Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UCH z Laguny 2 do Espace - Czy numery muszą być identyczne?

robmaz 20 Mar 2016 15:46 2421 6
  • #1 20 Mar 2016 15:46
    robmaz
    Poziom 20  

Witam.
    Przełożono cały zestaw z Laguny do Espace.
    Czyli UCH,blokadę kierownicy,ECU silnika i kartę.
    Z tego co wiem nowe UCH jest inne,niższa wersja od starego inne numery.
    Czy ten pojazd powinien odpalić? Czy moduł z bezpiecznikami i przekaźnikami połączony z UCH też ma różne wykonania bo pozostał stary?
    Kartę rozpoznaje ,blokada kierownicy nie działa ,brak zapłonu.
    W UCH błąd przekaźnika "+ po zapłonie".
    Zdążyłem tylko sprawdzić,że brak zasilania blokady kierownicy.

Ze schematów,które mam wynika że instalacja obydwu pojazdów różni się od siebie.
    Zasilanie blokady jest z innych obwodów.Czy mam błędne schematy?
    Czy w identycznych modułach UCH pochodzących z różnych pojazdów wystarczy zmiana w konfiguracji?

W załączniku schematy jakie mam.Blokad..rar Download (44.86 kB)

0 6
  • Pomocny post
    #2 20 Mar 2016 19:27
    genek1000
    Poziom 28  

Moduł przekaźników i bezpieczników ( tzw. podstawa uch) jest na pewno w dwóch opcjach. Różni się m.in. wykonaniem połączeń dla przekaźnika "+ po zapłonie" dlatego pewnie jego błąd . Jakbyś podmienił podstawę to może to ruszyć . Przekaźnik znajduje się po środku podstawy. Możesz go zewrzeć na próbę to dostaniesz zasilania po zapłonie. Konfiguracja UCH raczej nie ma nic wspólnego - a może ? Raczej powinno się unikać zamian modułów jeśli numery nie są takie same , potem trzeba dużo czasu i wiedzy żeby dojść z tym do ładu.
    Dlaczego piszesz że zasilanie blokady jest na schematach z innych obwodów :?:
    Dla mnie jest z tych samych :|

0
  • #3 20 Mar 2016 19:48
    robmaz
    Poziom 20  

Witam
    Dzięki za chęć pomocy.
    Zasilanie blokady to pin 2.
    Na schematach podłączony jest do różnych złączy UCH.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 20 Mar 2016 20:12
    genek1000
    Poziom 28  

Czekaj bo my chyba inne schematy oglądamy :|
    Ja mam takie
    UCH z Laguny 2 do Espace - Czy numery muszą być identyczne? UCH z Laguny 2 do Espace - Czy numery muszą być identyczne?

0
  • #5 20 Mar 2016 20:38
    robmaz
    Poziom 20  

Dzięki.
    Chodzi mi o zasilanie blokady kierownicy, a nie czytnika karty.
    Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #6 20 Mar 2016 23:11
    genek1000
    Poziom 28  

Uuuuupppssss !! Chyba za bardzo się wyluzowałem przez Weekend :crazyeyes:
    Schematy masz prawidłowe . Taki schemat podłączeń jak masz dla ESPACE IV , Laguna II otrzymała dopiero po faceliftingu w 2005 roku. Spróbował bym poprzerzucać kable pomiędzy pinami 9 i 10 w UCH ( w podłączeniu dla Laguny 10 jest nie wykorzystywana , natomiast 9 ma inne funkcje dla tych modeli) i przekonfigurować UCH ( jeśli istnieje w ogóle wybór modelu) . Po za tym , nie wydaje mi sie aby 9 pin mógł w różnych modelach pełnić różne funkcję na tym samym fizycznie UCH , tylko przekonfigurowanym . W pdf masz pinologie UCH dla tych modeli oraz resztę schematu dla ESPACE IV od złącza R262 B2.
    POWODZENIA :D :|Espace IV ... FREE).PDF Download (60.14 kB) PLATFUSI ...IV ph1.PDF Download (995.1 kB) PLATFUSI L...II ph1.PDF Download (874.43 kB)Punkty: 2 dla użytkownika

0
  • #7 20 Mar 2017 09:43
    robmaz
    Poziom 20  

Kończąc temat.
    Espace odjechał na orginalnym zestawie po naprawie karty.

0