Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

GA-78LMT-S2P - Nie wykrywa zintegrowanej karty d德i瘯owej

20 Mar 2016 07:28 1017 9
  • Poziom 23  
    Zakupi貫m za grosze zestaw komputerowy i z這篡貫m go w takiej konfiguracji:

Procesor: AMD Athlon x3 455 (Odblokowany AMD PHENOM x4 B55)
    P造ta G堯wna: Gigabyte GA-78LMT-S2P REV. 4.0
    Ram: Goodram DDR3 4GB 1333MHZ CL9
    Karta Graficzna: HIS Radeon 5770
    Zasilacz: Corsair TX-650
    Dyski: Seagate HDD 500 + 1000GB
    Nap璠: Nagrywarka MODISC SATA DVD

Wi璚. Po z這瞠niu zestawu i zainstalowaniu Windows 7 Ultimate x64 zauwa篡貫m 瞠 w menad瞠rze urz康ze nie ma karty d德i瘯owej. Wi璚 pomy郵a貫m 瞠 nale篡 wgra sterowniki od chipsetu i tak zrobi貫m. Po czym pobra貫m i zainstalowa貫m najnowsze sterowniki do reszty podzespo堯w. Przy resecie kompa jaki by wymagany po instalacji chipsetu i innych sterownik闚 wszed貫m w bios by sprawdzi czy karta d德i瘯owa jest uruchomiona. Jedyn opcj jak znalaz貫m by豉 bodaj瞠 AUDIO FUNCTION ONBOARD (nie pami皻am dok豉dnie) by豉 na ENABLED wi璚 zapisa貫m ustawienia i uruchomi貫m system. I mojemu zdziwieniu w menad瞠rze urz康ze ani 郵adu po karcie. Wgrywa貫m sterowniki od Realteka jak i strony producenta i te najnowsze 瘸dnych rezultat闚. Na czas test闚 wsadzi貫m star d德i瘯ow Creative ale nie wiadomo dlaczego nie dzia豉 tam wej軼ie od mikrofonu a zale篡 mi na nim (Gram w CS:GO). Zmienia貫m ustawienia w biosie na r騜ne.. Zostawi貫m nie odblokowany procesor i odblokowany 瘸dnych reakcji. I ju nie mam pomys堯w wi璚 dlatego ten temat. Jakie sugestie? Pierwszy raz si spotykam z takim czym. Aaa u Bios wgrany najnowszy ze strony producenta. Screen z menad瞠ra urz康ze:

• Poziom 15  
    Kiedy mia貫m problem jak kombinowa貫m z kablem HDMI bo dzwiek wtedy leci przez kabel i sterownik jest w豉郾ie taki jak u ciebie. My郵 瞠 powiniene odinstalowa sterowniki audio, system powinien sam wykry urz康zenie wyjmij te kart z PCI. Bios ustaw na default bo mo瞠 co zamiesza貫.
  • Poziom 23  
    Komp 鈍ie穎 po formacie. Od samego pocz徠ku jej nie widzia. Bios by na default i te nic... Nie jestem jakim wykszta販onym informatykiem ale wiem jak sie porusza po biosie i znam si na sprz璚ie. Obawiam si 瞠 to mo瞠 by wina uszkodzonej karty d德i瘯owej cho w jaki spos鏏 kto m鏬 ja a tak uszkodzi nie wiem... Rozumiem jakby j wykrywa這 ale by nie dzia豉豉 ale 瞠by jej w og鏊e nie widzia system?
  • Poziom 43  
    Jak jest uszkodzona to potrafi znikn望 z systemu. Odpal LiveCD linuksa jak tam te nie wykryje karty to masz odpowied. Mo瞠sz obejrze sam p造t g堯wn ale marne szanse na to 瞠by uszkodzenie by這 widoczne i jeszcze do zrobienia.
    Mo瞠sz zainstalowa AIDA64 przejrze zak豉dk sprz皻 urz康zenia PCI i urz康zenia fizyczne.
  • Poziom 23  
    Szukam szukam i znale嗆 nie moge w AIDA nic takiego. Teraz troch bawie sie w OC Odblokowanego B55 i ci庵造 brak stabilnio軼i pe軟ej, a chce wyci庵n望 4.0GHZ i zupe軟ie przypadkiem wsadzi貫m ko嗆 Ramu w 2 slot i uruchamiam po CMOS i pika... B陰d Ramu... Czy瘺y 2 slot te uszkodzony? Oj chyba poprzedni jaki w豉軼iciel da max napi璚ie na SB i pewinie posz這...
  • Poziom 23  
    Zdemontowa貫m wszystko i wywali貫m na st馧. Minimalna konfiguracja P造ta g堯wna, zamontowa貫m te boxowy cooler, ko嗆 ramu i monitor podpi皻y pod zintegrowan kart graficzn. Wyczy軼i貫m dok豉dnie ca陰 p造t g堯wn z kurzu p璠zelkiem. I odziwo problem nie dzia豉j帷ego ramu w 2 slocie znikn掖 (cho nie czy軼i貫m slot闚 ram gdy je nidawno wyczy軼i貫m bardzo dok豉dnie) Obejrza貫m te ca造 uk豉d Realteka na p造cie g堯wnej nie wida 瘸dnych uszkodze. To w takim razie pad豉 zintegrowana tak sama z siebie bez powodu? Poprzedni w豉軼iciel m闚i 瞠 pewnego dnia po prostu w陰czy komputer i karta znik豉...

Edit:

Zale篡 mi bardzo na zrobienie tej karty d德i瘯owej gdy moja karta graficzna przes豉nia wszystkie sloty wewn皻rzne i nie mam opcji wpi璚ia karty d德i瘯owej na PCI.

Edit2:

Przypadkiem jak i z ciekawo軼i dotkn掖em palcem ten CHIP (chyba tak to si nazywa jak nie to mnie poprawcie) i jest MEGA gor帷y wr璚z po 3 sekundach potrzymania palca mnie poparzy. Czy瘺y gdzie by這 zwarcie?
  • Red. Komputery FAQ
    Jak si grzeje to jest na 99% uszkodzony, zwarcie jak jest to pewnie w strukturze uk豉du (w zasadzie nie zwarcie, a przebicie z陰cza/z陰cz p馧przewodnikowych). Maj帷 do dyspozycji hotair oraz podgrzewacz spokojnie da si ten uk豉d podmieni z innej p造ty-dawcy. W zasadzie je瞠li masz sam uk豉d to w tym uszkodzonym mo積a poprzecina nogi i odlutowa je zwyk陰 kolb i wlutowa nowy. Ka盥y porz康ny serwis hw laptop闚 powinien podo豉 z tak wymian. Co do op豉calno軼i to musisz popyta po osobach z sprz皻em i umiej皻no軼iami. Mo瞠 po znajomo軼i za豉twisz. Je瞠li chcesz u篡wa tej p造ty nawet bez kodeka audio to zalecane jest chocia podniesienie uk豉du, mo瞠 nadmiernie obci捫a jaki stabilizator lub lini zasilacza.
  • Poziom 23  
    Akurat znalaz貫m i zam闚i貫m inn p造t od Gigabyte 780T-D3L za 70興 wi璚 nawet nie sprawdzam ile kosztuj naprawa bo to chyba nie ma sensu. Ale z ciekawo軼i jeszcze zauwa篡貫m 瞠 przy d逝窺zej pracy komputera Gry np zaczynaj klatkowa i spada fps ale nie jest to zwyk貫 klatkowanie. Nie chodzi tu o temperatury czy co w tym rodzaju wszystko kontrolowane jest ok. Dysk sprawdzony smart i Bad Sectory te jest ok. No i pytanie czyt en uk豉d przegrzewaj帷 si mo瞠 doprowadza do takich sytuacji?
  • Poziom 43  
    Teoretycznie mo瞠. On si grzeje jak piszesz. Mo瞠 obci捫a jak捷 przetwornic czy linie zasilania jak sugerowa sylweksylwina. A jak co si dzieje z zasilaniem w PC to objawy mog by niemal dowolne. Nie ma tak dobrze 瞠 co pada albo si resetuje. Nie raz pojawiaj si jakie objawy trudne nawet do skojarzenia.