Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki DARMOWY program do projektowania CAD?

LaceDone 19 Mar 2016 16:29 11949 7
Bosch
    LaceDone
    Level 7  
    Witam!
    Szukam programu odpowiedniego dla mnie do projektowania rysunków technicznych. Przykładowo aby można było zaprojektować dość skomplikowaną meblościankę. Wpisuję przykładowo wymiary i tak mi pokazuje na rysunku. Do różnego rodzaju mebli będą mi potrzebne ścieżki zamaskowanego okablowania do oświetlenia LED, więc dobrze by było aby można było w programie różne schematy elektryczne rozmieścić.

Priorytetem jest dla mnie aby chociaż część funkcji była po polsku, a najlepiej jakby cały program taki był (mój angielski jest na bardzo niskim poziomie).
    W internecie zauważyłem że są sterty programów, często dużo w nich bajerów które komplikują programy.

To jest porządne forum pełne ekspertów, więc zdaję się na was.
    Liczę na pomoc z waszej strony.
  • Bosch
  • Helpful post
    adam_es
    Level 29  
    Proponuję Sketchup - w sieci jest dużo gotowych modeli mebli, darmowa wersja różni się od komercyjnej tylko eksportem do innych formatów CAD.
  • Bosch
  • Helpful post
    WRadek
    Level 23  
    Ja czasami uzywam DraftSight.
    LaceDone
    Level 7  
    Wyczytałem też o programie o nazwie "Blender", ale to wersja dla ekspertów zapewne bo użytkownicy CNC używają tego. Tak czy inaczej przetestuje wasze propozycje.

Ten DraftSight jest po polsku bądź spolszczenie? Z tego co pamiętam to ze strony producenta nie ma w wersji polskiej.
    Freddy
    Level 43  
    Są darmowe wersje programu Home Architect. Może wystarczy do Twoich potrzeb.
    Knizei
    Level 1  
    Do rysunków Cad w 2D z darmowych polecam NanoCad praktycznie niczym sie nie różni od AutoCada, ale jest po angielsku.
    thebodzio
    Level 2  
    Pozwolę sobie jeszcze do tej listy dodać https://www.onshape.com/. Jest to CAD/CAM 3D działający w przeglądarce lub jako aplikacja pod iOS/Android. Niestety nie spełnia jeszcze podanych przez Ciebie kryteriów językowych, niemniej jednak warto go obserwować, bo polska wersja może się pojawić, a warunki wykorzystania – szczególnie dla użytkowników korzystających z niego za darmo – są IMHO bardzo interesujące.