Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki DARMOWY program do projektowania CAD?

19 Mar 2016 16:29 7860 7
  • Level 6  
    Witam!
    Szukam programu odpowiedniego dla mnie do projektowania rysunków technicznych. Przykładowo aby można było zaprojektować dość skomplikowaną meblościankę. Wpisuję przykładowo wymiary i tak mi pokazuje na rysunku. Do różnego rodzaju mebli będą mi potrzebne ścieżki zamaskowanego okablowania do oświetlenia LED, więc dobrze by było aby można było w programie różne schematy elektryczne rozmieścić.

Priorytetem jest dla mnie aby chociaż część funkcji była po polsku, a najlepiej jakby cały program taki był (mój angielski jest na bardzo niskim poziomie).
    W internecie zauważyłem że są sterty programów, często dużo w nich bajerów które komplikują programy.

To jest porządne forum pełne ekspertów, więc zdaję się na was.
    Liczę na pomoc z waszej strony.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Helpful post
    Level 29  
    Proponuję Sketchup - w sieci jest dużo gotowych modeli mebli, darmowa wersja różni się od komercyjnej tylko eksportem do innych formatów CAD.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Helpful post
    Level 22  
    Ja czasami uzywam DraftSight.
  • Level 6  
    Wyczytałem też o programie o nazwie "Blender", ale to wersja dla ekspertów zapewne bo użytkownicy CNC używają tego. Tak czy inaczej przetestuje wasze propozycje.

Ten DraftSight jest po polsku bądź spolszczenie? Z tego co pamiętam to ze strony producenta nie ma w wersji polskiej.
  • Level 43  
    Są darmowe wersje programu Home Architect. Może wystarczy do Twoich potrzeb.
  • Level 1  
    Do rysunków Cad w 2D z darmowych polecam NanoCad praktycznie niczym sie nie różni od AutoCada, ale jest po angielsku.
  • Level 2  
    Pozwolę sobie jeszcze do tej listy dodać https://www.onshape.com/. Jest to CAD/CAM 3D działający w przeglądarce lub jako aplikacja pod iOS/Android. Niestety nie spełnia jeszcze podanych przez Ciebie kryteriów językowych, niemniej jednak warto go obserwować, bo polska wersja może się pojawić, a warunki wykorzystania – szczególnie dla użytkowników korzystających z niego za darmo – są IMHO bardzo interesujące.