Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault laguna 2 1,9 dci edc15 - immo odblokowuje dopiero po 10s zapłonu

18 Mar 2016 23:52 1635 7
  • Poziom 11  
    laguna 2 1,9 dci edc15c2 uruchamiam zapłon i odpali dopiero po odczekaniu ok. 10 s .
    załączam zapłon immo zapala się po chwili gaśnie i niby powinno być ok. ale tak nie jest bo nie zapali a immo natychmiast zapali się i nie zgaśnie zanim nie odczeka się kilku sekund.
    oczywiście auto normalnie kręci kontrolki wszystkie ok. poza kontrolką immo.
    usterka wystąpiła podczas zabaw z wgrywaniem wsadu przez galletto .
    wszelkie ponowne wgrywanie nic nie daje , cały czas to samo.
    może uszkodziła się jakaś pamięć kody immo który powinien być zapamiętany?
    jak to najlepiej rozwiązać.
    mam inny sterownik do tego silnika tylko z innymi numerami HW I SW , czy mogę go wstawić zamiast obecnego i gallettem wgrać my ori wsad czy to przejdzie , albo w mapach wył. immo tak jak egr lub fap off?
  • Poziom 34  
    To wyrzuc to galetto bo polozysz drugi sterownik.To co odczytales to sie juz pewnie do niczego nie nadaje.
    Odpowiedz jest prosta,napraw to co zepsules a jak chcesz wprowadzac jakies modyfikacje to zlec to ko us kto ma pewny sprzęt.
  • Poziom 11  
    serdecznie dziekuje za tak cenną odpowiedz
    dla moich potrzeb to galletto i mpps narazie wystarcza , a jak będe potrzebował coś innego to sobie kupie
    uczyć się lubie a sterowniki po 10zł na allegro wiec nawet mi się nie opłaca zlecać ,zresztą gallettem robiłem to 1000razy na tej lagunie dopiero teraz problem powstał i to najprawdopodobniej z mojej przyczyny.

Dodano po 1 [minuty]:

a tak wogóle to problem nie leży w odczycie czy wgraniu bo to nadal przebiega jak należy tylko w immo
  • Poziom 34  
    Ok.jak robiłes 1000 razy coś gallettem to nie rozumiem dlaczego tu szukasz odpowiedzi na tak prosty temat.

Masz racje,nauka nie idzie w las,ucz sie i płać bo nauka to potęgi klucz.

Moderowany przez T5:

3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

• Pomocny post
    Poziom 14  
    kup sobie immo emulator kosztuje grosze i baw sie z innymi sterownikami tu sie nie da wyłączyć immo, nie słuchaj chamskich nic nie wnoszących odpowiedzi
  • Poziom 34  
    krzychookom napisał:
    kup sobie immo emulator kosztuje grosze i baw sie z innymi sterownikami tu sie nie da wyłączyć immo, nie słuchaj chamskich nic nie wnoszących odpowiedzi

Nikt chamsko się tu nie odnosi.
    Kupi sobie emulator i co dalej?
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Zgraj pamięć eeprom i wyłącz sobie immo, jak byś miał problem z wyłączeniem to wstaw wsad na forum, pomogę.
  • Poziom 11  
    nigdy nie robiłem nic z immo i nie wiem czy tu można wył. w mapach jak egr czy jest na oddzielnym eprom (a z tego co wyczytałem to tak jest) a wtedy czym zczytać ? był bym wdzięczny za podpowieć .
    ewentualnie widziałem kasownik immo renault i wrzuce inny sterownik
    ale jeszcze poszukam przyczyny może jakieś zwarcie albo brak poł. z ecu bo dziwne że po uruchomieniu zapłonu immo gaśnie i zapala się podczas rozruchu .