Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Historian Client >> aplikacja

20 Mar 2016 11:41 999 18
  • Poziom 15  
    Napisałem aplikację w InTouch. Chcę z tej aplikacji zmienną temperatura odczytywać w Historian Client. W FSGATEWAY utworzyłem New_InTouch Object /nie wiem czy dobrze – zdjęcie niżej/
    Niestety jak łączę się z serwerem na komputerze lokalnym /Querty – serwery/ nie widać zmiennej temperatura . Jak postawić serwer który pozwoli na odczytanie zmiennej z aplikacji w HC albo Excelu bo w nim instaluje się dodatek H Clienta

• Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści

• Specjalista Automatyk
    Proponuję najpierw poczytać dokumentacje albo chociaż opisy poszczególnych elementów, bo wydaje mi się, że próbujesz coś robić na chybił trafił ;)
    Odpowiedz sobie na pytanie z czego składa się Twój system i co chcesz konkretnie zrobić albo jaki ma być osiągnięty cel.
    Połączenie Excel/InTouch można zrobić przez DDE bez dodatkowych elementów. InTouch and MS Excel Communications
    FSGateway to bramka między różnymi protokołami, możesz (tak jak w dokumentacji, którą Ci już zamieściłem https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15508582#15508582) łączyć InTouch/FSGateway np. przez SuiteLink, a potem FSGateway/Excel przez DDE.
    Historian Client to klient serwera Historian, więc najpierw musisz jego postawić, wtedy on będzie "wyciągał" dane z InTouch, a dopiero klient z jego danych będzie robił raporty i prezentacje w Excel'u.
    Wonderware Historian 10 Pierwsze kroki
    Wonderware Tutorials
    Nie są to może najświeższe instrukcje, ale można z nich sporo wymyślić, a na pewno zrozumieć architekturę.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 15  
    Dziękuję za odpowiedź Tylko nie mogę zestawić FSGateway/Excel przez DDE.
    Możesz oś podpowiedzieć Dziękuje

• Specjalista Automatyk
    Na Twoim obrazku wygląda poprawnie, ale jest to dopiero początek konfiguracji. Jeśli zrobiłeś wszystko, jak w instrukcji z poprzedniego tematu, to zobacz co pokazuje Diagnostics oraz Log Viewer.
  • Poziom 15  
    W InTouch mama aplikację. Chcę zmienną z aplikacji: temperatura odczytywać w Excelu.
    Excel, FSGateway i InTouch działają na jednym komputerze.
    Wszystko robię z http://platforma.astor.com.pl/files/getfile/id/3684
    i nie czyta mi zmiennej pod excem

Problemem chyba jest coś w systemie albo Excelu bo nie potrafi nawiązać połączenia

• Specjalista Automatyk
    @gervee to opisuje dokładnie to samo co zamieściłem, z tym że moje jest z bazy wiedzy invensys. Mam jednak wrażenie, że kolega robo1973 niezbyt dokładnie czyta zamieszczone porady ;)
  • Poziom 15  
    Markos80 napisał:
    @gervee to opisuje dokładnie to samo co zamieściłem, z tym że moje jest z bazy wiedzy invensys. Mam jednak wrażenie, że kolega robo1973 niezbyt dokładnie czyta zamieszczone porady ;)

Narazie doszedłem do tego że Excel i FSGateway działają pod różnymi ID i nazwą użytkownika -pomimo zalogowania na koncie usera
    Nie wiem jak to zmienić

PS kolego Markos80 nie jestem tak bystry i doświadczony jak Ty

• Specjalista Automatyk
    Przestaw FSGateway w tryb Not a service (Figure 5: FSGateway Running as a Service) i uruchom jako aplikację (Figure 12: Run FSGateway as an Application, From the Local Installation Folder).
    PS: Zupełnie nie chodzi o bycie bystrym i doświadczonym, ale o w miarę dokładne przeczytanie dokumentów ;)
  • Poziom 15  
    No tak ale jak w Win 7 przestawić w tryb Not a service
  • Specjalista Automatyk
    Important:
    To run FS Gateway as a service, right-click FS Gateway
    name (
    ArchestrA.FSGateway.3
    ) under DAServer Manager and select
    Configure As Service
    from the shortcut menu. You can configure it as
    an auto service or manual servic
    e. (For more information about
    configuring as a service see the
    Activation/Deacti
    vation/ Service
    Component of the DAServer Manager documentation.) FS Gateway
    must be run as a service if you
    are using a DDE/SuiteLink client.

więcej -> https://insource.mindtouch.us/@api/deki/files/2357/FSGateway.pdf

• Specjalista Automatyk
    robo1973 napisał:
    No tak ale jak w Win 7 przestawić w tryb Not a service
    Tak jak na obrazku. Pod prawym klawiszem jest menu, ale żeby móc zmieniać musi być zatrzymany.
  • Poziom 15  
    Ufff Działa !!! Dziękuję za pomoc !!!

I jeszcze jedno Czy mogę jakoś daną temperatura DDE obserwować w programie Trend ?
    Bo np zmienne w DASMBTCP /SuiteLink/ mam widoczne.

• Specjalista Automatyk
    Nie wiem jaki program masz na myśli. Wykres w aplikacji zrobionej w InTouch?
    Precyzuj proszę pytania albo zamieszczaj jakieś obrazki do tego.
  • Poziom 15  
    Importowałem zmienne w Historian z aplikacji i po sprawie
  • Specjalista Automatyk
    Zmienna nie może być "memory real" - bo to jest zmienna wewnętrzna a potrzebujesz zmienną we/wy.
  • Poziom 15  
    to będzie formuła DDE =fsgateway|Device_Group_Name!nazwa_zmiennej
    na lokalhost /tym samym kompie/
    A jak będzie formuła wyglądała, gdy Excel będzie na innym komie oczywiście w sieci wewnętrznej /będzie widział kompa z aplikacją InTouch/