Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp LC42DH77E - ciemny ekran

19 Mar 2016 16:22 981 9
  • Poziom 15  
    Witam,

Po włączeniu TV gaśnie zielona dioda a obrazu brak.

Nie posiadam pilota więc operuję tylko panelem. Nie działa u mnie -V +input ale metodą prób i błędów doszedłem do poniższego:

Przytrzymuję przycisk załączenia na panelu i przewód do sieci.
    Zapala się pomarańczowa dioda i miga z 9razy aż zamienia się w zieloną która świeci stałym światłem

Następnie przytrzymuję przycisk Menu przez kilka sekund. Pokazuje się delikatnie obraz po czym po 2-3 sekundach wygasa i zaczyna na stałe nieskończoną ilość migać czerwona dioda.

Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie.

Krzysztof
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 15  
    Uczę się... Używając opcji szukaj znalazłem info że często w tym modelu padają invertery. Czy ich uszkodzenie może powodować że tv nie startuje ?
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 24  
    skrzyniu napisał:
    Uczę się... Używając opcji szukaj znalazłem info że często w tym modelu padają invertery. Czy ich uszkodzenie może powodować że tv nie startuje ?

To może wypadało by je sprawdzić? co?
    Jakieś pomiary?
    Jaki zasilacz itp....
  • Poziom 15  
    Nie wiem jak sprawdzić świetlówki.
    Napięcia na inwerter dochodzą prawidłowe na poziomie 12,5 oraz 64V.

Cewki na trafach wydają się być ok. Na pierwotnym i wtórnym wykazują wszystkie jednakowe parametry.
  • Poziom 24  
    skrzyniu napisał:
    Nie wiem jak sprawdzić świetlówki.
    Napięcia na inwerter dochodzą prawidłowe na poziomie 12,5 oraz 64V.

Cewki na trafach wydają się być ok. Na pierwotnym i wtórnym wykazują wszystkie jednakowe parametry.

Można rozebrać matryce i będziesz miał dostęp do świetlówek lub użyć testera do świetlówek ale zapewne tego nie posiadasz.

Nadal nie podałeś jaki masz zasilacz, inwerter...
  • Poziom 28  
    N.p. chińskim tl1040, kupionym na aliexpress, lub inverterem z odzysku. Można też tej samej produkcji testerem do elementów elektronicznych n.p. (http://www.gotronik.pl/tester-miernik-elementow-rlc-polprzewodnikow-p-3909.html) sprawdzić indukcyjność trafek invertera.
    p-m $$
  • Poziom 15  
    Inwerter: RUNTKA534WJZZ
    Zasilacz: DPS-219BP- 1 A REV:S3 F
  • Poziom 24  
    skrzyniu napisał:
    Inwerter: RUNTKA534WJZZ
    Zasilacz: DPS-219BP- 1 A REV:S3 F

Jak napięcie ok i trafka w inwerterze ok (sprawdziłeś każde trafko?), to pozostaje sprawdzenie samych świetlówek, czyli rozebranie panelu i dostanie się do świetlówek.

Teraz twoja kolej czy poradzisz sobie z tym.
    Ostrożnie przy rozbieraniu panela zwłaszcza uważaj na matryce i tyle...decyzja należy do Ciebie co dalej zrobisz.
  • Poziom 15  
    Jeszcze się trochę wstrzymam z rozbieraniem tej matrycy.

Trochę błędnie napisałem na początku objawy...
    Po włączeniu TV do sieci miga cały czas czerwona dioda w miejscu power/standby. Diody na płycie głównej ciemne, zero reakcji.

Włączając TV do sieci z wciśniętym przyciskiem power na panelu w tv zaczyna migać z 8 razy pomarańczowa dioda (w tym samym co wcześniej czerwona), po chwili zmienia się ona w stale świecąca zieloną. Po ok 30 sekundach na krótko (2-5 sec) odpala tv (jest obraz który znika po tych 2sec a dżwięk znika po 5-6sec) Wtedy płyta główna gaśnie i wraca to ciągłego migania czerwonej diody.

Zaznaczę że jest to ciągłe miganie a nie jak w przewijających się tematach na tym forum że 2 razy miga czerwona duża przerwa i znów dwa mignięcia.

Taki efekt udało mi się uzyskać odłączając w trakcie powyższego testu zasilanie z płyty głównej do t-con. A tak to tylko ciągle miga czerwona.

Jak pisałem uczę się podstaw i liczę na waszą pomoc. Mogę pomierzyć napięcia tylko nie wiem gdzie i ile powinno być przy tej migającej diodzie bo tak jak pisałem płyta jest wtedy ciemna.

Pomoże mi ktoś ?