Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Generator srebra koloidalnego

Oxiden17 11 Gru 2018 22:46 35700 125
    rtvstefan
    Poziom 10  
    Witam.Zrobiłem żródło prądowe na LM 317 , przy 30 V płynie 1 mA a przy zwarciu elektrod płynie 1,3 mA .Na razie dałem regulowany rezystor 4,7 kom i jest ok tylko się zastanawiam czy odległość elektrod od siebie ma jakiś wpływ na jakość wyrobu przy założeniu że prąd jest stały i wynosi 1mA.Pozdrawiam!
  • flexghzflexghz
    Urgon
    Poziom 36  
    AVE...

Nie ma. Głównie dlatego, że tak się nie robi srebra koloidalnego. Srebro koloidalne robi się przez ścieranie na mokro, nie przez elektrolizę. Przez elektrolizę uzyskuje się transfer jonów z jednej elektrody na drugą. Możesz próbować i 100A przepuszczać, i jedyne co uzyskasz to dużo tlenu i wodoru oraz prąd zależny od powierzchni elektrod i rezystancji roztworu wody. Nie idź tą drogą. Serio, "cudowne" własności koloidalnego srebra to wielka kupa byczego łajna...
  • flexghzflexghz
    rtvstefan
    Poziom 10  
    Jak zwał tak zwał mnie pomaga takie z elektrolizy.Pozdrawiam!
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany
    Krzysztof Kamienski napisał:
    Srebro najbardziej pomaga, jak się je sprzedaje. :D

Im więcej tego tutaj czytam, tym bardziej zaczynam kolegę popierać :-)
    rezydent1
    Poziom 9  
    a_noob napisał:
    Możesz wyjaśnić w jaki sposób srebro niby odróżnia pożyteczne szczepy bakterii od tych złych?

tutaj w pdf jest napisane jak działa nano srebro dokładnie to sprawdzili koledzy po moim fachu, ten artykuł zakończy zbędne dywagacje na temat czy działa, na co działa i jak działa
    cooltygrysek napisał:
    Im więcej tego tutaj czytam, tym bardziej zaczynam kolegę popierać

kolego może i masz fachową wiedzę z elektroniki ale z chemii poza wikipedią to masz zerową.