Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra G 1.7 isuzu cięzko pali,dławi,kopci, bład PO335

18 Mar 2016 20:48 1194 3
  • Poziom 2  
    Witam mam do was pytanie? Wiec zaczniemy od tego;
    Autko Asterka zaczęła ciężko odpalać Myślałem ze to swiece żarowe są przyczyną swiece sprawdzone wszystko ok.Pomyślałem doszedłem do wniosku że przyczyną może być długo nie wymieniany filtr paliwa.Wymieniłem go oczywiście dosyć brudny był lecz to nic nadal nie dało.Przy odpalaniu były też dziwne obiawy takiego przydławiania silnika z początku jeszcze w miarę odpalał. Dodam że rozrusznik bardzo dobrze kręci czasami.W trakcie jazdy zdarzało mi się lekkie szarpanie autem i tracił na chwilę moc,przy dodawaniu gazu nie szedł i po chwili było dobrze potem np. stanołem bo nie dało się jechać na wolnych obrotach dusiło go bardzo po chwilach ustępowało było ok i tak w około znów myślałem że to wina sterownika pompy wtryskowej lecz zdało mi się to zbędnę bo niedawno miałem go robionego ok 2 tygodni wcześniej i wyglądało wszystko na ok.Tak mi mówił elektryk dzisiaj w pracy sprawdzałem ładowanie okazało się że ma zbyt niskie 12 a z tego co wiem powinno być powyżej 14 min. przy odpalaniu silnika kontrolka ładowania zaczyna mrógać wraz z dławieniem silnika do tego sprawdzałem pod maską co może byś jeszcze nie tak okazało się że słychać lekki szum powietrza wyrzucanego z filtra paliwa sprawdzając na komputerze błędy wyskakuje błąd czujnika położenia wałka czyli błąd po335 oczywiście ten błąd swiecił mi się bardzo długo odkad pamiętam lecz czujnik był wymieniany też dosyć nie dawno bo około rok temu Proźba jest moja taka dajcie jakąś wskazówkę na ten temat bo żaden mechanik nie wie co to jest a robienie i tych wszystkich zeczy to jest zbyt wysoki koszt z góry dziękuje.
  • Poziom 27  
    Napisz chociaż jaki silnik ma ta asterka.
  • Poziom 32  
    Odnośnie błędu 0335 to jeśli czujnik sprawny i kable przedzwonione to zerknij czy koło pasowe nie ma bicia
  • Poziom 2  
    jawiczka napisał:
    Napisz chociaż jaki silnik ma ta asterka.

co do silnika 1.7 isiuzu silnik 2001 rok

Dodano po 6 [minuty]:

bodzio012 napisał:
    Odnośnie błędu 0335 to jeśli czujnik sprawny i kable przedzwonione to zerknij czy koło pasowe nie ma bicia

Wiesz co co do do tego koła pasowego to raczej nie ma nic wspólnego do tych przyczyn ale kto wie popytam się zobaczymy.Co do kabli no kabli jeszcze nie podgladałem właśnie teraz w czwartek sprawdzić czujnik położenia tego wałka czy on jest sprawny czy nie . No jak będzie on dwu pinowy to będę mógł go sprawdzić jak wszystko będzie ok to będę szukał dalej jeśli nie to kupię nowy i zobaczymy co się będzie dalej działo.

Dodano po 3 [minuty]:

A dodam jeszcze że jak autko jest na zapłonie sterownik pompy wtryskowej zaczyna dziwnie hałasować takim odgłosem jak by jakiś silnik odrzutowy został odpalany coraz głośniej.