Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy wymiana kół ma wpływ na zbieżność ?

19 Mar 2016 20:19 1290 14
  • Poziom 2  
    Witam. Mam takie pytanie. Mam koła 14 na stalówkach. Ostatnio wymieniałem łożyska i tulejki od wahacz. Jeśli ustawię teraz zbieżność na nic a potem zamienię na 15 na felgach to będzie problem? Lepiej przełożyć teraz na alusy i dopiero wtedy zrobić zbieżność czy to jest bez różnicy? Dodam, że na tyle mam opony 13.
  • Spec od samochodów
    Ustawiasz zbieżność na dowolnych kołach .
  • Poziom 2  
    Lepiej zmienić na alusy przed zbieżnością czy po?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 33  
    Koła załóż obojętnie jakie bo to nie ma wpływu.
    Co to jest za pojazd że z przodu masz 15 , a z tyłu 13?
  • Poziom 2  
    Georgesor, pomyliłem się. Na przodzie mam 15 a z tyłu 14.

Dodano po 1 [minuty]:

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi :). Tak się zastanowiłem i doszedłem do wniosku, że zbieżność reguluje się końcówkami drążków kierowniczych więc rozmiar opony nie ma znaczenia :)
  • Poziom 2  
    Mój błąd... Z przodu i z tyłu mam 13 a chcę z przodu założyć 14.
  • Poziom 15  
    Jakiś ciekawy mix, najlepiej gdybyś miał jednakowe na obu osiach, ale jak już tak chcesz to niech będzie, można i tak ustawić. Ale najlepiej ustawić na tych co będziesz jeździł, bo czasem jest jakieś nadmierne bicie koła, itp. a to wszystko wyjdzie przy ustawianiu
  • Poziom 30  
    SERWANTES44 napisał:
    ustawić na tych co będziesz jeździł, bo czasem jest jakieś nadmierne bicie koła, itp

Tylko w przypadku krzywej felgi i nie zawsze przy ustawianiu wyłapią taki fakt.Ustawiasz na dowolnych felgach
  • Poziom 15  
    no właśnie dlatego lepiej na tych sprawdzać co się będzie jeździć, Ale tak jak piszesz teoretycznie nie ma wpływu na jakich felgach ustawiasz, jeżeli sa jednakowe na danej osi.
  • Poziom 30  
    Jak felga jest krzywa to żadna zbieżność na to nie pomoże
  • Poziom 8  
    Przed założeniem wulkanizator powinien sprawdzic czy felga jest prosta. Najlepiej podjechać na stację diagnostyczna po wymianie kół. Chodzi tutaj o bezpieczenstwo Twoje i innych uczestników ruchu drogowego. Również na zużycie opon.