Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ford mondeo mk2 1.8 16v - zawieszające się obroty

18 Mar 2016 21:29 915 7
  • Level 2  
    witam
    od jakiegoś czasu zuwazyłem w moim fordzie że podczas jazdy jak wrzuce na luz to obroty zostaja lub trochę rosna ale,gdy podczas jazdy na luzie zwalniam to obroty tez się zmniejszaja.Nawet jak sie zatrzymam to spadaja same na wolne obroty na jakieś 500 i nie wiem co mojemu fordowi lezy na sercu
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Level 30  
    Masz instalację gazową?Jeśli tak to nie dokładnie wyregulowana daje takie efekty.Jak nie to gdzieś ECU łapie błędy i trzeba podłączyć się pod kompa wtedy będzie trochę jaśniej.
  • Helpful post
    Level 10  
    sprawdz silniczek krokowy i przepustnice nieraz wystarczy przeczyscic
  • Helpful post
    Level 33  
    dajdos wrote:
    sprawdz silniczek krokowy i przepustnice nieraz wystarczy przeczyscic

Tam nie ma silnika krokowego. Nauczcie sie rozróżniać podzespoły. Sprawdź gumowe rurki z tyłu silnika od odpowietrzenia skrzyni korbowej i reszte tego układu, wyczyść zawór wolnych, wyczyść przepustnice, sprawdź potencjometr przepustnicy, a na początek odczytaj kody usterek :)
  • Helpful post
    Level 19  
    Zakładam, na 90% regulator wolnych obrotów jeśli dolot masz szczelny a przepustnica się domyka. Ten regulator to popularnie przez ludzi nazywany "krokowiec" (silniki krokowe stosowane są w nowszych autach).
  • Level 33  
    Silniki krokowe to raczej w starszych autach były...
  • Level 19  
    Zależy może od auta. W Oplu '97 miałem regulator, w Renówce '01 miałem krokowca dla przykładu.
  • Level 2  
    Dzięki za podpowiedzi będę szukał przyczyny;)
    Samochód mam z 98 roku bez instalacji gazowej.
    Samochód nie wkręca sie do końca na obroty.