Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 22dc594/35x - Podłączenie AUX

19 Mar 2016 18:37 954 5
 • Poziom 2  
  Dzień dobry!

  Próbowałem dziś dodać funkcję bluetooth w tytułowym radiu. Występuje w nim scalak TDA 6320. Znalazłem jego schemat,
  podłączyłem + i - z modułu bluetooth, do ścieżek 15 i 18 układu (było tam wejście TAPE), przeciąłem ścieżki przed tymi nóżkami, GND z modułu podłączyłem pod nóżkę 2 scalaka i radio uraczyło mnie pięknym dźwiękiem z telefonu.

  Niestety zauważyłem, że jeżeli bluetooth nie jest połączony to nie gra tuner, to znaczy gra ale bardzo cicho. Jeżeli włączę odtwarzanie w telefonie to tuner gra normalnie. Po odłączeniu GND z modułu bluetooth radio gra normalnie natomiast dźwięk bluetooth jest bardzo zniekształcony.

  Czy mógłby ktoś pokierować mnie gdzie szukać przyczyny? Czy powinienem podłączyć się do układu przez jakiś kondensator i opornik? Czy brak tego rozwiązania może być przyczyną takich zachowań?

  Z góry dziękuję za pomoc
  pozdrawiam

  Dodam, że na module bluetooth miałem 3 wyjścia audio L+, R+ i GND. Kiedy podłącze masę z innego punktu modułu np. z gniazda micro USB do masy radia, obudowy itp to problem też występuje. Jeżeli podłącze GND do L+ i R+ to dźwięk w Tunerze jest ok, ale w bluetooth jest przytłumiony. Jeżeli odepnę jeden kanał i zostawię mono, to sytuacja też występuje.

  Brak mi kurczę pomysłów...
 • Poziom 29  
  Podepnij 1µF w szereg na każdy kanał dla filtracji i zobacz co się stanie.
 • Poziom 2  
  Dziękuję za odpowiedź ale niestety nic się nie zmieniło. Dziwi mnie to co się dzieje, problem występuje tylko wtedy, kiedy podłączę masę odbiornika bluetooth do masy radia, a odbiornik akurat nie odtwarza muzyki. Kiedy podłączę masę a odbiornik odtwarza to nic się nie dzieje.

  Zawsze zostaje mi wyjście i dołożenie przycisku do uruchamiania bluetooth, ale chciałem, żeby to było eleganckie i włączało się razem z radiem.
 • Poziom 29  
  A próbowałeś tak zewrzeć piny aby radio myślało że kaseta jest w środku i wpiąć się za przedwzmacniacz kasety?
 • Poziom 2  
  Sprawa obecności kasety jest załatwiona. Odciąłem ścieżki z przedwzmacniacza głowicy i zamiast nich do TEA 6230 podłączyłem kanały L i P z modułu bluetooth. Wszystko gra ładnie, głośność jest ok, nie ma żadnych przesterów itp. Jedynie w momencie w którym moduł bluetooth jest aktywny tj. włączony ale akurat nie odtwarza muzyki z telefonu (moduł sparowany, połączony) to w trybie Tunera nie ma dźwięku (znaczy jest ale na maks głośności to jest jakiś szept). Kiedy odtwarzam muzykę z bluetootha to w trybie Tape działa ale w trybie Tuner nie ma dźwięku.

  Jeżeli odłączę GND od modułu do masy radia to dźwięk w Tunerze jest normalnie, w każdej sytuacji ale dźwięk z bluetooth jest zniekształcony.

  Dziś naprawię miernik i pomierzę sygnały, coś mi się wydaje, że na wyjściu GND po wyłączeniu odtwarzania bluetooth a przy włączonym module pojawia się napięcie i może przez to dźwięk w radio cichnie.
 • Poziom 29  
  Czekaj. Masz moduł bluetooth z tunerem, czy chodzi ci o tuner w radiu? Jaki to moduł?