Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alcatel One Touch Idol Mini - słabo świecące przyciski dotykowe

inwestcom1983 19 Mar 2016 11:45 339 6
  • #1 19 Mar 2016 11:45
    inwestcom1983
    Poziom 2  

Witam, wymieniłem LCD w Alcatel One Touch Idol Mini, przykleiłem na taśmę dwustronną panel dotykowy do obudowy telefonu ale po złożeniu telefonu przyciski dotykowe bardzo słabo świecą. Nie jest to wina diody ponieważ wszystkie świecą jasnym światłem, zastanawiam się czy na dole ekranu dotykowego nie jest wymagana jakaś uszczelka bo mam wrażenie że światło diody gdzieś ucieka na boki, proszę o pomoc.

• #2 19 Mar 2016 12:49
    dxxx

Poziom 24  

Zmieniałeś cały fullset czy sam digitizer (rozklejałeś dotyk i wyświetlacz)? Może część nieoryginalna i przenikalność światła gorsza w miejscu podświetlenia klawiszy funkcyjnych.

• #3 19 Mar 2016 12:54
    inwestcom1983
    Poziom 2  

Zakupiłem LCD z dotykiem i wymieniłem całość. Sprawdziłem i światło normalnie przenika przez ikonki na dotyku ale po złożeniu telefonu jest prawie niewidoczne. Wygląda mi to na brak jakiegoś uszczelnienia dookoła dolnej części dotyku gdzie emitowane jest światło diody ale nie mogę nigdzie znaleźć żadnych informacji.

• #4 19 Mar 2016 12:55
    KamGr
    Poziom 23  

Zazwyczaj przy przyciskach naklejona jest taka czarna taśma wokół przycisków i dzięki temu światło tak jak mówisz nie rozchodzi się na boki tylko skupia w jednym miejscu.

• #5 19 Mar 2016 12:59
    inwestcom1983
    Poziom 2  

A jak się nazywa ta taśma abym mógł ją łatwo znaleźć w internecie.

• #6 19 Mar 2016 13:05
    KamGr
    Poziom 23  

Jaka to jest konkretnie taśma to nie wiem (ale raczej nie jest to jakaś specjalna myślę że zwykła czarna też by dała radę) np przyciski do samsungów obklejone nią wyglądają tak
    Alcatel One Touch Idol Mini - słabo świecące przyciski dotykowe

• #7 19 Mar 2016 14:43
    Damian Tkaczyk 22
    Poziom 5  

po prostu rozbierz go i dobierz się do tych diod i poklej zwykła czarna taśma izolacyjna :)
    ale czy to warto się w to bawić?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME