Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WV Golf 3 - rzęzi po odpaleniu na luzie oraz ciężko wchodzą wszystkie biegi

19 Mar 2016 19:59 1272 14
  • Poziom 14  
    3 miesiące temu rano po uruchomieniu silnika usłyszałem dość głośny szum jakby szorowanie. Wcisnąłem sprzęgło i cisza. Od tamtej pory nie było tego. Kilka dni temu znowu pojawił się ten dźwięk ale bardziej przypomina turkot, taki nieregularny. Po wciśnięciu sprzęgła cisza lub po rozgrzaniu silnika cisza. Ale dziś nawet na ciepłym silniku bardzo cichuteńko nieregularnie terkotało/rzęziło. Gdy delikatnie zwiększyłem obroty ten dźwięk zwiększył swoja częstotliwość wraz z obrotami.
    A dziś także, nagle zaczęły ciężko wchodzić wszystkie biegi. Teraz jest lepiej ale to zależy od chwili, raz jest prawie ok a raz wchodzą ciężej.
    Dodam że od pewnego czasu gdy ruszam z miejsca a dam za mało gazu to auto poszarpuje, daję więc większe obroty i płynnie rusza.

Poduszki silnika/ skrzyni sprawdziłem i są ok.

Sprzęgło ?
  • Poziom 21  
    Witam!Sprawdż regulację linki sprzęgła.
  • Poziom 14  
    Mam linkę automat. Jak poznać że automat źle działa ? Ma się nie składać ta harmonijka (regulator) podczas naciskania na pedał sprzęgła ?

Dodano po 1 [godziny] 54 [minuty]:

słuchajcie, odczepiłem linkę przy skrzyni,poruszałem pedałem, złożyłem harmonijkę, zaczepiłem z powrotem i biegi chodzą cudnie lekko :)

Musze tylko wiedzieć bo spodziewam się że mi się to powtórzy, jak poznać że regulator źle działa? Czy chodzi o to ze jak nacisnę na pedał sprzęgła to harmonijka ma się nie składać tak ?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Witam!Wymień linkę na zwykłą.
  • Poziom 14  
    jeszcze raz się zdarzy że biegi będą ciężko wchodzić to zrobię to napewno :)
  • Poziom 14  
    dziś znowu to samo, wymianiam to dziadostwo :/
  • Poziom 14  
    Słuchajcie, wymieniłem linkę na taką z regulacją ręczną. Biegi teraz chodzą jeszcze ciężej :/ Próbuję regulować na lince, juz się skala skończyła a biegi nadal chodzą ciężko. Regulacje podkręciłem tak, że pedał bierze przy samej górze. A biegi wchodza ciężko. Co robić ?
  • Poziom 9  
    Mi to wygląda na uszkodzone łożysko oporowe sprzęgła.
  • Poziom 21  
    Witam!Sprawdż czy linka jest właściwej długości,najlepiej numer katalogowy do tego modelu i rocznika vw.
  • Poziom 14  
    Uszkodzone łożysko oporowe to raczej by hałasowało przy wciśniętym sprzęgle.
    Zbyt krótki pancerz ? Co to ma do rzeczy ? Przecież mam dwie regulacje na lince, mogę wydłużać pancerz. Tak mocno podciągołem linkę że sprzęgło prawie się ślizga a biegi nadal wchodzą ciężko. Czuć opór lub wcale nie chca wejść. Jeśli już bieg wejdzie to tak jakby do połowy tylko. dopchanie drązka powoduje że bieg wchodzi całkiem no ale na dwa razy.
    Skoro poduszki sprawdzone to zostały chyba już tylko cięgna ?

dodam,że sprzęgło jest valeo (komplet) i ma 3 lata, przejechane max 35 tys km.
  • Poziom 14  
    jest świeżutki syntetyk a jego stan jest prawidłowy
  • Poziom 21  
    Witam!Sprawdż bez odpalania silnika czy biegi "wchodzą" ustawiając dżwignię ręką.Jeżeli wchodzą to sprawdż czy dżwignia pedału sprzęgła nie jest pęknięta.
  • Poziom 14  
    Zygik dzięki za rady. Teraz jestem chory i leże ale chciałbym ustalić już sobie potencjalne przyczyny. Sprawdzę może jutro jak się lepiej poczuję.
    Z tego co widzę możliwe będą 2 scenariusze mojego haczenia biegów:

1. Na wyłączonym silniku wszystkie biegi chodzą lekko , na włączonym wszystkie ciężko.
    Przyczyna - słabe wysprzęglenie.

2. Na wyłączonym silniku wszystkie biegi chodzą ciężko , na włączonym wszystkie także ciężko
    Przyczyny:

- poduszki silnika i skrzyni (sprawdzone) - ok
    - wodziki itp. (niesprawdzone)
    - inne. Co jeszcze by tu mogło być ? Olej jest, skrzynia jest raczej ok bo zanim wymieniłem linkę było tak że albo biegi chodziły super lekko albo bardzo cieżko. Wyjeżdżam rano, jadę, wszystko super, po 5 min nagle bardzo cieżko zaczęły wchodzić wszystkie biegi. Teraz było podobnie, albo dobrze albo źle na zmianę.
  • Poziom 14  
    skrzynia do wymiany :/