Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wymiana tannoy dc6t na ... ?

szoszoszogun 20 Mar 2016 14:20 1506 8
    szoszoszogun
    Level 8  
    Kupiłem nowy sprzęt, tj. Onkyo rz800, ale zastanawiam się nad wymianą moich wysłużonych już trochę TANNOY'i dc6t na coś nowego. Żona mówi że wpadłem w szał wymiany sprzętu, ale czuje że czas na zmianę tych Tannoy'i. Wpadł mi w oko model z serii Revolution xt - 6f ale również Klipsch rf62. Pytanie, czy ktoś miał do czynienia z tymi kolumnami, bo klasowo to podobne kolumny jak mniemam. Za tamte dc6t swego czasu też zapłaciłem podobną cenę co za "te nowe".
    sokrato12
    Level 9  
    To zależy, czy chcesz coś zupełnie innego, co Ci się w nich podobało. Znam te głośniki i grają w sposób bardzo wyrównany. Xt6 zbierają bardzo fajne opinie, będą miały podobny charakter brzmieniowy jak dc6.
    Co do Klipscha wydaje mi się, że będzie bardziej zbasowany i jaśniejszy. Takie moje doświadczenia z tymi markami.
    szoszoszogun
    Level 8  
    Chciałbym trochę więcej dołu, ale żeby nie zatracić tego co Tannoye miały w średnicy. Mówisz ogólnie o klipschach czy o konkretnym modelu, że ma więcej góry?
    sokrato12
    Level 9  
    Musisz posłuchać, ale ja bym brał raczej xt6f. Klipsche mi jakoś nigdy nie przypadły do gustu. Był taki jeden model RF26, pamiętam że w tamtej półce cenowej zjadł inne na śniadanie. Ale to inne pieniążki. A nie myślałeś o podstawkowych ? Xt są w obu wersjach.
    szoszoszogun
    Level 8  
    Chcę podłogówki. Mają lepszy dół a i wizualnie mi się bardziej podobają i komponują w przestrzeni. Byłem dziś słuchać xt i jest moc. Podłączyli mi w sklepie do rz800 i naprawdę genialnie to zabrzmiało. Nie wiem czy to subiektywne wrażenie, czy też kwestia pomieszczenia, ale grały taką ścianą dźwięku, a jednocześnie szeroką sceną że mi szczęka opadła. Jeszcze tylko żonę muszę przekonać trochę. Ona nie podziela mojego entuzjazmu, chętniej zmieniła by meble w kuchni... Jutro mam też chwilę na odsłuchy. Macie jeszcze jakieś propozycje ?
    jugola22
    Level 8  
    Podłogówki grają inaczej niż podstawkowe z powodu budowy. A których XT słuchałeś konkretnie i na jakim materiale ?

pamiętaj że pokoje odsłuchowe są przeważnie super przygotowane, w domu gra to inaczej.
    s4home
    Level 20  
    Warto odsłuchać obie konstrukcje. Jednak jeśli jesteś przyzwyczajony do brzmienia Tannoya to raczej wybierzesz XT6F. Te Tannoye bardzo udana konstrukcja. Klipsch brzmi inaczej, gra bardziej skrajami pasma. Odsłuchaj jedne i drugie, zobaczysz co Ci się spodoba.
    szoszoszogun
    Level 8  
    Słuchałem dziś Klipscha, Tannoya, Heco, Dali Zensor i zdecyodwanie REVOLUTION XT :) Mają coś wspólnego z DC6T, a jednak grają zupełnie inaczej. Chyba jestem zdecydowany na XT6F. Faktycznie Klipsche grają skrajami ale jednak są też bardzo wyrównane. Szczerze to miałem dylemat między Tannoy a Klipsch, ale jednak Tannoy jest głębszy, bardziej mi pasuje.
    s4home
    Level 20  
    No to mamy faworyta:) możesz jeszcze podać jakie modele pozostałych producentów słuchałeś?
    Udało Ci się dorwać RF62 z Klipscha?