Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston GIWH 10 EA - słabe ciśnienie wody

adrspach7 19 Mar 2016 13:18 726 3
  • #1 19 Mar 2016 13:18
    adrspach7
    Poziom 4  

Mam problem ze swoim piecykiem. W bloku są stare rury wodne i dają słabe ciśnienie wody (ciepłej i zimnej). Stąd też piecyk raz zapala lepiej raz gorzej w zależności od tego czy sąsiad bierze wodę czy nie. Czy jest jakakolwiek szansa na oszukanie przepływomierza w piecyku (np. poprzez założenie ?rezystora?) Tak, żeby junkers "myślał", że woda leci szybciej niż w rzeczywistości. W sumie to chciałbym to delikatnie zwiększyć bo ciśnienie wody jest jakby przy minimalnej wartości zapłonu. Dzięki za pomoc!

0 3
  • #2 19 Mar 2016 13:36
    irus.m
    Specjalista - systemy grzewcze

Jak oszukasz przepływomierz, automatyka zobaczy przepływ wody, poda rozkaz do zespołu gazowego grzać!. A tam klops, nie ma odbioru ciepła z palnika, następuje przegrzew i zniszczenie nagrzewnicy!.
    Jedyny sposób, zwiększyć ciśnienie wody. Może są po drodze jakieś filtry pozapychane, nieodkręcony do końca zawór itd.
    pozdrawiam

0
  • #3 19 Mar 2016 13:40
    adrspach7
    Poziom 4  

irus.m napisał:
    Jak oszukasz przepływomierz, automatyka zobaczy przepływ wody, poda rozkaz do zespołu gazowego grzać!. A tam klops, nie ma odbioru ciepła z palnika, następuje przegrzew i zniszczenie nagrzewnicy!.
    Jedyny sposób, zwiększyć ciśnienie wody. Może są po drodze jakieś filtry pozapychane, nieodkręcony do końca zawór itd.
    pozdrawiam

słuszna rada, nie pomyślałem o tym... może inaczej w takim razie... znacie jakieś piecyki gazowe, które działają przy niskim ciśnieniu? szczerze to mam dość tego modelu, najpierw były problemy z modułem, baterie zżera jak czekoladki, a będąc pod prysznicem potrafi się wyłączyć.

0
  • Pomocny post
    #4 19 Mar 2016 13:52
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

Na wejściu wody do GIWH jest filtr wewnętrzny tzw. kolektor przepływu z mini regulacją (czerwona łopatka+-). Wypiąć wyjąć, oczyścić od tyłu siatkę i wcisnąć na swoje miejsce. Uszczelki smarować a kolektora nie rozbierać. Czasami trzeba go wymienić...Dalej może być również blokada nagrzewnicy i trzeba ją odkamienić...Rozglądaj się powoli za junkersem polecam WRDP11-2B.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo