrząd może poprawnie dokonać pomiaru prądu przemiennego, a spawarka ma źródło oparte o transformator+prostownik diodowo-tyrystorowy?? Przecież w obwodzie wyjściowym płynie prąd stały.... Ze składową zmienną ma się rozumieć i stąd jakieś dziwne odczyty na cęgach udało się Koledze uzyskać.
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    Krzysztof Reszka
    Andzrej_55 wrote:
    Kolego SQ5AZP przyrządem na prąd zmienny można mierzyć i prąd stały - a przyrządem na
    prąd stały tylko prąd stały - widzisz jakąś różnicę ?

Kolega opisze jak to będzie działać. Mamy do czynienia z kleszczami Ditza .
    Czekam .
    User removed account
    User removed account  
    grabek905
    Level 6  
    Ogólnie nie rozkręca em migomat żeby sprawdzić co on tam ma a czego nie ma tak jak pisałem czuję w ręce ze 200 A nie mam bo w pracy spawam 9 h dziennie i wiem jak spawarka o mocy 200 a powinna topić drut i robić przetop nie twierdzę ogólnie że to wina migomatu. Tak jak pisałem robiłem jeden pomiar na 200 ~ A przy założonych cengach na przewód spawalniczy i mierzone w trakcie spawania. Mierzylem też na spawarce inwektorowej 180 a MMA i tak nie udało mi się nic odczytać.
  • Helpful post
    DVDM14
    Level 35  
    Andzrej_55 wrote:

Każdy przyrząd ma ustrój pomiarowy - jest on zawsze na prąd stały - aby mierzyć prąd zmienny dodaje się prostownik
    Te kleszcze to nic innego jak połączenie przekładnika prądowego z ustrojem pomiarowym
    - prostownik jest oczywiście po stronie wtórnej czyli przy ustroju

Nie pisz głupstw, od kiedy to klasyczny przekładnik prądowy jest wstanie mierzyć prąd stały? Do takiego pomiaru potrzebny byłby przekładnik oparty na sensorze Halla, a cęgi o których mówimy takowego nie posiadają.

Dla miernika o którym mowa w tym temacie przepływ prądu stałego, to brak przepływu prądu...
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    grabek905
    Level 6  
    Jutro rozkręce i wyślę fotki co ma migomat w środku ok ?
    User removed account
    User removed account  
    grabek905
    Level 6  
    Tzn ? Pierwotnej bo nie wiem jak zmierzyć w ten sposób i czy tym miernikiem dam radę to zrobić?

Dodano po 3 [minuty]:

Jutro dodam szczegółowe zdjęcia wnętrza migomatu i może uda się coś ustalić

Dodano po 2 [minuty]:

Czytałem o boczniku ale podobnie ciężko z kalibracja a więc tego raczej nie uda mi się zrobić
  • Helpful post
    Krzysztof Reszka
    Andzrej_55 wrote:
    Każdy przyrząd ma ustrój pomiarowy - jest on zawsze na prąd stały - aby mierzyć prąd zmienny dodaje się prostownik
    Te kleszcze to nic innego jak połączenie przekładnika prądowego z ustrojem pomiarowym
    Zrozumiałe ?

Niech kolega przestanie tworzyć bajki żadne cęgi do pomiaru bez odpowiedniego doposażenia nie mierzą prądu stałego. A dlaczego to niestety ja nie będę się w nauczyciela bawić to jest forum elektryczne . A co potrzeba im by mierzyć prąd stały to mnie tu ubiegł kolega DVDM14 .
    Tak się składa że podobne kleszcze tylko że z pomiarem prądu stałego posiadam .
    grabek905
    Level 6  
    Ale miernikiem uniwersalnym też nie dam rady na tyle "A" bo się spali jutro rozkręce pokaże może ktoś podpowie gdzie sprawdzać i wgl .
    User removed account
    User removed account  
    grabek905
    Level 6  
    W których miejscach dokanac pomiarów żeby wiedzieć ile amper jest na każdym oddczepie i jak zmierzyć prąd spawania w sensie czy na 8 jest 32,2V i 200A

Dodano po 2 [minuty]:

Najbardziej ineresuje mnie ile bedzie "A" na 60% cyklu pracy i ile na 100%
  • Helpful post
    SQ5AZP
    Level 29  
    Andzrej_55 wrote:
    Tak grzałka to najlepszy odbiornik - odczyty będą zgodne z prawem OHMA

Dodano po 4 [minuty]:

Zrozumiałe ?

Z miernictwa - jedynka.
    Przyczyna?
    DVDM14 wyłożył to precyzyjnie.
  • Helpful post
    Wawrzyniec
    Level 37  
    grabek905 wrote:
    strasznie odpycha mi rękę przy spawaniu
    Zmniejsz posuw bo za szybko podajesz drut, albo zwiększ napięcie (prąd).
    grabek905 wrote:
    W których miejscach dokanac pomiarów żeby wiedzieć ile amper jest na każdym oddczepie i jak zmierzyć prąd spawania
    Najlepiej na przewodzie masowym, kleszczami do pomiaru prądu stałego. Tymi co masz jest to niemożliwe z tego powodu że twoje kleszcze mierzą tylko prąd zmienny, a spawarka (migomat) spawa prądem stałym.
    grabek905 wrote:
    Najbardziej ineresuje mnie ile bedzie "A" na 60% cyklu pracy i ile na 100%
    Wróżkami nie jesteśmy, to powinno pisać na spawarce lub w dokumentacji do niej. Jeżeli ten parametr nie jest podany to najlepiej taką spawarkę omijać. Zmierzyć się tego nie da. Możesz to jedynie sprawdzić orientacyjnie spawając.
    grabek905
    Level 6  
    Podane nie jest czemu nie wiem pisalem wiadomość do producenta o podanie mi tych informacji migomat kupilem 8 marca tego roku w sklepie. To muszą być te cengi z rms ? Co do ustawienia spawarki spawam trochę czasu zawodowo jak byś czytał posty ? Ale jednak twoje info najbardziej pokazało mi to co chciałem wiedzieć. Dziękuję temat do zamknięcia.
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    Wawrzyniec
    Level 37  
    grabek905 wrote:
    To muszą być te cengi z rms ?
    Nie, RMS to do pomiaru przebiegów odkształconych. Tobie potrzebne do pomiaru prądu stałego, np UNI-T UT203. Nim można mierzyć prądy stałe i zmienne do 400A. Odczepy ile amper Elmar 200 3F Augustów
    grabek905
    Level 6  
    somers wrote:
    grabek905 wrote:
    spawam trochę czasu zawodowo
    Pytanie po co kupiłeś takie coś ? To wygląda jak DIY wystrugane gdzieś w stodole. Starsze OZAS-y z drugiej ręki były by o wiele lepszym wyborem.

Spawam OZAS-em MINIMAG163 a i chyba ma lepszego kopa

Dodano po 3 [minuty]:

No i Esab c250 3 ph / c200 i Most 320

Dodano po 2 [minuty]:

Czemu kupiłem? kupiłem gówno firmy Adler mig 207 i w ramach reklamacji wybralem tą.

Dodano po 4 [minuty]:

Wyszło tak ze dostałem szybkie dobre zlecenie i musiałem miec miga na już po miesiącu dokładnie 10 kwietnia zlecenie będzie skończone a spawarka zostanie darmowa + trochę w kieszeni. Po tym zleceniu sprzedam i kupię pro Esab bo ta firma wie co robi.