Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd (-24) podczas instalcji Kasperskiego na Androidzie.

gracjantorhan20 18 Mar 2016 21:00 657 6
  • #1 18 Mar 2016 21:00
    gracjantorhan20
    Poziom 12  

Witam, od kilku dni borykam się z problemem podczas instalacji programu antywirusowego na Androida. Jako, że telefon (Prestigio Grace X5 z Androidem 4.4.2) zaczął nieco przycinać to postanowiłem przywrócić ustawienia fabryczne z poziomu systemu. Po tym zabiegu niestety pojawił się problem dotyczący programu Kaspersky Internet Security for Android. Otóż podczas instalacji ze sklepu google play wyskakuje błąd -24. Nie pomaga ponowne przywrócenie ustawień fabrycznych jak i instalacja ze strony Kaspersky ponieważ tam wyświetla się komunikat "Aplikacja nie została zainstalowana". Dodam, że program przed czyszczeniem działał bardzo dobrze. Inne antywirusy instalują się bez problemu, tak samo inne aplikacje. Co zrobiłem do tej pory:
    - przywróciłem ustawienia fabryczne jeszcze dwa razy z poziomu systemu jak i raz poprzez wipe data/factory reset,
    - założyłem nowe konto google,
    -skanowałem Avastem, Malwarebytes Anti Malware, AVG i nic,
    - wyjąłem kartę SD i próbowałem instalować bez niej,
    Niestety tu moja wiedza i pomysły się kończą. Chcę podkreślić, że inny antywirus nie wchodzi w grę ponieważ tu mam wykupioną roczną licencję. Może to jakiś wirus choć nie wykrywalny to jedna rzecz jaka mnie zastanawia. Od kilku dni krótko trzymająca bateria. Jeżeli trzeba podać jakieś informacje to podam.
    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

0 6
  • #3 18 Mar 2016 21:16
    gracjantorhan20
    Poziom 12  

Prawdę mówiąc najbardziej mi tam chodzi o Anti theft a druga sprawa to taka, że czasami niby jakieś tam zagrożenia wykrywał, a jako że robię czasem przelewy przez telefon to może i bezpieczniej się czuję. Co do nowego softu to skąd by to wziąć bo na stronie Prestigio są pustki, a innego źródła nie znam. CM raczej też odpada bo są ale na flagowe marki telefonów. I intryguje mnie fakt, że bateria coś krótko trzyma, krócej niż zwykle.

Dodano po 8 [minuty]:

No i pytanie dlaczego tylko ta aplikacja i czy mogłoby system się "zepsuć" podczas przywracania ustawień fabrycznych? Dziwne...

0
  • #4 19 Mar 2016 09:13
    tino2003
    Admin grupy GSM

gracjantorhan20 napisał:
    No i pytanie dlaczego tylko ta aplikacja i czy mogłoby system się "zepsuć" podczas przywracania ustawień fabrycznych? Dziwne...

Przywracanie fabryczne potrafi nawet spowodować taką usterkę softu, że telefonu nie odpalisz, u Ciebie prawdopodobnie pozostały jakieś resztki tej aplikacji i dlatego jej nie przyjmuje.

Rzekome zagrożenia i alerty z wirusami tworzą ci sami co oferują antywirusy.
    Osobiście na tablecie posiadam kilka aplikacji bankowych oraz innych newralgicznych i od 3 lat nic się nie wydarzyło. Mało tego klienci którzy mieli problemy z antywirusami na komórkach i zdecydowali się je odinstalować po czasie uważają to za plus.
    Jeżeli masz mieć złe samopoczucie z braku tego antywirusa to zleć wgranie softu w jakimś serwisie i wtedy zainstalujesz ponownie.
    Sprawdzałeś czy jest na Twój telefon dostępny tzw hard reset? Jeżeli jest to zrób go z klawiatury wipe oraz clear cashe.

0
  • #5 20 Mar 2016 16:19
    gracjantorhan20
    Poziom 12  

Ok, mam jeszcze jedno pytanie bo pomoc techniczna kaspersky zaproponowała mi jeszcze jedną opcję otóż: "Jeżeli posiadasz uprawnienia administratora usuń katalog com.kms.free znajdujący się w /data/data."
    Tylko prawdę mówiąc nie wiem jak do tego katalogu się dostać. Jeżeli mógłby ktoś mi łopatologicznie powiedzieć jak się dam dostać. Bo kol. Tino2003 powiedział, że mogły zostać jakieś resztki tej apki. to może to?

0
  • #7 20 Mar 2016 17:58
    gracjantorhan20
    Poziom 12  

Dobra przypomniałem sobie, a więc zrobiłem tak:
    -ściągnąłem ze sklepu play root browser,
    - przyznałem prawa roota i wszedłem w data/data i usunąłem com.kms.free
    I zainstalowała się :)

0
  Szukaj w 5mln produktów