Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scenic Automat 2000r skrzynia DPO 033 M

21 Mar 2016 02:57 1200 6
  • Poziom 5  
    Witam.
    Mam nowo nabytego Scenica 1.6 16v z automatyczną skrzynią biegów Dpo 033M.
    Mianowice są trzy problemy.....
    1. Odpala tylko w pozycji ustawienia Dźwigni zmiany biegów w pozycji NEUTRAL, w pozycji PARKING nie odpala i mruga kontrolka DRIVE - nie wiem może tak ma być w tym modelu ???
    2. Nie działa prędkościomierz.
    3. Po mocnym rozgrzaniu i całkowitym chwilowym postoju słabo rusza trzeba dodać gazu obroty silnika około 2500 tys po czym od razu spuścić gaz i wszystko wraca do normy.
  • Poziom 39  
    1. Nie powinno tak być. Trzeba sprawdzić/podregulowywać przełącznik na skrzyni lub jego wtyczkę.
    2. Trzeba sprawdzić impulsator skrzyni.
    3. Pomyśl o wymianie oleju. Teoretycznie skrzynia jest "sealed for life" ale wymiana oleju często pomaga.

Wymiany oleju nie rób u pierwszego lepszego konowała, bo rozwali ci skrzynie.
    Po pierwsze olej musi być klasy DEXRON 3, klas DEXRON 2 jest nieodpowiednia i powoduje złą prace skrzyni. Po drugie ze skrzyni jednorazowo można zlać MAX 2.5 litra, wymian wiec trzeba zrobić kilka, za każdym razem przeganiając nieco wózek.

Czy masz hak holowniczy? Jeśli masz i wykazuje on ślady użycia raczej spisz ta skrzynie na straty.
  • Poziom 5  
    Dzięki za odpowiedź.
    1. Sprawdzę podreguluję przełącznik na skrzyni lub jego wtyczkę.
    2. Czy impulsator znajduję się koło półosi lewej niedaleko głównego gniazda podłączenia do sterownika skrzyni i jest z kablem i wtyczką z dwoma pinami, bo wyczytałem że niby są dwa czujniki prędkościomierza ???
    3. Poprzedni właściciel wymienił olej w tej chwili na oleju przejechane jest nie całe 18 tys km potwierdzone rachunkiem za olej (Mann oil, Nazwa: Extra Getriebeoel 75W90 GL5/5litrów) oraz za wymianę w warsztacie.
    4. Haka nie posiada, ogólnie jak na ten rocznik auto naprawdę jest w perfekcyjnym stanie ktoś mocno dbał o wszystko dla tego zdecydowałem się kupić ze skrzynią automatyczną i wiadomymi usterkami.
  • Poziom 39  
    To jeśli wlane to co podałeś, to cud że to jeździ :D A skrzynię się diagnozuje.
  • Poziom 5  
    Jedna usterka usunięta wystarczyło wyregulować linkę od zmiany biegów przy nastawniku i działa parking i odpala na parkingu.

Dodano po 5 [godziny] 41 [minuty]:

Gdzie znajdę czujnik od prędkościomierza nie pokazuje mi ile jadę na godzinę. Znalazłem jeden ten koło półosi lewej i jest dobry gdzie szukać przyczyny