Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows XP - Jak zainstalować lvl. hard

19 Mar 2016 15:25 1020 27
  • Poziom 15  
    Cześć
    Zdarzyło wam się siedzieć kiedyś i instalować Windowsa XP 6 godzin?
    Bo mi tak.
    Posiadam komputer z płytą Albatron PM266A Pro i SB VIA VT8235, najpierw chciałem zainstalować Windowsa XP z pendrive, użyłem do tego 7 programów i dalej nie chce czytać systemu z pendrive, który jest wykrywany a kiedy próbowałem instalować z CD wywalało BSOD bo instalator nie widzi HDD
    Przy okazji nie wiadomo dlaczego obecny na HDD Windows XP zepsuł się w typowy dla niego sposób tj. ładowanie, BSOD na 0,5s i restart, ale mniejsza o to, ja chcę tylko postawić nowy system.
    Czy ktoś ma pomysł co zrobić?
    Problem z hardware odpada, chyba że uszkodzenie płyty w jakiś tajemniczy sposób.
  • Warunkowo odblokowany
    Może byś tak podał pełną specyfikację sprzętu na którym chcesz zainstalować XP?
  • Poziom 15  
    P4 2.4 northwood, Maxtor 80GB, 2x 256MB ram Hynix i Samsung, Albatron PM266A Pro, grafika zintegrowana S3 Savage, karta dźwiękowa Audigy LS, zasilacz Enermax EG365AX.
  • Poziom 15  
    Za chwilę zabieram się za MHDD, na chwilę obecną mogę powiedzieć tyle (może wystarczy)
    Ma co prawda realokowane sektory jednak wartość ta jest stabilna, przepracowane 10 tyś. godzin, o ile mnie pamięć nie myli to kiedyś go zerowałem, temperatury w porządku jak na ten dysk.

Dodano po 4 [minuty]:

No to kolega poczeka na screen do poniedziałku aż kupię CD bo komputer nie czyta MHDD z pendrive, w dodatku bez powodu resetuje mi się BIOS mimo, że bateria jest nowa.
  • Warunkowo odblokowany
    Sonney napisał:
    Ma co prawda realokowane sektory jednak wartość ta jest stabilna
    Sonney napisał:
    o ile mnie pamięć nie myli to kiedyś go zerowałem
    Więcej pytań nie mam.
  • Poziom 15  
    Fakt, gdybym go zerował to padłby już dawno
    Widocznie go nie zerowałem. Dalej pracuję nad uruchomieniem MHDD.
    Rok temu instalowałem system na tym komputerze i nie przypominam sobie aby sprawiało to jakieś trudności.
    Najbardziej interesuje mnie opcja z pendrive ponieważ jest opcja że Windows XP nie posiada sterowników do kontrolera dysków a nie jestem w stanie ich uzyskać.
    Jak zainstalować tego windowsa z pendrive, próbowałem już UltraISO i przenoszenia zawartości folderu i386 i kilku innych programów.
  • Poziom 43  
    Sonney napisał:
    Dalej pracuję nad uruchomieniem MHDD.

MHDD uruchamia się z bootowalnego nośnika. Masz z tym jakiś problem?
    Sonney napisał:
    gdybym go zerował to padłby już dawno

Większej bzdury dawno nie słyszałem.
  • Poziom 15  
    MHDD dalej nie działa ale uruchomiłem windowsa xp, oto screen z HDtune

Ten komputer po prostu nie czyta z USB, sprawdzałem na kilku innych komputerach i bez problemu działało.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Dysk uszkodzony posiada realokowane sektory(parametr 05) nie do naprawienia, oprócz tego posiada 1 sektor niestabilny oczekujący na remap(parametr C5) i ilość nienaprawionych sektorów w liczbie 1 (parametr C6). Kopia posektorowa na drugi dysk o tej samej pojemności lub większej programem DMDE i odzysk danych z kopii posektorowej. I właśnie z tąd wynikają te problemy.
  • Poziom 15  
    Dobrze, czyli problem z wykryciem dysku wynika z jego uszkodzenia.
    Jak jednak wyjaśnić to, że komputer nie chce czytać z USB i bez powodu resetuje BIOS?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Sonney napisał:
    resetuje BIOS

Co przez to rozumiesz?

Sonney napisał:
    komputer nie chce czytać z US

Wystarczy przeczytać manual do własnego sprzętu.
    Link
  • Poziom 15  
    Bateria CMOS trzyma napięcia a komputer zachowuje się jakby była rozładowana, ale problem chyba już zniknął.

Dodano po 11 [minuty]:

Czytałem dzisiaj trochę i nie znalazłem nic co mogłoby mi pomóc.
  • Poziom 43  
    Sonney napisał:
    Bateria CMOS trzyma napięcia

Jakie ma napięcie pod obciążeniem?
    Jeden niedawno był, który twierdził, że bateria OK, bo ma 2,8V :lol:
  • Poziom 15  
    Bateria ma 3.2V więc jest sprawna a przez koszyk nie da się mierzyć baterii.
    Problem z baterią i tak już rozwiązany, zagadkę stanowi dla mnie dalej USB
    Zacząłem wątpić w moje umiejętności utworzenia bootowalnego pendrive i sprawdziłem na innych komputerach, wszędzie sporządzone przeze mnie dyski USB działały.
  • Warunkowo odblokowany
    Robert B napisał:
    Jakie ma napięcie pod obciążeniem?
    O Matko!!! A w jaki sposób zmienia się obciążenie baterii CMOS podczas pracy komputera?

Robert B napisał:
    Jeden niedawno był, który twierdził, że bateria OK, bo ma 2,8V
    A tu jest "jeden" co twierdzi, że podczas pracy komputera zmienia się obciążenie baterii CMOS.
  • Poziom 15  
    Ja akurat pogorszyłem stan dwóch i uratowałem też dwa zerowaniem więc trzeba będzie liczyć na szczęście :D
    Tylko jak ja potem system postawię skoro nie chce łapać tego przeklętego USB?
    Wykończy mnie ten stary sprzęt.
  • Warunkowo odblokowany
    Sonney napisał:
    Tylko jak ja potem system postawię skoro nie chce łapać tego przeklętego USB?
    Odpuść sobie instalację z USB. Pożycz (kup) napęd DVD (używany grosze kosztuje). Instaluj z płyty.
  • Poziom 22  
    Czy w BIOS masz włączone bootowanie z USB lub w "Boot order" czy jakoś tak masz ustawione bootowanie z USB jako pierwszego? Sądzę, że pierwszy jest ustawiony u ciebie dysk.
  • Poziom 15  
    Pierwszy ustawiony jest USB, dysku czasem nie uwzględniałem w bootowaniu lub w ogóle go odłączałem a komputer dalej nie chciał czytać z USB.
    Problem w tym, że podczas instalacji z CD wywala kod błędu 07b tj. instalator nie widzi dysku. Z tego co się dowiedziałem należy podać instalatorowi sterowniki do kontrolera dysku tylko nie da się dostać ów sterowników do tej płyty.
    Chyba że zerowanie coś pomoże na problem z wykrywaniem dysku, mam nadzieję.
  • Poziom 15  
    Nie, odłączałem dysk aby sprawdzić czy w ogóle załapie tego pendrive, nie instalowałbym Windowsa z wyłączonym dyskiem :D
  • Poziom 43  
    Sonney napisał:
    Pierwszy ustawiony jest USB

Nie przeczytałeś manuala do płyty.
    USB-FDD、USB-ZIP、USB-CDROM、USB-HDD - W zależności od tego należy odpowiednio przygotować pena.
    Pokaż zakładkę BIOS Advanced BIOS Features z podłączonym przed uruchomieniem komputera penem.
    Jak masz ustawione Boot Other Device?
  • Poziom 15  
    Raz włączone raz wyłączone, raz miałem wszystkie opcje z przedrostkiem USB i wyłączone, kombinowałem jak się da i próbowalem wszystkiego.
    oto zakładka advanced bios features
    Spróbuję wczytać tego pendrive Hirensem, mogłem próbować tego już dawno.
  • Poziom 43  
    Chodziło mi o ustawienia z 24 strony manuala.
  • Poziom 15  
    Resetowałem wcześniej BIOS i pendrive z HBCD po prostu zadziałał, później sprawdziłem wcześniejsze pendrive z MHDD i Windowsem XP - również działały.
    Ustawienia identyczne, jakieś czary.
    Zabieram się do instalacji i dziękuję wam wszystkim za pomoc a przede wszystkim cierpliwość do mnie :D
    Gdybym nie zgrywał ofiary losu to może oszczędziłbym wam czasu.