Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saab 9-5 I 2.3T SE 170KM - Saab 9-5 I ABS, Hamulec i Wykrzyknik. Błąd C1540

19 Mar 2016 19:39 3189 4
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich. Mam problem z którym walczę już od tygodnia. Mam saab`a 9-5 z 1997 roku 2.3t SE 170km.

Problem wygląda następująco świeci się bez przerwy kontrolka ABS wraz z Wykrzyknikiem (układ hamulcowy) oraz ten po środku zegara Trójkąt.
    Po podpięciu pod kompa wyskoczył błąd C1540 (sterowanie elektrozaworem) tak mu pisało i nie mógł skasować błędu. Pierwsza diagnoza zaśniedziałe styki mogą być i przez to nie styka gdzieś obwód. Rozebrałem a gniazdo jak i wtyczka czyściutka i cała. Druga opcja że sterownik abs, wymieniłem na używany o tym samym oznaczeniu i dalej wyskakuje mu C1540 z tą różnica że tym razem może skasować błąd ale się pojawia a kontrolki nawet na chwilę nie gasną. Padło hasło pompa ABS więc kupiłem używkę i wymieniłem. Niestety dalej to samo C1540. Nie mam pomysłu co jest grane i gdzie teraz zahaczyć. Wpisywałem sam kod w google i znalazłem że w mercedesie to czujnik przedni lewy, w oplu to chyba brzmi tak Układ stabilizacji toru jazdy Kontrola drogi nie przeprowadzona.
    Może ktoś miał taki problem. pozdrawiam (:
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Podepnij pod porządny tester najlepiej pod TECH2, chińske testery pokażą Ci bzdury w saabie.
  • Poziom 11  
    W sumie nie zaszkodzi, mam tylko nadzieję że mają realne terminy do umówienia. dam znać jak tylko coś ustalę.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    C1540 to po prostu zasilanie elektrozaworów. Do sprawdzenia któryś z bezpieczników maxi w komorze silnika. Sprawdź też przy złączu sterownika mocną żarówką - stałe zasilanie, czerwone przewody.
  • Poziom 11  
    Super już jakiś ślad jest, jak tylko młoda przyjedzie idę sprawdzić twój trop. I od razu dam znać co i jak. Pozdrawiam (:

ociz! trafiłeś w sedno sprawy, powinienem ciebie zapytać o ten problem już tydzień temu, Tak bezpiecznik 60A był spalony, wymieniłem i ożył. Jestem tobie winny dobrą flachę za pomoc napisz na pw dane do przelewu bo zasłużyłeś!