Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki amplituner do tego małego zestawu?

Craffty 20 Mar 2016 16:37 465 5
  • #1 20 Mar 2016 16:37
    Craffty
    Poziom 4  

Witajcie Elektronicy i Audiofile!

Nie wiem czy napisałem w dobrym dziale, jeśli nie to proszę o przeniesienie do odpowiedniego Subfora.

Aktualnie na swoim skromnym stanie w pokoju około 15m2 posiadam mały zestaw nagłośnienia, 2x kolumny podłogowe, 1x centralny (praktycznie nie używam w ogóle), 1x subwoofer aktywny. Rzecz polega na tym, iż czuję niedosyt wysokich tonów z głośników i tak jakby.. za małą moc, nie jestem jakimś ekspertem, lecz czy dźwięk nie powinien być głośniejszy niż jest w skali Volume "20"? (maks. Volume jest 50) Nie wiem czy przypadkiem mój amplituner nie jest ciutkę za słaby na ten zestaw.

Od razu piszę, że nie chce bawić się w korektory dźwięku, korektory dźwięku z komputera etc. chcę aby to małe nagłośnienie działało jak powinno, ponieważ przy słuchaniu Np; radia, tudzież oglądania Filmu na "polsacie" lub słuchania programów muzycznych czuję niedosyt w/w problemu "niedosyt wysokich tonów"

Wbudowany crossover amplitunera niewiele zdziałał, jedynie odcina niskie tony, wbudowany korektor graficzny też niewiele pomógł, dlatego postanowiłem napisać ten wyczerpujący temat.

Koledzy/Koleżanki, pomóżcie mi dobrać taki Amplituner abym był zadowolony czystym dźwiękiem.

Opis sprzętu:

Amplituner:JVC RX-6042

Kolumny podłogowe 2x Pure Acoustics:
    Model AV-799-F
    Power Handling: 250watts RMS
    Frequency Response: 38Hz - 20KHz
    Sensitivity: 90dB
    Impedance: 8 Ω

Subwoofer Aktywny 1x Rubicon RHK - 1000SUB:
    Power: 250w
    Frequency Response: 48Hz - 160Hz
    Impedance: 8 Ω
    Phase: 0° - 180°
    Crossover: 40Hz - 160Hz

Liczę na waszą pomoc przy doborze amplitunera

• #2 20 Mar 2016 17:07
    spokojan
    Poziom 18  

Taką zabawką jak ten JVC to tych kolumn dobrze nie rozbujasz i wcale się nie ma co dziwić że czujesz niedosyt .Tydzień temu zakupiłem Thomson DPL2000 za małe pieniądze ,naprawiłem i usiadłem ze zdumienia jaki ten sprzęt daje dźwięk w trybie stereo,w wielokanałowym trochę gorzej ale nie jest tragicznie no cóż .pełnosprawny można dostać na portalach za 200-300 Pln i za to kasę naprawdę warto końcówki mocy na tranzystorach wszystkie jednakowe bez żadnych kompromisów no i ta głębia niskich tonów -pomyśl.
    I na koniec porównania trybu stereo były prowadzone z Onkyo 607 i Technics A900S.
    Ten drugi niby kultowe stereo a wypadł dość płasko natomiast Onkyo w trybie wielokanałowym bardziej dynamiczne pewnie za sprawą sporo nowoczesniejszych dekoderów.

• #3 20 Mar 2016 17:18
    Craffty
    Poziom 4  

Amplituner, który zaproponowałeś obsługuje kolumny o impedancji 6 ohm, nie będzie większego problemu gdybym podłączył do niego moje "8"mki? Poczekam jeszcze na więcej odpowiedzi, im więcej ofert pomocy tym lepiej, będę miał w czym wybierać, a nie chce też brać w ciemno, rozumiesz :)

• Pomocny post
    #4 20 Mar 2016 17:28
    spokojan
    Poziom 18  

Jak najbardziej a co do kolumn to jest podana minimalna impedancja kolumn jakie można podpiąć ,będzie grać i na 16-stkach ale ciszej.

• #5 20 Mar 2016 17:42
    Craffty
    Poziom 4  

znalazłem tylko dwie oferty w internecie, aczkolwiek najpierw będę musiał sprzedać tego JVC, aczkolwiek poczekam jeszcze na wypowiedzi także innych użytkowników, może też coś fajnego zaproponują :)

• #6 21 Mar 2016 08:17
    Craffty
    Poziom 4  

przepraszam za post pod postem,

co myślicie o PIONEER VSX915 ? mam okazję wziąć go w rozliczeniu za mojego JVC RX 6042, + dopłata pieniężna

Jest praktycznie nówka nieśmigany, jeszcze naklejki, znaleziony w AudioMix Kraków

Zakupiłem tego Pioneera :) jestem mega zadowolony, Temat zamykam i uznaję jako rozwiązany :)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo