Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co kupic do domowego studia nagraniowego?

rife16 20 Mar 2016 11:48 4311 5
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  b00l3r
  Level 23  
  Jak mikrofon ma być do wokalu to celuj bardziej w Oktava mk319 - mniejsze sybilanty, podobna jasność do NT1a z Tych dwóch interfajsów lepiej od razu 2i2. Chociażby dla tego, że jak trafi się okazja wypróbować inny mikrofon to można zrobić szybkie porównanie 1 vs 1.
 • #4
  doman18
  Level 17  
  Fajne interfejsy robi też Presonus np. Audiobox USB. Tam też masz gratis DAW który z tego co wiem ma takie same możliwości jak Ableton, który jest dorzucany do Focusrite'a a może i większe. A jak chcesz po kosztach to behringer ale tylko ze wzmacniaczen Midasa czyli UMC22 albo UMC202 ale nie UM2 (wzmak Xenyx który jest zaszumiony). Tylko tutaj chyba nie dorzucają żadnego DAWa. Ogólnie jak będziesz kupował którykolwiek z wymienionych, nawet Focusrite to upewnij się że w zestawie jest jakiś DAW - to bardzo duży plus

  Aha no i oczywiście do tego jeszcze uchwyt i kosz na mikrofon jeżeli to ma być jakiś vlog. Ale te rzeczy można kupić bardzo tanio. Tutaj przykłady.
  http://www.conrad.pl/?websale8=conrad&pi=1196...gclid=CMadp-GoxcwCFYcp0wod8i0NMA&gclsrc=aw.ds
  http://gitarownia.pl/product-pol-7921-Uchwyt-...krofonu-pojemnosciowego-srednica-43-50mm.html
 • #5
  zlotaRACZKA1
  Level 9  
  Rode NT1-A i Scarlett 2i2
 • #6
  uszatek98
  Level 2  
  RODE NT1-A jest bardzo czuly na poslizgi, mlaski itd itp. Jezeli nie masz dobrze opanowanej dykcji bedzie to slychac . Uzywam go od roku w pokoju 3x8 m strasznie echo walilo w uszy . Od 2 tygodni nagrywam w typowo salonowym pokoju kwadratowym nie posiadam zadnych paneli akustycznych, jajek, kocow a echa nie slychac . Naprawde polecam do basowego glosu ( nwm jak z
  Innymi) . Mikrofon robi robote . Ale powtarzam jezeli nie masz wycwiczonego glosu, rytmu, ogolnie nawijania czy spiewania bedzie to slychac .