Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Esab Topflex400 model LAS 400. Dwa przełączniki dozowania mocy...

18 Mar 2016 20:12 2685 6
 • Poziom 33  
  Witam forumowiczów.
  Migomat jak w tytule. Problem polega na tym>dwa przełączniki dozowania mocy, jeden 4-o stopniowy,drugi 10-o stopniowy. Ten pierwszy ewidentnie popsuty-połamane krzywki.
  Przełącznik firmy Salzer, jeszcze z West Germany-typ S 212, sprawdzałem na stronie Salzera, nie ma tam w ogóle serii S212 [nie robią, czy jak?] A może nie dotarłem do właściwej strony?
  Przełącznik ma - cztery pozycje zakresów, osiem pakietów przełącznika.
  Okablowanie:
  Ze stycznika L1, L2, L3, podłączone do zacisków 6, 10, trzeci nieczytelny - trzy odejścia w stronę przełącznika drugiego, z zacisków 7, 19, trzeci nieczytelny.
  w stronę trafo idą - trzy podwójne odczepy, po jednym do każdego stosu trafo, zaciski 7,19, trzeci brak opisu
  na każdy ze stosów odchodzą po dwa pojedyncze odczepy z zacisków 5, 8, 11, 12, 16, 17.
  Każdy ze stosów ma po 6 odczepów, z czego te podwójne i pojedyncze - razem 9 - są podłączone do uszkodzonego przełącznika, reszta uzwojeń idzie do drugiego 10 - o pozycyjnego [zakładam, że jest on sprawny].
  Gdybym miał tabelę sekwencji tego uszkodzonego + schemat trafo, to już by było prawie 100% sukcesu. Do starego opola zrobiłem parę lat temu przełącznik na podstawie tabeli sekwencyjnej - 10 lat minęło i dalej śmiga. Będę wdzięczny za wszelką pomoc od Was, pozdrawiam.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 11  
  Powinno pomóc
  Esab Topflex400 model LAS 400. Dwa przełączniki dozowania mocy...
 • Poziom 33  
  Wielkie dzięki sytuacja staje się mocno rozwojowa na duży plus.Znalazłem nawet ten s212 wfirmie Tool 4You>łacznik Esab Salzer typ S212 ,nr produktu 032074001,ale nic więcej nie ma -ile pozycji itd,nawet zdjęć które dużo by dały.Wysłalem im maila z prośbą o fotki tego produktu-na razie brak odzewu.Narazie czekam .Jakby coś do Ciebie dotarło gdzie są takowe do zdobycia to podrzuć temat.Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję !
 • Poziom 33  
  Witam forumowiczów.Odświeżam temat,bo mam trochę problemów z zakupem wyżej opisanego przełącznika[to co oferuje firma Tool4You niestety się nie nadaje].
  Chciałem podstawić jakiś krajowy ,ale po przeanalizowaniu tabeli sekwencji ze schematu dodanego przez kolegę v1r00zz jestem zaskoczony.Przełącznik zakresów k4 działa w typowych dla migomatów
  3 fazowych sekwencjach dodawania kolejno napięcia na poszczególne stosy trafa przez odczepy 4,5,6,7-8.
  Przełącznik 4.1 obsługuje odczepy trafa 1,2,3-i tu tkwi zagadka.Według tabeli sekwencji[o ile ją dobrze odczytałem ]to uzwojenia 1,2,3 pracują jak jakiś hamulec w tym trafo.
  Czy może ktoś mi to lepiej wyjaśnić,o co chodzi z tym trafem?
 • Pomocny post
  Poziom 25  
  Przełacznik 4 zakresowy zamawiałem w Apator toruń . Koszt około 220 zł za 40 amperowy. Ledwie mi się zmieścił do migomatu bo ten orginalny był 25 amper. Numer schematu tego przełącznika to 4G-4719 tak napisane na ulotce od niego. Numerki napisane na niebiesko to numery z orginalnego salzera zaś czarne drukowane apatora. Na ulotce nie ma zworki między 4 i 5 apator dorysowałem ją długopisem, na przełączniku jest i jest wszystko wporządku założony działa. Pisał mój poprzednik o hamulcu na trafo, nie ma czegoś takiego . W przypadku dodatkowych pytań chętnie odpowiem. Esab Topflex400 model LAS 400. Dwa przełączniki dozowania mocy...
 • Poziom 25  
  Esab zaoszczędził na miedzi (pierwotne miedziane) dlatego taniej mu było rozbudować przełącznik.
 • Poziom 33  
  Witam wszystkich zainteresowanych. Migomat został naprawiony. Po analizie schematu załączonego przez kolegę stasiekb 100,wszelkie wątpliwości zostały rozwiązane.Po prostu schemat zamieszczony przez kolegę v1r00zz był mało czytelny.Kolega stasiekb100 podesłał mi schemat podobnego Esaba i wtedy wszystko stało się jasne. Łącznik został zamówiony w firmie APATOR Toruń ,koszt z wysyłką-197 pln. .Temat uważam za zakończony.