Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie działa centralny zamek z pilota opel vectra B

Sztandar18 20 Mar 2016 19:46 2940 6
 • #1
  Sztandar18
  Level 26  
  Witam. Kiedyś w naszej Vectrze B z 1996 r. była wymieniana stacyjka na inną, było to stosunkowo tanie, gdyż włożona jest lekko uszkodzona (nie można cofnąć kluczyka do końca, przez to jest on w stacyjce na stałe). Oczywiście ten kluczyk zostaje w stacyjce, a samochód zamykamy starym, przekręcając po prostu w zamku. Do czego zmierzam? Chciałem zrobić coś, żeby zaczął działać centralny zamek z pilota i tu rodzi się pytanie, czy ta inna stacyjka z innym kluczykiem, a więc również z innym immobilizerem może powodować, że nie działa centralny zamek z pilota? Próbowałem programować od nowa zgodnie z instrukcją, jednak samochód nie reaguje, jakieś pomysły?
 • #2
  KarolciaO
  Level 14  
  Posiadam omegę b 98 i u mnie na każdym kroku sa tego typu zabezpieczenia. możliwe ,że trzeba przypisać klucz w komputerze.
  Myślę ,że najlepiej poszukać znajomego elektromechanika lub kogoś z dokładną dokumentacją techniczną.Tu mamy wielu teoretyków ale w praktyce raczej niewielu z nich miało samochód i problem.
  jeszcze powiedz ,czy dokonywałeś całkowitego resetu poprzez odpięcie akumulatora tak aby samochód przywrócił ustawienia fabryczne to jedyne co przychodzi mi na myśl

  Moderated By T5:

  W myśl zasady- nie wiem, nie zabieram głosu.
  3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.
  Ostrzeżenie.

 • #3
  złowrogi_boncur
  Level 27  
  Witam, gdy stacyjka się uszkodzi i wymieniasz na inną, to przerzucasz transponder do nowego kluczyka i immo nie jest problemem, w przypadku centralnego to jeśli działa z wkładki to wg. instrukcji powinno dać się dokodować nowy pilot do auta, ale skoro nie da się to sobie dołóż sterownik zamka centralnego w nowymi pilotami i będzie działać.
 • Helpful post
  #4
  ociz
  Moderator of Cars
  Przyczynę znasz, tylko nie do końca. Centralny zamek nie zadziała z pilota dopóki nie wyjmiesz kluczyka ze stacyjki, a konkretniej dopóki nie zniknie napięcie na styku W kostki stacyjki.
 • Helpful post
  #5
  pietrek8203
  Level 1  
  Witaj.Centralny zamek nie będzie Ci działał dopóki jest kluczyk w stacyjce,ponieważ żeby działał centralny to kluczyk musisz cofnąć do pozycji wyjęcia i go wysunąć aż zapadka w stacyjce wyda taki charakterystyczny dźwięk zaprztykniecia i wkładka stacyjki lekko się wysunie. Miałem tak czasami że udawało mi się wyjąć kluczyk ze stacyjki bez cofnięcia go do końca i centralny nie działał i musiałem go ponownie włożyć do stacyjki i cofnąć do końca i już wtedy działał. Niestety musisz go wyjąć żeby Ci działała centralka. Pozdrawiam.
 • #6
  Sztandar18
  Level 26  
  Czy istnieje jakiś sposób na ominięcie tego? Rozumiem, że kluczyk będący w stacyjce zamyka jakiś obwód, więc teoretycznie należy zrobić tak, żeby obwód był otwarty zawsze nawet gdy kluczyk jest w stacyjce, ma ktoś pomysł w jaki sposób to zrobić?
 • #7
  ladamaniac
  Level 39  
  Odłączyć kabel od stacyjki ale wyłączysz sygnał do radia, ( w sumie jak jest kluczyk w stacyjce cały czas to i tak nie ma różnicy), piszczka od świateł,więc lepiej przeciąć kabelek w okolicy centralki zamka, na słupku, koło nóg pasażera. Chyba pin nr 3 czerwony przewód, ale sprawdź.