Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Playstation 3 Slim 3004B - Po pewnym czasie gaśnie, w recovery stoi OK

18 Mar 2016 18:25 1536 27
  • Poziom 19  
    Konsola ma dziwną przypadłość, mianowicie po jakimś czasie sama się wyłącza, gaśnie dioda i trzeba ponownie włączyć konsolę. Czas wyłączania jest różny, czasem nie zdąży nawet wejść do XMB, czasem nawet odpali grę na 5-10 minut. Podstawiałem zasilacz z nieco większym amperarzem (0.13A -> 0.18A) reszta parametrów identyczna, niestety problem ten sam.

Próbowałem wgrywania na nowo FW, konsola dwukrotnie się wyłączyła, za trzecim razem Update poszedł bez problemu, po czym znowu konsola zgasła.

Zauważyłem jednak, że konsola stoi w recovery menu bez wyłączania, można wybierać opcje do woli, lecz po wyborze czasem nawet nie zdąży wykonać wybranej operacji.

Podejrzewam GPU lub mostek, zanim jednak coś z tym zrobię chciałbym się was poradzić, czy będzie to co myślę, czy też mogę spróbować czegoś innego?
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 16  
    początki YLOD reflow pomoże ale na chwile niestety te ps3 slim w tej wersji od cech300xxxx to najgorszy badziew jaki sony wyprodukowało
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 19  
    reflow czego?
  • Poziom 16  
    reflow czyli inaczej przegrzanie układu graficznego dokładniej RSX
  • Poziom 19  
    Trzeba wymienić pasty na procesorach i wyczyścić wentylator. jak nie pomoże rebaling układów w serwisie.
    Rebaling- zdjęcie układów i postawienie na nowych kulkach.
    Polecam serwis w Kielcach bardzo dobry i z gwarancją.
  • Poziom 16  
    jaki reballing o czym ty piszesz tylko reflow tego rsx no chyba że chcesz odać kase za nową płyte główną tam pady czytaj ścieżki pod rsx leca wpizzzz widać jak się znasz na modelach i jakie rsx są montowane
  • Poziom 19  
    reflow konkretnie RSXa na jakiej temperaturze i ile czasu? Zdejmować te blaszki?
  • Poziom 16  
    oczywiście że radiator z rsx trzeba zdjąć ale ostrożnie żebyś niezarysował procesora poprzez podłożeniekawałka plastikowej karty wycietej pod wymiar
    a zalezy czy ma HOT czy stacje do BGA
  • Poziom 19  
    Hot air, grzanie na krzem?
  • Poziom 16  
    przgrzej po całości na 250stopni bez zdejmowania radiatora z rsx czas około 90sekund
  • Poziom 19  
    Niestety nie pomogło więc jak teraz?
  • Poziom 2  
    Jak dokladnie podgrzewales? Mam identyczny problem spobuje tez zagrzac zobaczymy jak wyjdzie...
  • Poziom 19  
    "przgrzej po całości na 250stopni bez zdejmowania radiatora z rsx czas około 90sekund"

Moja konsola przestała odpalać, nie pojawia się żaden obraz, po chwili gaśnie dioda. Nie wchodzi już nawet do recovery, przy wciśniętym włączniku za drugim piknięciem konsola wyłącza się do czerwonej diody.

Zauważyłem że przy włączaniu rsx grzeje się bardzo wolno, czego nie można [powiedzieć o CELLu, po paru sekundach nie idzie go dotknąć.

Coś robimy z tym tematem czy sprzet już na śmieci?
  • Poziom 16  
    Czekałem z napisaniem posta do czasu aż zepsujecie...........no i zepsuliście........... teraz to najprawdopodobniej nadaje się na złom...........
    Wszyscy mądrzy ale specjalistów jak na lekarstwo.
    Mam wrażenie że ten dział Forum NICZEMU nie służy !!
  • Poziom 19  
    To nie jest forum dla czekających aż coś się zepsuje, żeby móc później się powymądrzać ;)
  • Poziom 19  
    domi29 napisał:
    jaki reballing o czym ty piszesz tylko reflow tego rsx no chyba że chcesz odać kase za nową płyte główną tam pady czytaj ścieżki pod rsx leca wpizzzz widać jak się znasz na modelach i jakie rsx są montowane

Czy jesteś normalny domi29???Dwa razy już stawiałem nowe kulki na tej konsoli i jest ok.
    Daj mu hot-air i piekarnik a na pewno naprawi.Zastanów się co piszesz.
    Jakie zdejmowanie radiatora???Konsola do wywalenia.

Chłopie do zrobienia reflo nie wystarczy hot-air.
    Wystarczy że masz przekrzywioną konsolę kulki się porozjeżdżają płyta główna jest kilu warstwowa i bez stojaka z mocowaniami powykrzywia się.
    Termo parę masz jaka była temperatura rsx jak go grzałeś?

Następnym razem pytaj fachowców.
    Moderator powinien nie pozwolić na takie wpisy które wprowadzają w błąd.

Dodano po 10 [minuty]:

houki1989 napisał:
    Jak dokladnie podgrzewales? Mam identyczny problem spobuje tez zagrzac zobaczymy jak wyjdzie...

Nie grzej tego samym hot-air.Napisz na pv co dokładnie się stało?
  • Poziom 19  
    To napisz hebis konkretnie tutaj jak to się robi? temperatura rsx jakies 120 stopni
  • Poziom 19  
    Oryginalne kulki są cynowe i potrzebują ok 220c na przetop.
    Musi być podgrzewacz ,termopara,hot-air,flux,rama do zamocowania płyty głównej.
    Ja robię tak:
    Płyta w statyw
    Termopara (średnica 0,6mm)pod układ przyklejona taśmą aluminiową od kominków do 1000c wytrzymałoś
    Podgrzewacz do 180-200c z zachowaniem profilu 3s-1c
    Flux igłą wciskam pod kład z każdej strony (nie zadużo) i dobrej firmy i jakości
    Hotem lub ir od góry ok 80s do 220-240c delikatnie patrzę czy układ pływa i by padów nie zerwać.
    Oczywiście wszystkie temperatury odczytywane z termopary.
    Po wszystkim czyszczę układ płytę,nowe kulki i zrobione.
    Oczywiście kulki ołowiane i inny profil wlutowania.

Opis jest do zdjęcia układu z płyty bez ściągana radiatora.

Do prowizorycznej naprawy wystarczy podgrzać z godnie z instrukcją bez dotykania układu i oczywiście wszystko musi być wypoziomowane by kulki się nie pokulały pod układem.
    Dwa razy robiłem reflow i yellow powrócił położenia układu na nowych kulkach już nie przeżył.

Po tych zabiegach co już robiłeś to sądzę że już nic z tego nie będzie.

Pierwsze kulki stawiałem nie na podgrzewaczu a na grillu elektrycznym z regulacją temperatury i hot-air. Lecz na 3 szt jedna działała :-) 6 xbox-ów musiałem kupić by 7 działał.
    Ta zabawa kosztuje więc jak komuś zależy to proponuję sprawdzony serwis z okolicy.

Jak coś źle napisałem proszę mnie poprawić

Nie zachęcam do w/w zabiegów tylko proponuję rozwiązanie problemów domowym sposobem.

Jak fachowcy to czytają to z forum mnie wywalą :-)
    Do takiego sprzętu musi być stacja grzewcza i dobry profil grzania wtedy 98% robionych PS3 nie powraca na gwarancji i jest powtarzalność.

Jest wiele tematów o rebalingu bga na elektrodzie temat wielokrotnie powtarzany.
  • Poziom 16  
    hebis niebądz taki do przodu bo wiem co pisze i nieraz uratowałem takie ps3 wystarczy mieć wypoziomowaną idealnie płytę główną dotego topnik \rma218 i zawsze wstanie a ty na pewno stawiasz nowe kule pod rsx???raczej mało który serwis to robi a znam tylko 2 w polsce które to robią uczciwie a tak to wszyscy działają z reflow a tak apropos mam swój prywatny modding na Ylod i po reflow działa mi taka slimka juz ponad 9miesiecy wystarczyło coś podłożyć między orginalne chłodzenie i radiatory wieć nieucz mnie czegoś czego sam nieogarniasz bo chwalisz się żena podgrzewaczu zrobionym z grilla no sorry ale ja mam podgrzewacz PREheatera i 360 wystarcza a pozatym mam nasadki i wiele innych narzedzi recznie osobiscie dorabianych a masz szpatułe do zdejmowania IHS z cell zdejmniesz raczej nie tak jak większośc pseudoserwisantów bo się boicie tego żeby nie zarysowac laminatu a jak masz pojęcie i zdolności manualne tak jak ja to zejdzie ładnie wieć nieoceniaj książki po okładce
  • Poziom 19  
    Napisałem że zabawę z ps3 i xbox zaczynałem na elektrycznym grillu...........
    Właśnie na tym polega problem że robicie reflow. Do grania raz w miesiącu przez godzinę to wystarczy na rok nawet.
    Nie mam zamiaru się kłócić na forum i wymądrzać.Sprzęt jakim dysponuję na tą chwilę pozwala mi na naprawę i co za tym idzie na powtarzalność w 98%
    Uważam że już nic do wątku więcej nie wnoszę więc żegnam.
  • Poziom 19  
    skoro miałem 120 stopni, a na przetop potrzeba 220 stopni to dlaczego konsola teraz nie wstaje?
  • Poziom 19  
    wentyl215 napisał:
    "przgrzej po całości na 250stopni bez zdejmowania radiatora z rsx czas około 90sekund"

Moja konsola przestała odpalać, nie pojawia się żaden obraz, po chwili gaśnie dioda. Nie wchodzi już nawet do recovery, przy wciśniętym włączniku za drugim piknięciem konsola wyłącza się do czerwonej diody.

Zauważyłem że przy włączaniu rsx grzeje się bardzo wolno, czego nie można [powiedzieć o CELLu, po paru sekundach nie idzie go dotknąć.

Coś robimy z tym tematem czy sprzet już na śmieci?

Skoro cell się grzeje jest ok a rsx niema przejścia na kulkach więc nie działa i się nie grzeje.

Ponieważ jak porozkręcałeś ps3 i rsx odszedł od płyty nie ma przejścia więc nie działa.
    Skoro grzałeś 120c a nie 220-250 to się kulki nie przetopiły więc nie działa.
  • Poziom 16  
    Opisywana usterka niejednokrotnie trafiała do mnie na naprawę.

W większości przypadków naprawa polegała na:

1. Wymianie kości z biosem (Pamięć TSOP firmy Samsung).
    2. Wykonaniu pełnego reballingu procesora CELL (CPU).

I dopiero na sam koniec
    3. Lutowanie (reballing) obecnego układu graficznego RSX, ewentualnie wymiana na inny serwisowy sprawny.

Rzadko od razu lutujemy RSX w modelach PS3 Slim 3004. Przeważnie CELL pada pierwszy. Wykonanie Reballingu stawia go na nogi i w zasadzie nie mamy późniejszych reklamacji.

Co do demontażu IHS z RSXów w technologii 45nm to uważam iż jest to największa głupota. W większości przypadków dochodzi do uszkodzenia mechanicznego samego układu / ewentualnie padów lutowniczych na płycie głównej. Potem trzeba się bawić w regenerację zerwanych pól. A jak wiadomo czas to pieniądz :)

Proces reballingu z podstawowymi informacjami można obejrzeć na moim materiale z lutowania konsoli PS3 (polecam włączyć napisy).

Link

Ps. Panowie bez niepotrzebnych spin :)
  • Poziom 19  
    Odnośnie wymiany kości z biosem, poniżej obrazek i na niebieskim zaznaczeniu mam MXIC a nie samsung.

• Poziom 16  
    wentyl215 napisał:
    Odnośnie wymiany kości z biosem, poniżej obrazek i na niebieskim zaznaczeniu mam MXIC a nie samsung.

W takim układzie kość z biosem raczej odpada.
    W takim przypadku zrobiłbym tak jak wcześniej napisałem.

Z tym że u Ciebie w odwrotnej kolejności -> pierwsze co to reballing RSX.
  • Poziom 19  
    Nie mam możliwości, jakie to są koszta w serwisie?
  • Poziom 16  
    wentyl215 napisał:
    Nie mam możliwości, jakie to są koszta w serwisie?

Trzeba się liczyć z kosztami rzędu 200 zł (u nas jest taka cena).
  • Poziom 19  
    Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które wzięły udział w tym temacie. W moim przypadku koszt reballingu jest najzwyklej nieopłacalny dlatego postanowiłem, że sprzedam konsolę na części, jest tam kilka sprawnych rzeczy i myślę, że tym rozwiązaniem lepiej na tym wyjdę (patrząc oczywiście na aktualne ceny używanych ps3).