Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Smartfon do nagrywania wokalu

telfix 19 Mar 2016 22:45 1539 6
    telfix
    Level 12  
    Witam.
    Poszukuję smartfona z możliwie najlepszą jakością nagrywanego dźwięku i wbudowanymi dobrymi i głośnymi głośnikami. Często pojawia mi się potrzeba nagrania z ręki wokalu lub chórku i późniejsza analiza głosów etc. Najczęściej jednak potrzebne mi jest natychmiastowe odsłuchanie na samym telefonie. Wpadł mi na chwilkę iPhone chyba 5ka. Niestety jest dość drogi choć za 1500 da się już kupić. Nie wiem. Proszę ew mi zburzyć mit o jakości tych telefonów. Czy znajdę coś podobnego lub lepszego?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    User removed account  
    telfix
    Level 12  
    No dobra... żaden pro, ale bardzo pomagałby podczas prób. Taki telefon zawsze się ma pod ręką a rejestrator i komputer, wiadomo
    WędkarzStoLica
    Level 31  
    Żaden telefon nie nadaję się do tych celów. Głośniki tylko udają głośniki i o zadowalającej jakości dźwięku można tylko pomarzyć.

Kup porządne słuchawki z mikrofonem i własnym zasilaniem.
    telfix
    Level 12  
    Pomysł wiem że dobry. Nie mniej planuje kupić generalnie telefon bo stary już jest leciwy i połączenie wszystkich potrzebnych cech było by pomocne. Do nagrań "na serio" używam Zoom'a S4 ale biorę go gdy trzeba coś zrobić z materiałem. Rozglądałem się za tym 5s bo naprawdę jak na telefon ładnie brzmiał ale ciężko coś kupić nie za drogo a większość ofert to "nowe" refurbished czyli z odrzutów i mam obawy co do jego długowieczności.
    mobista
    Level 35  
    Refurb to wcale nie odrzut o ile jest certyfikowany. Posiada 12 miesięcy gwarancji i jest w stanie jak nowy nie refurb.
    telfix
    Level 12  
    Zamykając temat problemu nie rozwiązałem. Generalnie klasyczny smartfon nie obsługuje akcesoriów. Skromne gniazdo mikrofon/słuchawki nie pozwala rozwinąć skrzydeł. W takim przypadku szczęście mają posiadacze iPhone'ów. Dostępne jest dużo profesjonalnych narzędzi choćby cyfrowy mikrofon MOTIV MV88 Shure. Wpinamy bezpośrednio do uniwersalnego złącza telefonu i można działać mobilnie.