Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor 50cali kupować czy czekać na nowe modele

18 Mar 2016 20:22 7632 66
  • Poziom 8  
    Proszę o przeczytanie odpowiedzi na poniższe pytania i udzielenie mi porady co do marki i modelu telewizora:
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? / pokój 3,5 X 3,3 metra
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? / 2-2,5 metra
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? / 1 do 5 lecz 85% czasu jedna osoba
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? / jak 1 to na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? / wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? / będzie wisiał na wschodniej ścianie a okno jest na południowej
    7. Jaki masz obecnie telewizor? / lampowy
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? / jak najlepszy obraz, dobry kontrast, bardzo dobry
    imput lag. 4k ze względu na filmy z pandrive i dysku zewnętrznego
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? / antena dvbt, w przyszłości sygnał telewizji kablowej ze światłowodu, komputer z HDMI, pandrive z usb /filmy/ dysk zewnętrzny
    /filmy/
    10 .Jakie urządzenia? / komputer, pandrive, dysk zewnętrzny, komórka przez wifi
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? / od 3 do 8, ze względu na gry z komputera nawet do 8
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? / lepszą
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? / co akurat leci
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? / od tego mam komputer, telewizor będzie jako
    monitor nie potrzeba drugiego internetu
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? / tak 60 do 80 %
    16. Preferencje co do marki? / nie mam zdania, ewentualnie Panasonic lub Sony
    17. Preferencje co do wielkości? / 48 do 55 cali, preferuję 50
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? / reklamy
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? / wieczorami, a w weekendy w dzień
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? / +/_ 3500
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? / nie musi

Czy są już nowe modele, czy trzeba jeszcze poczekać, ewentualnie który model mógłbym kupić
    z obecnych, proszę o odpowiedź.
  • Poziom 28  
    W tej cenie tylko Panasonic 50cx680 - Input lag ma akceptowalny, acz nie idealny - 55ms. Większy wybór byłby, gdybyś ewentualnie chciał FHD.

Z nowych modeli - będzie drożej. Philips 49pus6501 wejdzie pewnie w ciągu 2 tygodni - ale będzie początkowo kosztował 4200-4300.
  • Poziom 8  
    przeważnie kupuję w jednym sklepie a tam mają tylko PANASONIC LED TX-55CX680e, czy to jest to samo? i jak działa ten system firefox os?

Dodano po 20 [minuty]:

podobno ten sklep firefox os jest bardzo ubogi i ma mało aplikacji, coś też czytałem że telewizory Panasonic mają jakiś clouting, co to jest i czy to prawda?
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Chciałbym spytać ile może kosztować ten model PUS6501, czy przekroczy mój planowany budżet, tj około 3500zł? bo jak czytałem testy to powiem że mi się spodobał i co to znaczy że dla członków forum będzie znacznie tańszy i to z kalibracją, czyli że można go będzie kupić w jakiś sposób za pośrednictwem forum? czy może powiedzieć w sklepie że jestem członkiem forum i mi cenę obniżą? ja bym się wstępnie zapisał na zakup, a co z tą kalibracją o co chodzi? musi ją przeprowadzić odpłatnie fachowiec i będzie taniej? czy przy zakupie dostanę już skalibrowany? proszę o odpowiedź
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    dobrze, przypomnę się w środę, na razie dziękuję.
  • Poziom 28  
    LOCOLOCO napisał:
    Oczywiście, że ubogi.
    Zresztą model też nie najwyższych lotów.
    Ma i clouding i banding.

Znowu bzdury piszesz w imię wyniku sprzedażowego.

Nie ma ani cloudingu ani bandingu, żaden test jak i moje doświadczenie z tym telewizorem tego nie potwierdzają.

Co do systemu - zależy czego użytkownik oczekuje. Jakby kolega napisał, to powiem co jest a czego niema ;)
    Moim zdaniem, jeśli nie chce się traktować TV jako zamiennika komputera, to firefox daje wszystko co potrzeba.
  • Poziom 8  
    z którą matrycą kupić?
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Czyli Philips PUS6501 i Panasonic 50cx680, to który z nich lepszy? a może jeszcze jakiś inny model? PUS6501 po przeczytaniu testu nawet mnie zainteresował tylko rzeczywiście pisze tam że ma słaby kontrast. A Sony nie wypuszcza czasem jakichś nowych modeli?
  • Poziom 20  
    Wszyscy wypuszczają nowe modele. Jedni już teraz, inni w kwietniu/maju.
  • Poziom 28  
    W klasie tv z matrycą IPS.

Czy Panasonic 680 czy Philips 6501? Kwestia budżetu - jeśli Cię stać, weź Philipsa - jeśli nie, Panasonic - jest jednak tańszy (na promocji nawet o 600zł). Obraz będzie miał na pewno bardziej kontrastowy Panasonic - Philips za to ma Amblight i będzie miał obsługę HDR.

Przede wszystkim nie słuchaj sprzedawców. Obejrzyj sobie testy - Panasonica jest sporo, Philipsa jeden - ale bardzo rozsądny - niestety jutro LOCOLOCO/kiki wrzuci swój test, w którym się dowiemy, że 6501 jest najlepszym telewizorem od lat, że cudowny, że nie ma lepszych - i będzie nam spamował linkiem do hdtv.
  • Poziom 1  
  • Poziom 28  
    Ja nie Twierdzę, że nowe Philipsy są złe. Tyle, że niestety IPS to krok wstecz. Porównanie kontrastów pokazuje to czarno na białym. Oczywiście, że kąty boczne będą dobre - ale co z tego, jak kontrast słaby...

A Twoje docinki, rzeczywiście na poziomie babci. Ewentualnie dziadka. Dziadku.
  • Poziom 1  
  • Poziom 28  
    Oczywiście, że nie widziałem. Ale widziałem testy którym wierzę, ponieważ ich metodologia jest uczciwa. Ja naprawdę nie prowadzę krucjaty przeciwko Philipsowi. Prowadzę krucjatę przeciwko zakłamaniu i obłudzie co poniektórych.
  • Poziom 28  
    Swoją drogą, to nie dałeś zbyt wymagającego obrazu dla TV. Oczywiście przypadkiem.
  • Poziom 1  
  • Poziom 28  
    Ale pod względem kontrastu (o kontraście dynamicznym nie wspominając) jest dość mało wymagający.
  • Poziom 1  
  • Poziom 28  
    Czyli pomiar pomiarem, ale racja musi być po naszej stronie.

Te cyferki nie są wymyślone. Zwłaszcza ciekawe jest porównanie 6550 do 6501. Swoją drogą jak wytłumaczysz to, że w wersji 65 cali modelu 6501 będzie matryca VA? Czyli jednak lepiej VA?

Rozwiązanie jest proste. Philips wsadził tańszą matrycę do tańszych modeli, żeby przyoszczędzić. Do tego wsadził kilka (ciekawych, owszem) wodotrysków, żeby skusić ciemny lud, a ciemny lud to kupi, bo zawsze zwraca uwagę na wodotryski a nie na elementarne części.
  • Poziom 1  
  • Poziom 28  
    No właśnie róznica polega na tym - na najwyższej serii.

Chyba, że próbujesz komuś wmówić, że nie ma różnicy pomiędzy jakością matrycy u Philipsa pomiędzy serią 6 a na przykład 9.

Philips musiał na czymś przyoszczędzić, żeby 6 seria miała jakąś sensowną cenę. Zamiast przyoszczędzić na wodotryskach, przyoszczędzili na matrycy. Ot co.
  • Poziom 6  
    W jakiej cenie będzie nowy Philips 55 PUS6561 ?
  • Poziom 8  
    No i skończyło się pyskówką a pytanie było proste. Ja sam jednak chyba zdecyduje się na Philips - przekonuje mnie stabilny Android z jego możliwościami. Czy mógł by mi ktoś (może być na priv) wytłumaczyć o ile będzie tańszy (6501 przewidywana cena 4200) dla członków forum i jak to się będzie odbywało??
  • Poziom 20  
    Bez przesady z tym stabilnym Androidem...
    A nowe modele pod tym względem, to na razie jedna wielka niewiadoma...