Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Zelmer 13Z018 - Wymiana pompy

Maggikk 20 Mar 2016 16:00 1164 2
  • #1 20 Mar 2016 16:00
    Maggikk
    Poziom 7  

Witam!
    Ekspres nie pobiera wody. Słychać pracę pompy. Próbowałem pomóc strzykawką lecz bezskutecznie - podczas pracy pompy nie da się "wtłoczyć" wody ze strzykawki. Tak jak by pompa była zablokowana. Postanowiłem ją wymienić i stąd mam parę pytań:
    1. W jaki sposób odłączyć element umieszczony nad pompą (foto)? Wygląda na zespolony na stałe w miejscu zaznaczonym zieloną strzałką. Próbowałem go siłą wyjąć lecz nie chce nic połamać. Nowe sprzedawane pompy nie mają tego elementu więc muszę go przełożyć.
    Ekspres Zelmer 13Z018 - Wymiana pompy
    2. Oryginalnie siedzi Ulka EP4GW. Nie znalazłem takiej do kupienia. Czy mogę wstawić np. Ulkę EP5? Wiem, że zamiast 18 bar ma 15. Jeśli nie to jaką pompę polecacie?

0 2
  • ambtechnic
  • Pomocny post
    #2 20 Mar 2016 19:29
    nioop

Specjalista AGD

Ad.1.

Ów element jest wkręcany na gwint, jednak mądry chińczyk smaruje gwint klejem :] Także próba odkręcenia zazwyczaj kończy się urwaniem..
    Ja to wyjmuję pompę razem z tym zaworkiem i brzeszczotem obcinam pompę w taki sposób by można było swobodnie wyjąć zaworek..

Ad.2.
    Ulka EP bedzie pasowała i bedzie dawała o wiele większe ciśnienie.. Bo jednak te białe nie są zbyt wydajne..
    Jedynie na co proszę zwrócić uwagę to aoby pompa miała 48W i nie miała metalowego "wyjścia"

Przy montażu nowej pompy zalecam przejechanie gwintu silikonem i dopiero potem go wkręcić..

1
  • ambtechnic
  • #3 22 Mar 2016 00:19
    Maggikk
    Poziom 7  

O taką odpowiedź mi chodziło :) Bardzo dziękuję!
    Idąc za radą, zamówiłem pompę EP5 48W czerwoną (z plastikową końcówką).

0