Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus Logano G115 - Nie zapala ani też nie wyświetla komunikatu o błędzie

gary2007 20 Mar 2016 13:31 1203 11
  • #1 20 Mar 2016 13:31
    gary2007
    Poziom 14  

Buderus Logano G115 z modułem FM241 i dwoma obiegami grzewczymi przestał się uruchamiać (odpalać). Nie ma żadnego komunikatu o błędzie na wyświetlaczu. Widoczny jest tylko płomyk, natomiast po włączeniu wentylator nie uruchamia się ani też nie słychać charakterystycznego rozruchu. W trybie ręcznym to samo.
    W trakcie remontu robotnicy ogrzewali dom tym piecem i nie wiadomo z jakich powodów zdemontowali czujnik temperatury zasilania. Czy mogło to doprowadzić do uruchomienia powiedzmy jakiejś blokady? Kiedy piec zaczął grzać, a temperatura nie podnosiła się, bo czujnik nie był przymocowany do rury? Wykonałem również zerowanie mając na uwadze, że mogli coś pozmieniać w ustawieniach pieca, ale to nie przyniosło żadnego efektu.

0 11
  • Pomocny post
    #2 20 Mar 2016 15:24
    Magister_123
    Poziom 33  

Czujnik trzeba zamontować tam gdzie był (mechanicznie i elektrycznie).
    Po drugie obok pokrętła temperatury masz czarną nakrętkę. Wykręć ją i wciśnij środek.
    Po trzecie od przodu kotła jest otwór. Sprawdź czy wewnątrz nie pali się czerwona kontrolka. Jeśli tak to wciśnij ją.

1
  • #3 20 Mar 2016 18:10
    wawrzeczko_t
    Specjalista - systemy grzewcze

gary2007 napisał:
    Nie ma żadnego komunikatu o błędzie na wyświetlaczu. Widoczny jest tylko płomyk, natomiast po włączeniu wentylator nie uruchamia się

Sprawdzić podgrzewacz oleju.

0
  • #4 25 Mar 2016 12:35
    gary2007
    Poziom 14  

Dzięki, pomogło wciśnięcie przycisku po odkręceniu tej czarnej nakrętki.

0
  • #5 13 Lis 2018 12:59
    asus.pl
    Poziom 2  

Mam podobny problem. Uruchomiłem piec normalnie w sobotę wieczorem. Wyświetlacz działał poprawnie bo ustawiłem godzinę itd... Gdy w niedzielę rano wszedłem do kotłowni to wyświetlacz buderus logimatic nic nie wyświetlał. Piec odpala i grzeje ale nie ma żadnej możliwości ustawienia czegokolwiek. Nic się nie wyświetla ma ekranie. Podobnie na sterownikach w pomieszczeniach. Nie świecą te żółte lampki przy oznaczeniu Auto, Dzień, Noc. Zarówno na piecu jak i w pomieszczaniach.

Czujnik był zdjęty z rury (nie wiem czemu) ale umiejacowiłem go tam gdzie należy. Co może być przyczyną że nic się nie wyświetla?

Wciskanie tego przycisku pod czarną nakrętką nic nie daje. Piec odpala ale nic poza tym nie mogę zrobić.

Zdjecie:

0
  • #6 13 Lis 2018 13:04
    Magister_123
    Poziom 33  

@asus.pl
    Jak nic się nie wyświetla a włącznik na kotle ja na ON to oznacza całkowity brak zasilania.
    Sprawdź czy masz zasilanie w gnieździe. Jeśli tak to konieczna będzie wizyta serwisu bo padło coś w środku.

0
  • #7 13 Lis 2018 17:01
    piracik
    Moderator - Systemy Grzewcze

Po prawej stronie sterownika, obok włącznika i przełącznika auto ręka jest gniazdo bezpiecznika.

0
  • #8 14 Lis 2018 06:42
    asus.pl
    Poziom 2  

Niestety brak bezpiecznika tam gdzie pisałeś.
    Zdjecie:

To maksymalnie po lewej odkreciłem i wciskałem ale bez skutku. Jakieś pomysły?

0
  • #10 14 Lis 2018 09:06
    piracik
    Moderator - Systemy Grzewcze

W takim razie sprawdź z tyłu.

0
  • #11 14 Lis 2018 17:47
    asus.pl
    Poziom 2  

Nic nie znalazłem z tyłu. Jestem laikiem i myślałem, że znajdę jakiś spalony bezpiecznik czy coś ale to chyba mi się nie uda... chyba że ktoś dobrze zna ten sterownik i mnie pokieruje mówiąc mi w prosty sposób gdzie i czego mam szukać.

0