Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Generator srebra koloidalnego

Oxiden17 28 Cze 2016 07:14 30648 124
  • Computer Controls
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany
    Chodzi o nietrwały produkt jakim jest kwas węglowy ?
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    Może inaczej - napisałeś bzdurę, a teraz sie pytasz ?? Jaki TLENEK WEGLA z powietrza - ile go w nim jest ? Jezeli zas chodzi o dwutlenek wegla, to istotnie tworzy on z woda slaby kwas węglowy, o wzorze H2CO3 i jest on składnikiem wody sodowej, jednakże ta reakcja zachodzi pod zwiększonym ciśnieniem np. saturatory :D. Po podgrzaniu natychmiast sie rozklada. Tlenek węgla praktycznie NIE WCHODZI w reakcję z woda, Panie Chemiku Analityku :D
    cooltygrysek napisał:
    Wie to każdy chemik którym tez i ja jestem
    cooltygrysek napisał:
    głównie tlenek węgla, tlen i azot oraz substancje organiczne .
    cooltygrysek napisał:
    ponieważ posiadam kombinowany pH metr z elektrodami platynowymi,
    Jakiś nowy przyrząd widocznie, bo ja znam Ph_metry z elektrodą szklaną :D
    Pozostawiam to wszystko bez komentarza.
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany
    Tlenek węgla nie wchodzi w reakcję z wodą ? A niby skąd się wziął kwas węglowy ? Na dodatek jest on bardzo nietrwały. Ponadto kolego drogi praktycznie każda woda zawiera wapń, który wyniku działania wodą nasyconą tlenkiem węgla(IV) na praktycznie nierozpuszczalny w wodzie osad węglanu wapnia powstaje rozpuszczalna sól - wodorowęglan, a to już pominąłem w reakcji. H2O + CO2 + CaCO3 -> Ca(HCO3)2. pH metr o którym wspomniałem to kombinowany przyrząd do analizy na poziomie jonowym. Elektrody platynowe pH ORP, REDOX z ciekłym elektrolitem. Kombinowane elektrody pH wersja T posiadają wbudowany czujnik Pt 1000 do automatycznej kompensacji wpływu temperatury na wartość certyfikowanego wzorca / bufora pH podczas kalibracji w rzeczywistej temperaturze pomiaru w zakresie od minus 5 do ponad 100'C w czasie rzeczywistym. Elektroda ta cechuje się brakiem zużycia elektrolitu. Jak pewnie się domyślasz to także elektroda szklana tyle ze mało wiesz o ich budowie. Przerabiałem już dziesiątki elektrod z otwartą diafragmą, zarówno tych stosowanych w automatyce jak i laboratoryjnych.
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    cooltygrysek napisał:
    Tlenek węgla nie wchodzi w reakcję z wodą ? A niby skąd się wziął kwas węglowy
    Dalej piszesz brednie?? Pohamuj nieco...ale...jeżeli nie odróżniasz TLENKU WEGLA (czadu)o wzorze CO od DWUTLENKU WEGLA CO2, to może pozostaw temat chemii, tak uważam. Oraz nie wklejaj reklamówek przyrządów, których na oczy nie widziałeś.
    jaszczur1111
    Poziom 33  
    Ale bzdury !!! Wyraźnie napisał że nasyca się CO Przypominam że to wzór tlenku węgla - czadu jak kto woli. Ciekawe skąd on go bierze w domu?

Oczywiście autorowi chodziło zapewne o dwutlenek węgla CO², który powoduje zakwaszenie wody a więc jej zwiększoną przewodność.

ps. nie zdążyłem napisać a już wyjaśniliście sprawę.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    Dobrze, aby zakonczyć, poważne zastosowanie związków srebra w medycynie - Azotan Srebra AgNO3 - lapis, Kamień Piekielny :D - służy do przyżegania - usuwania kurzajek. :cry:
  • Computer Controls
    rezydent1
    Poziom 9  
    cooltygrysek napisał:
    Wtedy zaczyna się, choroba srebrowa.

Choroba srebrowa zaczyna się jak stosujesz nano srebro uzyskiwane metodą chemiczną, z soli srebra=> koloid=>nano srebro.
    Dodam tylko, że mam parę stopni naukowych z chemii, nie lubię jak ludzie mówią i piszą farmazony. Polecam artykuły w prasie naukowej dotyczące oddziaływania nano srebra uzyskiwanego metodą chemiczną i metodą nie chemiczną. Są tam wyraźne różnice dotyczące wielkości, kształtu cząstek nano srebra. W szpitalach szwajcarskich jedynie roztwór nano srebra o stężeniu 500ppm jest używany do odkażania, jest to jedyny skuteczny, nietoksyczny środek "zabijający" wszystkie bakterie, podkreślam wszystkie. Niszczy także bakterie przetrwalnikujące.
    nie mylcie ludzie jonów Ag+ z metalem Ag.

ps. przy metodzie chemicznej prawie nie ma możliwości (zbyt wysokie byłyby koszty produkcji) aby nie pozostał w roztworze jon Ag+, przy metodzie nie chemicznej takich jonów brak.
    ks1234
    Poziom 1  
    Witam!
    Oxiden17 napisał:
    Ze względu na brak miernika nie pokazuję stężenia srebra koloidalnego.

- czyżby ?! A... JAKIEGO "miernika" ??

Może odświeżymy nieco temat ?
    zgierzman napisał:
    Jeśli autor wypisuje takie rzeczy, to jak można wierzyć, że reszta tekstu zawiera jakiekolwiek rzetelne informacje?

- nie można. Jak? To proste: bezapelacyjnie
    hobbyelektronik napisał:
    czy przy zastosowaniu wody destylowanej zachodzi elektroliza?, w/g mnie nie ponieważ ta nie przewodzi prądu elektrycznego

- tak (między innymi) / nieprawda: konduktywność wody 28x destylowanej w aparacie kwarcowym ma wartość 4.3 /1.000.000 [S/m]
    - istnieje również minimalna wartość teoretyczna: 4.3 zmienia się na 3.8, podzielone przez milion [S/m], więc nawet ekstremalnie czysta woda jednak przewodzi
    Źródło: JERZY ANTONIEWICZ Własności dielektryków tablice i wykresy, WNT 1971
    Urgon napisał:
    W procesie elektrolizy nie powstają nanocząsteczki, a pojedyncze jony. A i w to wątpię (...) Polecam iść do lekarza ze swoimi problemami zdrowotnymi zamiast bawić się w pseudonaukę.

- wodzu, wstrzymaj wodze... nie przyszło Ci do głowy, że są na tym padole rzeczy o których nie masz bladego pojęcia ?!
    cooltygrysek napisał:
    Poza tym przy twoim urządzeniu w z wody destylowanej lub nisko jonowej wytworzy się więcej jonów dodatnich srebra zatruwając ją tylko i nic więcej.

- mylisz się srodze. Urządzenie Autora (po fotkach widzę, że działa) może wytworzyć wodny koloid metalicznego srebra: w temperaturze 19st.C maksymalne stężenie srebra w roztworze będzie miało wartość ok. 12 [mg/l] (nie pomyl z "ppm"!)
    Oxiden17 napisał:
    Należy dodać kroplę może dwie krople wody z solą morską. Podkreślam morską.

- wybacz, ale to kompletny bełkot, prócz tego bzdura na resorach... po kiego Ci akurat takie NaCl ?!
    zgierzman napisał:
    przypomniało mi się, że jako dziecię, w okresie kiedy w Polsce rządził generał w ciemnych okularach, obserwowałem (...) idea jest wciąż żywa (nomen omen). I można na tym zarobić.
    I choć przyrząd zrobiony przez mojego staruszka był użyty zaledwie kilka razy, to poczytać można sobie o nim tu: (...) W tym pierwszym linku, mniej więcej w 2/3, jest kilka słów o elektrolizie napisanych jak dla "humanistów".

- hehe... Też obserwowałem. Na koniec mego zacnego wpisu wstawię dedykowany obrazek dla niehumanistów, ok?
    jaszczur1111 napisał:
    Ja zauważyłem znakomite działanie srebra z obrączek i innych podobnych przedmiotów jeśli są zanurzone w wodzie. W takiej wodzie nie rozwijają się tak szybko glony. Jeśli postawić 2 identyczne szklani z tą samą wodą, w jednej srebro to ta bez srebra po paru dniach pokryje się śliskim nalotem a ta ze srebrem nie. Srebro ma działanie bakteriobójcze i grzybobójcze lub przynajmniej wstrzymuje rozwój w/w.

- Twoje obserwacje są wielokrotnie potwierdzone. Wystarczy prosty eksperyment z dwiema szklankami mleka i srebrną łyżeczką lub kiszeniem kapusty: zostaw ją tam i sprawdź sam w której szklance mleko będzie "zsiadłe", lub czy kapusta się "ukisi".. a co to oznacza ?! Warto pomyśleć, zanim napisze się jakieś bzdury o 5-cio procentowych roztworach srebra i oddziaływaniach homeopatycznych...
    Dobra - przeczytałem wszystko co tutaj napisano, ale nie ma sensu wszystkiego komentować. Sporym - jak widzę - problemem jest dla Was interpretacja tego, co faktycznie się dzieje, gdy przez wodę destylowaną płynie prąd a elektrody są ze srebra, załączam zrzut ekranu - pochodzi z opracowania >„Srebrna woda” , „Nano-srebro” i „generatory srebra” bez czarów i czarnej magii<. Raczej nie jest ono dostępne w Internecie, to fragment instrukcji obsługi wytwornic WSK II / III PRO.
    Jakieś uwagi lub pytania? Zapraszam do dyskusji - temat wcale nie jest wyczerpany i wiele aspektów tej syntezy "nanosrebra" wciąż kryje tajemnice.

Dodano po 34 [minuty]:

zgierzman napisał:
    Urgon napisał:
    Przy powierzchni elektrod zastosowanych przez autora 1,32mA wydaje się aż nadto wystarczające. A ja myślę, że mało.

No to jeszcze 1 obrazek... sprawdźcie sobie sami, czy Autor ma rację... :)
    Urgon
    Poziom 36  
    AVE...
    ks1234 napisał:

Urgon napisał:
    W procesie elektrolizy nie powstają nanocząsteczki, a pojedyncze jony. A i w to wątpię (...) Polecam iść do lekarza ze swoimi problemami zdrowotnymi zamiast bawić się w pseudonaukę.

- wodzu, wstrzymaj wodze... nie przyszło Ci do głowy, że są na tym padole rzeczy o których nie masz bladego pojęcia ?!

Tak, na przykład nie mam bladego pojęcia o piłce nożnej. Może jednak odpowiesz mi merytorycznie?

ks1234 napisał:
    jaszczur1111 napisał:
    Ja zauważyłem znakomite działanie srebra z obrączek i innych podobnych przedmiotów jeśli są zanurzone w wodzie. W takiej wodzie nie rozwijają się tak szybko glony. Jeśli postawić 2 identyczne szklani z tą samą wodą, w jednej srebro to ta bez srebra po paru dniach pokryje się śliskim nalotem a ta ze srebrem nie. Srebro ma działanie bakteriobójcze i grzybobójcze lub przynajmniej wstrzymuje rozwój w/w.

- Twoje obserwacje są wielokrotnie potwierdzone. Wystarczy prosty eksperyment z dwiema szklankami mleka i srebrną łyżeczką lub kiszeniem kapusty: zostaw ją tam i sprawdź sam w której szklance mleko będzie "zsiadłe", lub czy kapusta się "ukisi".. a co to oznacza ?! Warto pomyśleć, zanim napisze się jakieś bzdury o 5-cio procentowych roztworach srebra i oddziaływaniach homeopatycznych...

Wsadzenie czegoś srebrnego do wodnego roztworu czegokolwiek powoduje jeno uwolnienie jonów srebra, które to mają własności bakteriobójcze. Nie cząstek, nanocząsteczek czy innych takich, tylko jonów.

ks1234 napisał:
    Dobra - przeczytałem wszystko co tutaj napisano, ale nie ma sensu wszystkiego komentować. Sporym - jak widzę - problemem jest dla Was interpretacja tego, co faktycznie się dzieje, gdy przez wodę destylowaną płynie prąd a elektrody są ze srebra, załączam zrzut ekranu - pochodzi z opracowania >„Srebrna woda” , „Nano-srebro” i „generatory srebra” bez czarów i czarnej magii<. Raczej nie jest ono dostępne w Internecie, to fragment instrukcji obsługi wytwornic WSK II / III PRO.

WSK oznacza zapewne Wytwornicę Srebra Koloidalnego? Powoływanie się na instrukcję pseudonaukowego chłamu w celu obrony tegoż jest równie sensowne, co zachwalanie zalet socjalizmu powołując się Trybunę Ludu. Tracisz kolejne 15 punktów za ten argument z błędnego koła...

ks1234 napisał:
    Jakieś uwagi lub pytania? Zapraszam do dyskusji - temat wcale nie jest wyczerpany i wiele aspektów tej syntezy "nanosrebra" wciąż kryje tajemnice.

To mam kilka pytań:
    1. Dlaczego farmaceuci upierają się by przygotowywać srebro koloidalne w procesie ścierania na mokro, zamiast bawić się w elektrolizę?
    2. Skoro srebro ma mieć tyle "czego-to-nie-leczących" własności, to dlaczego preparaty na jego bazie nie są masowo produkowane i sprzedawane? Dlaczego lekarze bawią się w jakieś tam antybiotyki zamiast zapisać preparat ze srebrem? Zwłaszcza że są one stosowane w medycynie w pewnych przypadkach, więc lekarze wiedzą, co srebro robi.
    3. Czy jesteś dilerem wytwornic srebra koloidalnego?
    4. Czy możesz dostarczyć jakieś naukowe opracowanie potwierdzające wytwarzanie srebra tą metodą pochodzące z któregoś z wiodących uniwersytetów? Przez "wiodący" rozumiem coś w rodzaju MIT, CalTecu, Harvardu, Oxfordu, a nie Wyższą Szkołę Chędożenia Andronów...
    viayner
    Poziom 36  
    Witam,
    dolacze sie do dyskusji ponownie, odpowiadajac na twoje pytania:
    ad1. sam sobie poniekad odpowiedziales, ja bym dodal jak juz wspominalem na poczatku ze podczas elektrolzy "generujesz jony" tak ale wszystkego co jest w srodowisku, zachodza procesy rekombinacji i syntezy nowych produktow itp. Musisz miec czyste i powtazalne srodowisko to takiej zabawy i naprawde wiedziec co robisz i przy jakim potencjale, moze zwykla elektrolza to niestosowne nieporozumenie nalezalo by tu zastosowac potentiostat do kontroli reakcji.
    ad2. mylisz pojecia srebro jest antseptyczne czyli nie pozwala/zmniejsza rozwoj bakteri i innych organizmow ale nie leczy ! to bledne podejscie, nie ma takich wlasnoci jak antybiotyki ktore oddzialywuja z konkretna rodzina bakterii itp.
    ad4. szukaj artykolow naukowych a nie komercyjnych, przykladow wpisz w wyszukiwarce: "colloidal silver synthesis" i masz.
    Pozdrawiam
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    a_noob
    Poziom 22  
    Bogdan K napisał:
    Srebro koloidealne nie leczy tak samo jak nie leczy antybiotyk, jedno i drugie likwiduje sprawcę danej choroby. Antybiotyki likwidują także pożyteczne szczepy bakterii które żyją w symbiozie z naszym organizmem. Antybiotyk to taki destruktor likwiduje wszystko co stanie mu na drodze.

Możesz wyjaśnić w jaki sposób srebro niby odróżnia pożyteczne szczepy bakterii od tych złych?
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany
    Bogdan K napisał:
    Srebro koloidealne nie leczy tak samo jak nie leczy antybiotyk, jedno i drugie likwiduje sprawcę danej choroby

Dziwne stwierdzenie bo ja wiem że nie leczy ani jedno ani drugie ani tez szczepionki lecz nasz układ imunologiczny a tymi preparatami osłabiamy bakterie czy wirusy by nasz układ sobie z nimi poradził czyli nauczył się je zwalczać . Więc proszę bzdur nie pisać.

a_noob napisał:
    Możesz wyjaśnić w jaki sposób srebro niby odróżnia pożyteczne szczepy bakterii od tych złych?

Dobre pytanie sam jestem ciekaw tej niesłychanej tezy naukowej.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Freddy
    Poziom 43  
    @cooltygrysek Zanik kogoś oskarżysz, lub obrazisz - poczytaj.
    Cytat:
    Działanie antybiotyków polega na powodowaniu śmierci komórki bakteryjnej (działanie bakteriobójcze) lub wpływaniu w taki sposób na jej metabolizm, aby ograniczyć jej możliwości rozmnażania się (działanie bakteriostatyczne).
    a_noob
    Poziom 22  
    szpiler23 napisał:
    cooltygrysek napisał:
    Dobre pytanie sam jestem ciekaw tej niesłychanej tezy naukowej.

A jak nasze leukocyty rozpoznają intruzów? Zastanowiłeś się kiedyś?

A nie sądzisz, że leukocyty troszeczkę się różnią od cząsteczek metalu? To jakby porównywać pszczołę do ołowianej kuli...
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany
    szpiler23 napisał:
    A jak nasze leukocyty rozpoznają intruzów? Zastanowiłeś się kiedyś?

Zależy jakie Leukocyty są dwie grupy - granulocyty czy agranulocyty ? Na pewno nie za pomoca srebra koloidalnego :-) .
    Ich działanie jak i zwalczanie komórek bakteryjnych i wirusowych jest odmienne i zróżnicowane. Także odmienne są mechanizmy poznawcze. Poznają i zapamiętują intruzów głównie za pomocą zgodności kodowania białek. Żyją przeciętnie od 3 do 5 dni ale po wykryciu i unieszkodliwieniu intruza staja się komórkami długo żyjącymi nawet do 20 lat.

Freddy napisał:
    Działanie antybiotyków polega na powodowaniu śmierci komórki bakteryjnej (działanie bakteriobójcze) lub wpływaniu w taki sposób na jej metabolizm, aby ograniczyć jej możliwości rozmnażania się (działanie bakteriostatyczne).

No nie do końca tak jest z antybiotykami. . Żaden antybiotyk obecnie na rynku w europie nie powoduje bezpośredniej śmierci komórek bakteryjnych czy wirusowych lecz jedynie je osłabia a także hamuje w większości przypadków mechanizm namnażania uszkadzając i hamując działanie topoizomeraz oraz syntezę kwasów nukleinowych . Za to odpowiadają Leukocyty właśnie. Niestety antybiotyki powodują także uszkodzenia komórek organizmu w tym także Leukocytów jak tez uodparnianie się komórek wirusowych z którymi Leukocyty sobie już nie poradzą nawet po zaprogramowaniu na ich zwalczanie w pierwszej fazie inwazji wirusowej.
    Inaczej jest u ludzi którzy mają mutację chromosomu 3 będącego delacją w obrębie genu CCR5 który po pełnej mutacji nazwany CCR5 delta 32, tacy ludzie, do których także ja się zaliczam nie potrzebują szczepionek ani antybiotyków do zwalczania bakterii i wirusów dotyczy to także wirusa HIV oraz większości wirusów i bakterii i wirusów bojowych. Odkąd skończyłem 10 lat nie pamiętam bym na coś chorował nawet na coroczną epidemię grypy. Za powstanie mutacji tego genu odpowiada bakteria Yersinia pestis zwana pałeczką Dżumy. To właśnie jej zawdzięczamy wspomnianą mutację podczas kilkukrotnej pandemii czarnej śmierci. W europie praktycznie każdy posiada mutację CCR5 jednak już pełną mutację CCR5 delta 32 zaledwie circa 15% populacji. Jednak zrobił się z tematu przewodniego offtopic. Proszę wrócić do tematu przewodniego i czytania ze zrozumieniem bo widzę że co nie którzy zadają pytania w locie nie przeczytawszy większości postów.
    adgar111
    Poziom 2  
    Do kolegi Oxiden17. Ja Ciebie rozumiem. Ja wiem o co Ci chodzi, wiem co chciałeś przekazać. Mam 63 lata i takich generatorków produkujących srebro koloidalne, czy srebro jonowe (jak zwał tak zwał, ci co będę chcieli wiedzieć o co chodzi to będą wiedzieli o co chodzi) zrobiłem dużo w rożnych wersjach. Też kiedyś myślałem o tym, żeby te moje doświadczenie przekazać innym zainteresowanym. Zrezygnowałem. Wiem też, że prawdziwie zainteresowani tematem mają znacznie większą wiedzę niż ci co odpowiadali na Twoją propozycję. Za wszelką cenę, nie mając żadnej wiedzy i żadnego własnego doświadczenia za wszelką cenę starali się Cię zamęczyć. Sami nic nigdy mądrego nawet nie próbowali zrobić ale do wściekłego krytykowania innych są pierwsi. Nikt nie przedstawił swojej propozycji, bo nie maja nic do zaoferowania, bo nic nie umieją. A to im kabelków za dużo a to przekaźniki im się nie podobają, a to miliampery im nie odpowiadają... ręce opadają. Szkoda, że musiałeś tego doświadczać. Po prostu nie adresuj swoich pomysłów do tych, których to system już przeprogramował. Szukaj tych, co jak Ty poszukują i myślą po swojemu. Jesteś indywidualnością a tacy jak Ty zawsze są na celu "wściekłych" bo oni już mają taki "wściekły" program. Życzę Tobie wytrwałości i pomyślności. Krocz swoją i tylko swoja drogą. Kto szuka ten znajdzie. Powodzenia.
    viayner
    Poziom 36  
    Witam,
    kolega powyzej ma sporo racji ale tez i mija sie w paru kwestiach, nie mam zamiaru tu nikogo ganic ani popierac, jako osoba zajmujaca sie zawodowo "nauka" mam inne podejscie, nalezy przyjzec sie problemowi i maksymalnie go zrozumiec. Niestety "domorosle" instalacje bywaja silnie zawodne i nawet szkodliwe (nie wszystkie).
    Niezrozumienie w tym wypadku zasady dzialania i zwiazanych z nia zagrozen moze spowodowac dosc powazne skutki.
    Zgadzam sie ze nauka w swojej historii ma sporo przypadkow na odkrycie czegos waznego w taki wlasnie sposob ale patrzac z drugiej strony ilu takich naukowcow realizujac swoje projekty bez zrozumienia problemu nie doczekalo nastepnego eksperymentu. Mozna zaryzykowac stwierdzeni ze odkrywcami zostali ci co mieli szczescie.
    Obecnie jest duzy dostep do wiedzy i nalezy z niego kozystac, budowanie czegos na podstawie "amatorskiego" opisu niczemu dobremu nie sluzy w szczegolnosci jezeli takie urzadzenie "zastosujemy".
    Zycze wytrwalosci w projektowaniu ale i rozsadku.
    Pozdrawiam
    adgar111
    Poziom 2  
    Witam. W pełni zgadzam się z Pana zdaniem. Tak jest, tak właśnie powinno być. Dodam, że miło by było aby dochodziło do dyskusji, do rzeczowej wymiany poglądów, doświadczeń do porad. W ten sposób można by dowiedzieć się tego, czego poszukujemy. Nie trzeba by było marnować czas i wyważać otwarte już przez kogoś drzwi. Chętnie bym na takie fora zaglądał częściej z nadzieją, że dowiem się czegoś nowego, czegoś innego. Było by fajnie. A czytam tylko bezpośrednio lub w podtekście chamskie zwroty i określeni kim ty jesteś i jaki to z ciebie nieuk. Ludzie szukają porady, podpowiedzi, ukierunkowania, wskazania drogi a otrzymują... ach, co tu gadać. Tak na zakończenie, czasami wchodzę na fora angielskie, amerykańskie, niemieckie, włoskie... nie nie to że znam tyle języków, ale tam są życzliwi sobie ludzie. Najlepsi w tym są włosi. Będą szli z tobą, aż problem rozwiążesz, nie zostawią cię w pół drogi i idź dalej i szukaj sobie sam. Gdyby tak u nas, ach było by pięknie. Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam i powodzenia życzę. Sławek
    a_noob
    Poziom 22  
    rtvstefan
    Poziom 10  
    Witam kolegów.Czy może który z was wrzucić jakiś prosty schemat żródła prądowego 1 mA do robienia srebra.Pomijając czy ono leczy czy nie .Pozdrawiam!
    rtvstefan
    Poziom 10  
    Dzięki, ale tak na chłopski rozum to wystarczy zasilić to 12 V i ok a dla 1 mA odpowiednio obliczyć R 1, dobrze kumam? Pozdrawiam!
    zgierzman
    Poziom 20  
    Przy założeniu, że przewodność elektrolitu będzie zawsze taka sama, odległość elektrod niezmienna itp.
    W praktyce przez układ z rezystorem będzie płynął prąd zależny np. od tego jakiej wody nalejesz - z kranu, z butelki, czy destylowanej.
    Dodatkowo będzie się zmieniał w trakcie trwania procesu, bo w wodzie będzie coraz więcej jonów.