Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Bosch (KGV36VW32E) - Ściana tylna w 1/3 szron co z resztą?

19 Mar 2016 23:37 2250 4
  • Poziom 8  
    Witam.

Od 2 dni jestem posiadaczem lodówki Bosch (KGV36VW32E).
    O ile wcześniejsze moje lodówki (a było ich z 10 - wynajmy mieszkań), mroziły bez problemu, tak nowy Bosch w nowym mieszkaniu mnie dziwi.

Otóż problem jest taki. Lodówka chłodzi. W zamrażalce mrozi..., ale na tylnej ściance chłodziarki szron jest tylko na ok 1/3 od góry => powierzchni tylnej ściany lodówki. Późnej jakby się odcina i do samego dołu jest sucho (jakby ciepło)
    Dziwne, bo we wcześniejszych Amica, Candy, Indesid... cała ściana była mrożona.

Zrobiłem test lodówki, zgodnie z instrukcją obsługi. I niby wszystko ok.

Czy to jest normalne, aby tylko 1/3 tylnej GÓRNEJ ścianki dawała zimno (szron)?
    Bo poniżej jest ta ściana, no 'ciepła', znaczy się nie mrożąca jakby.

Prosze o pomoc.
  • Poziom 8  
    Witam.
    Dzięki za informacje.
    Dotychczasowe lodówki się całe mroziły stąd moje obawy.
    Ta jest zdecydowanie najwyższa 186cm niż wcześniejsze.

Włożyłem cyfrowy termometr (hologramowany, Oregon) celem zbadania temperatury.
    Przy nastawionych 4C lodówka trzyma w granicach 4.7 - 6C,,, więc powiedzmy szału jeśli o dokładność chodzi to nie ma... i muszę dodać, że zanim się wyłączy to sporo musi sprężarka popracować. ALe faktycznie wyłącza się jak jest w granicach 4.5C więc biorąc błędy pomiarowe jest OK.

Byłem niemal pewny, że 2/3 panelu chłodzącego się zrypało ...

A wygląda to tak jak w załączniku. Widać od góry szron i później się odcina i do samago dołu (który nie jest cały pokazany ) jest 'ciepła'

Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Problem rozwiązany.

Trzeba było odczekać 24h lodówka faktycznie ma parownik na 1/3 , ale daje radę.
    Mrozi jak szatan :)

Można zamknąć.
    Dziękuję za pmoc.