Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite Pro A100 - Podświetlenie matrycy

18 Mar 2016 20:23 858 2
  • Poziom 15  
    Witam! Posiadam laptopa Toshiba Satellite Pro A100. Dziś akurat wymieniłem w nim płytę główną i wszystko było w porządku do pewnego momentu, gdy instalowałem system to podświetlenie zgasło nagle, po jakimś czasie na chwilę zapaliło się podświetlenie, a później całkiem zgasło. Podczas uruchamiania laptopa ekran zapala się, podświetlenie działa tylko podczas ładowania BIOS'u i zaraz gaśnie podświetlenie i tyle. Czytałem trochę o tym na necie, że to może być albo świetlówka albo inwerter. Ale podczas uruchamiania laptopa to podczas ładowania paska biosu podświetlenie działa na chwilę i zaraz gaśnie, a ekran nadal działa i podczas tego chwilowego podświetlania na tej płytce inwerter piszczy, gaśnie ekran i przestaje piszczyć. Wiecie jak to naprawić ? Trochę się oczytałem na necie ale rozwiązania odpowiedniego nie znalazłem, więc prosiłbym o pomoc. Z góry dziękuję!
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 30  
    Wymieniałeś płytę więc mogłeś coś źle złożyć, jakieś zwarcie czy taśma niedopięta.
    Druga sprawa to czy płyta którą włożyłeś jest sprawna...
    Poleciłbym najpierw rozebrać i sprawdzić czy dobrze złożony.
    Jeśli dalej będzie problem, zacząć od sprawdzenia na innej świetlówce bo to najłatwiej zdobyć/pożyczyć. Podpowiem, że można użyć stłuczonej matrycy (byle świetlówka cała) i wystarczy tylko podpiąć kabel od inwertera bez rozbierania matryc.
  • Spec od komputerów
    pawelciolek3 napisał:
    Wiecie jak to naprawić ?

Podstaw do sprawdzenia inną świetlówkę.