Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diagnozowanie Corsy 98

23 Cze 2005 14:09 1155 8
  • Poziom 24  
    Witam!! Czy moze mi ktos napisac (naczytalem sie juz wypowiedzi na elektrodzie ale nie znalazlem nic konkretnie stanowczo potwierdzonego) jakie piny mam zewrzec w Oplu Corsie 1,0 12V rok 98 ECOTEC w gniezdzie diagnostycznym zeby wyblyskac kody bledow. Kiedys znajomy mi mowil ze sa to 4 i 5 ale w opisach na elektrodzie wyczytalem cos innego (rozbieznosc info?). Prosil bym tez o tabele kodow bledow do tego modelu Corsy (mam sciagnieta z elektrody ale nie wiem czy "uniwersalnie" bedzie pasowac do tego auta). Dziekuje, pozdrawiam!!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Rozumiem ze tylko Corsy przed rokiem 97 (nie te odmlodzone)??
  • Spec od samochodów
    Jakie problemy są z tą Corsą prosze napisać to pomożemy.
  • Poziom 24  
    Podczas jazdy auto gasnie. Nie jest to immobiliser (nie miga diagnoza). Zuwazylem ze dzieje sie to tylko i wylacznie podczas gdy auto jest rozgrzane. Jak zgasnie trzeba zatrzymac sie na poboczu odczekac i po 10 minutach mozna juz powtornie odpalic. W tym czasie gdy auta nie da sie odpalic nie pojawiaja sie impulsy sterowania na DIS'a zasilanie na niego jest. Nie mam aktualnie dostepu do techa wiec na "czuja" miernikiem tylko tyle da sie zmierzyc. Co wy na to??
  • Poziom 12  
    z tyłu silnika pod kolektorem ssącym czujnik wału trudno go znależcale dasz rade ---czeka cie kanał
  • Poziom 24  
    Wlasnie go dzisiaj szukalem bez podnosnika "wizualnie" i metoda "czujkowa i macajewa" ale sie go nie doszukalem (czujnik polozenia walu). Jutro bede mial dostep do czegos wyzej, to sie do niego dostane. Zobaczymy czy to to. Napisze jak cos znajde. Dzieki, pozdrawiam!!
  • Spec od samochodów
    Zdecydowanie czujnik wału.Można wymienić od góry.Trzeba zdemontować rure od filtra jest kłopot z odpięciem złączki , trzeba wcisnąć cienki śrubokręt w zatrzask i odpiąć.Nasadką 8 odkręcić i wymienić czujnik.Czujniki w tych modelach padają nałogowo.W Łodzi czujnik 138 zł.
  • Poziom 24  
    Problem rozwiazany. Ktos juz kiedys grzebal przy czujniku polozenia walu. Okazalo sie ze "przedziabal" kabel i go nie polutowal. Znow poprawka po kims. Temat uwazam za zamkniety.