Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE40H6400 - Brak tonów niskich w głośnikach po podłączeniu przez jack.

20 Mar 2016 23:14 1068 4
 • Poziom 21  
  Witam.
  Zakupiłem w dniu dzisiejszym głośniki Microlab FC-330 i podłączyłem je do tv Samsung UE40H6400 do portu słuchawkowego jack. Problem w tym że satelitki grają świetnie lecz subwoofer niemalże nie wydaje tonów niskich a raczej wydaje je lecz bardzo cicho a dodam że pokrętło od basu jest ustawione na maksymalną wartość.
  Myślałem że może sub jest uszkodzony lecz po podłączeniu starego odtwarzacza mp3 Creative MuVo V200 wszystko gra jak należy a basu jest aż nadto i muszę nieco zmniejszać w ustawieniach.
  Nie wiem czym spowodowany jest ów problem, próbowałem również podłączyć głośniki do wyjść RCA z tyłu telewizora jednak żaden dźwięk się z nich nie wydobywał i pozostał mi port jack!
  Proszę o pomoc.
 • Poziom 42  
  bodziom257 napisał:
  i pozostał mi port jack!

  To nie jest prawdą, są jeszcze inne możliwości podłączenia.

  Ale przede wszystkim, proszę sprawdzić ustawienia Audio w telewizorze np, wyłączyć "Auto Volume Leveler" tj. automatyczną regulację wzmocnienia.
  Również proszę sprawdzić ustawienia barwy dźwięku, mają one wpływ na dźwięk w wyjściu słuchawkowym.
  Prosze upewnić się, że wyjście słuchawkowe nie ma niezależnych ustawień od głośników telewizora. Bo bywa i tak.
 • Poziom 21  
  W momencie podłączenia kabla jack do telewizora niemal wszystkie opcje regulacji dźwięku (korektor, wszystkie wzmocnienia dolby pro itp) przestają być aktywne tj. nie ma możliwości wejścia w te ustawienia (blada czcionka nieaktywności) a jedyne co mogę zrobić to wyłączyć automatyczne strojenie głośności (co wyłączyłem), wybrać opóźnienie dźwięku i to właściwie tyle. :(
 • Poziom 21  
  Problem został już niemal rozwiązany, jest jeszcze jedna mała kwestia ale od początku:

  Napisałem wcześniej że w momencie podłączenia przewodu jack do tv opcje dźwięku są niedostępne więc poradziłem sobie z ów problemem w sposób następujący. Odłączam przewód jack od tv, zmieniam ustawienia korektora (zbliżone do opcji rock w niektórych urządzeniach) oraz włączam opcje Dolby, wychodzę z ustawień i podłączam mini-jacka. Wszystko mam tak jak ustawiłem z tym że gdy kabel podłączony jest do tv nie mogę nic modyfikować.

  Pojawia się jednak kolejny problem - po wyłączeniu tv i ponownym włączeniu nie mam zapamiętanych tych ustawień lub nieco inaczej - są lecz muszę włączyć tv, odłączyć i ponownie podłączyć przewód jack i wtedy jest ok. Pytam więc jak zapisać te ustawienia by po włączeniu tv wszystko było jak należy bez konieczności odłączania i podłączania kabla.
 • Poziom 42  
  Czy w telewizorze są opcje dla wyjścia słuchawkowego ?
  Mam tu na myśli wybór - albo słuchawki lub zewnętrzny wzmacniacz (Audio Out).
  Proszę tego nie pomylić z opcjami dla głośników telewizora, tylko wyłącznie dla wyjścia audio minijack 3.5 mm.

  Niech kolega sprawdzi menu telewizora i zmieni, jeśli taka opcja istnieje.
  Może to coś pomoże.