Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows XP - Jak zainstalować lvl. hard

dostojny.kocur 19 Mar 2016 15:25 1071 27
    dostojny.kocur
    Level 15  
    Cześć
    Zdarzyło wam się siedzieć kiedyś i instalować Windowsa XP 6 godzin?
    Bo mi tak.
    Posiadam komputer z płytą Albatron PM266A Pro i SB VIA VT8235, najpierw chciałem zainstalować Windowsa XP z pendrive, użyłem do tego 7 programów i dalej nie chce czytać systemu z pendrive, który jest wykrywany a kiedy próbowałem instalować z CD wywalało BSOD bo instalator nie widzi HDD
    Przy okazji nie wiadomo dlaczego obecny na HDD Windows XP zepsuł się w typowy dla niego sposób tj. ładowanie, BSOD na 0,5s i restart, ale mniejsza o to, ja chcę tylko postawić nowy system.
    Czy ktoś ma pomysł co zrobić?
    Problem z hardware odpada, chyba że uszkodzenie płyty w jakiś tajemniczy sposób.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    dostojny.kocur
    Level 15  
    P4 2.4 northwood, Maxtor 80GB, 2x 256MB ram Hynix i Samsung, Albatron PM266A Pro, grafika zintegrowana S3 Savage, karta dźwiękowa Audigy LS, zasilacz Enermax EG365AX.
    dostojny.kocur
    Level 15  
    Za chwilę zabieram się za MHDD, na chwilę obecną mogę powiedzieć tyle (może wystarczy)
    Ma co prawda realokowane sektory jednak wartość ta jest stabilna, przepracowane 10 tyś. godzin, o ile mnie pamięć nie myli to kiedyś go zerowałem, temperatury w porządku jak na ten dysk.

Dodano po 4 [minuty]:

No to kolega poczeka na screen do poniedziałku aż kupię CD bo komputer nie czyta MHDD z pendrive, w dodatku bez powodu resetuje mi się BIOS mimo, że bateria jest nowa.
    maurycy123
    Conditionally unlocked
    Sonney wrote:
    Ma co prawda realokowane sektory jednak wartość ta jest stabilna
    Sonney wrote:
    o ile mnie pamięć nie myli to kiedyś go zerowałem
    Więcej pytań nie mam.
    dostojny.kocur
    Level 15  
    Fakt, gdybym go zerował to padłby już dawno
    Widocznie go nie zerowałem. Dalej pracuję nad uruchomieniem MHDD.
    Rok temu instalowałem system na tym komputerze i nie przypominam sobie aby sprawiało to jakieś trudności.
    Najbardziej interesuje mnie opcja z pendrive ponieważ jest opcja że Windows XP nie posiada sterowników do kontrolera dysków a nie jestem w stanie ich uzyskać.
    Jak zainstalować tego windowsa z pendrive, próbowałem już UltraISO i przenoszenia zawartości folderu i386 i kilku innych programów.
    Robert B
    Level 43  
    Sonney wrote:
    Dalej pracuję nad uruchomieniem MHDD.

MHDD uruchamia się z bootowalnego nośnika. Masz z tym jakiś problem?
    Sonney wrote:
    gdybym go zerował to padłby już dawno

Większej bzdury dawno nie słyszałem.
    dostojny.kocur
    Level 15  
    MHDD dalej nie działa ale uruchomiłem windowsa xp, oto screen z HDtune

Ten komputer po prostu nie czyta z USB, sprawdzałem na kilku innych komputerach i bez problemu działało.
  • Helpful post
    krzychupar
    Level 43  
    Dysk uszkodzony posiada realokowane sektory(parametr 05) nie do naprawienia, oprócz tego posiada 1 sektor niestabilny oczekujący na remap(parametr C5) i ilość nienaprawionych sektorów w liczbie 1 (parametr C6). Kopia posektorowa na drugi dysk o tej samej pojemności lub większej programem DMDE i odzysk danych z kopii posektorowej. I właśnie z tąd wynikają te problemy.
    dostojny.kocur
    Level 15  
    Dobrze, czyli problem z wykryciem dysku wynika z jego uszkodzenia.
    Jak jednak wyjaśnić to, że komputer nie chce czytać z USB i bez powodu resetuje BIOS?
  • Helpful post
    Robert B
    Level 43  
    Sonney wrote:
    resetuje BIOS

Co przez to rozumiesz?

Sonney wrote:
    komputer nie chce czytać z US

Wystarczy przeczytać manual do własnego sprzętu.
    Link
    dostojny.kocur
    Level 15  
    Bateria CMOS trzyma napięcia a komputer zachowuje się jakby była rozładowana, ale problem chyba już zniknął.

Dodano po 11 [minuty]:

Czytałem dzisiaj trochę i nie znalazłem nic co mogłoby mi pomóc.
    Robert B
    Level 43  
    Sonney wrote:
    Bateria CMOS trzyma napięcia

Jakie ma napięcie pod obciążeniem?
    Jeden niedawno był, który twierdził, że bateria OK, bo ma 2,8V :lol:
    dostojny.kocur
    Level 15  
    Bateria ma 3.2V więc jest sprawna a przez koszyk nie da się mierzyć baterii.
    Problem z baterią i tak już rozwiązany, zagadkę stanowi dla mnie dalej USB
    Zacząłem wątpić w moje umiejętności utworzenia bootowalnego pendrive i sprawdziłem na innych komputerach, wszędzie sporządzone przeze mnie dyski USB działały.
    maurycy123
    Conditionally unlocked
    Robert B wrote:
    Jakie ma napięcie pod obciążeniem?
    O Matko!!! A w jaki sposób zmienia się obciążenie baterii CMOS podczas pracy komputera?

Robert B wrote:
    Jeden niedawno był, który twierdził, że bateria OK, bo ma 2,8V
    A tu jest "jeden" co twierdzi, że podczas pracy komputera zmienia się obciążenie baterii CMOS.
    dostojny.kocur
    Level 15  
    Ja akurat pogorszyłem stan dwóch i uratowałem też dwa zerowaniem więc trzeba będzie liczyć na szczęście :D
    Tylko jak ja potem system postawię skoro nie chce łapać tego przeklętego USB?
    Wykończy mnie ten stary sprzęt.
    maurycy123
    Conditionally unlocked
    Sonney wrote:
    Tylko jak ja potem system postawię skoro nie chce łapać tego przeklętego USB?
    Odpuść sobie instalację z USB. Pożycz (kup) napęd DVD (używany grosze kosztuje). Instaluj z płyty.
    Hackmsr
    Level 23  
    Czy w BIOS masz włączone bootowanie z USB lub w "Boot order" czy jakoś tak masz ustawione bootowanie z USB jako pierwszego? Sądzę, że pierwszy jest ustawiony u ciebie dysk.
    dostojny.kocur
    Level 15  
    Pierwszy ustawiony jest USB, dysku czasem nie uwzględniałem w bootowaniu lub w ogóle go odłączałem a komputer dalej nie chciał czytać z USB.
    Problem w tym, że podczas instalacji z CD wywala kod błędu 07b tj. instalator nie widzi dysku. Z tego co się dowiedziałem należy podać instalatorowi sterowniki do kontrolera dysku tylko nie da się dostać ów sterowników do tej płyty.
    Chyba że zerowanie coś pomoże na problem z wykrywaniem dysku, mam nadzieję.
    dostojny.kocur
    Level 15  
    Nie, odłączałem dysk aby sprawdzić czy w ogóle załapie tego pendrive, nie instalowałbym Windowsa z wyłączonym dyskiem :D
    Robert B
    Level 43  
    Sonney wrote:
    Pierwszy ustawiony jest USB

Nie przeczytałeś manuala do płyty.
    USB-FDD、USB-ZIP、USB-CDROM、USB-HDD - W zależności od tego należy odpowiednio przygotować pena.
    Pokaż zakładkę BIOS Advanced BIOS Features z podłączonym przed uruchomieniem komputera penem.
    Jak masz ustawione Boot Other Device?
    dostojny.kocur
    Level 15  
    Raz włączone raz wyłączone, raz miałem wszystkie opcje z przedrostkiem USB i wyłączone, kombinowałem jak się da i próbowalem wszystkiego.
    oto zakładka advanced bios features
    Spróbuję wczytać tego pendrive Hirensem, mogłem próbować tego już dawno.
    dostojny.kocur
    Level 15  
    Resetowałem wcześniej BIOS i pendrive z HBCD po prostu zadziałał, później sprawdziłem wcześniejsze pendrive z MHDD i Windowsem XP - również działały.
    Ustawienia identyczne, jakieś czary.
    Zabieram się do instalacji i dziękuję wam wszystkim za pomoc a przede wszystkim cierpliwość do mnie :D
    Gdybym nie zgrywał ofiary losu to może oszczędziłbym wam czasu.