Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane - Wysokie obroty na benzynie i gazie

pudzian87 18 Mar 2016 19:15 1716 8
    pudzian87
    Level 2  
    Witam.

W mojej Megane 1.6 8v 1997r 90KM pojawiL się problem:

Byłem u gazownika na regulację gazu. Kazał mi najpierw zrobić regulację zaworów w silniku i wymienić świece. Tak też zrobiłem, przy okazji wymieniłem przewody WN bo się urwały przy wyjmowaniu. Pojechałem do gazownika znów, zamontował elektrozawór przy silnku gdyż okazało się że go nie ma ( samochód posiadam od roku, poprzedni właściciel zakładał instalację, jest to STAG). No więc elektrozawór zamontowany, delikatna regulacja gazu, zapłaciłem i pojechałem.
    Na drugi dzień wyjechałem, jadę na gazie i czuję, że strasznie śmierdzi nim, więc przełączyłem na benzynę i nagle obroty skoczyły do 2000 i tak mniej więcej się utrzymują od prawie 2 tygodni.

Na benzynie, na gazie jest to samo: obroty 1500-2000 , czasem spadną do 800-1000 ale za chwilę znów skaczą.

1 Krok: Wymieniłem silnik krokowy - dalej to samo.

Co teraz powinienem zrobić?
    Byłem u gazownika dziś, mówi że kroczak powinien być ustawiony na kompie po wymianie , Mechanik mówi, że w tym modelu się go nie reguluje. Kto ma rację?

Jakieś pomysły ? Padło podejrzenie, że jest lewe powietrze w układzie, ale czego i po czym szukać?
    helmud7543
    Level 43  
    pudzian87 wrote:

Na drugi dzień wyjechałem, jadę na gazie i czuję, że strasznie śmierdzi nim, więc przełączyłem na benzynę i nagle obroty skoczyły do 2000 i tak mniej więcej się utrzymują od prawie 2 tygodni.

Sprawdziłbym ciśnienie w instalacji LPG, stan reduktora. Jak nie zbija ciśnienia to może wywalać nadmiar przewodami (zapach w kabinie) a być może nawet przez wtryski (silnik pracuje na bardzo bogatej mieszance, sterownik się pogubi, możliwe że obroty będą szaleć). Odetnij gaz i pojeździj na samej benzynie, zobacz czy się będzie stabilizował.
    pudzian87
    Level 2  
    Odkąd tak utrzymuje wysokie obroty to jeździłem tylko na benzynie ( przez ten zapach gazu - okazało się , że jest nieszczelny wąż przy reduktorze, wymieniony i już zapachu gazu nie czuć)
    ale wysokie obroty są. Jakby były tylko na gazie to byłoby prosto, ale na benzynie to się dzieje a nie było tak..

Przyucz krokowca<--- co to znaczy ?
    bodzio012
    Level 33  
    Sprawdź lub wymień uszczelkę na przepustnicy, za dużo powietrza i takie objawy
    kajkoszyk
    Level 10  
    Magik, pokaż gdzie jest w 8V
    Voytu$
    Level 19  
    pudzian87 wrote:
    Przyucz krokowca<--- co to znaczy ?

To tak zwana adaptacja silnika krokowego. W zależności od samochodu procedura może się różnić. Jak pamiętam w Vectrze B, na przykład odłączało się akumulator na chwilę jeśli dobrze pamiętam - po jego podłączeniu następowała automatyczna adaptacja krokowca. U Ciebie może być inaczej. Zdarzyło mi się również kupić nowego nie działającego za ponad 100 zł, tak, że mogłeś też trafić na bubla.

Jeśli tak samo auto zachowuje się na starym i nowym - nie szedł bym tą drogą :)
    Jak ktoś zasugerował bardzo duże szanse na lewe powietrze. Szczególnie jeśli masz to samo na benzynie. Jakieś 85% stawiam, że to może być powód. Czyli niedomknięta przepustnica/krokowiec/nieszczelność.
    Szpunk77
    Level 8  
    Cześć
    Komputer Ci głupieje. Ale najprowdopodobniej winą jest tzw. regulator prędkości.