Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 10 - Połączenie akcji ubicia TeamViewer lub iTALC z zamknięciem systemu

MES Mariusz 21 Mar 2016 08:17 738 4
 • #1 21 Mar 2016 08:17
  MES Mariusz
  Poziom 36  

  Hej. Chcę, by moje dzieci miały możliwość nauczenia się systemu operacyjnego (nie jednego z resztą), dlatego nie bawię się w konta użytkowników zwykłych. Dzieci są administratorami swoich maszyn (mogą instalować soft, wirusy, konfigurować system i tak dalej). I tak nie zniszczą systemu, bo po restarcie wszystkie wprowadzone przez nich zmiany znikają, a system jest jak świeżo po instalacji (dysk zamrożony za pomocą DeepFreeze-a). Ponieważ jednak ancymony (a zwłaszcza jeden) są na zabój oporni na odrabianie prac domowych, chciałbym uniemożliwoć im "zabicie" procesu TeamViewer oraz iTALC, przynajmniej w czasie przeznaczonym na naukę. iTALC-a pozbywają się przez usunięcie użytkownika na którym iTALC chodzi (w końcu mają prawa admina). TeamViewer-a idzie po prostu wyłączyć. Najprościej byłoby zdegradować dzieci do praw zwykłego użytkownika. Problem w tym, że wtedy za każdą pierdołą (instalacja gry) będę do nich musiał lecieć, albo zdalnie wpisywać hasło co wcale mi się nie uśmiecha. Szkoda, że nie można nadać zwykłemu userowi pełnych praw do instalacji. Zanim wymyślę coś innego (o ile wymyślę) chciałbym z akcją ubicia użytkownika iTALC lub wyłączenia TeamViewer-a połączyć akcję zamknięcia systemu (po ponownym włączeniu wszystko będzie jak nowe). Czy ktoś z was ma pomysł, jak akcję ubicia procesu / usunięcia użytkownika połączyć z akcją zamknięcia systemu? Pseudoalternatywą będzie trzymanie komputerów pod kluczem (a tego właśnie chciałbym uniknąć).

  Dzięki piękne.

  0 4
 • Servizza
 • #2 21 Mar 2016 09:00
  speedy9
  Pomocny dla użytkowników

  Jeśli mają uprawnienia admina, to cokolwiek zmienisz, będą mogli zmienić na powrót. Kwestia odpowiednio długiego googlania ;)
  Powinieneś dodać konta dzieci do "Power Users". Zdaje się, że tej grupy nie ma w Win 10 (nie mam jak w tej chwili sprawdzić), więc będziesz musiał ją dodać. Powinien działaś sposób opisany dla Win 8.1: http://superuser.com/questions/879449/how-do-i-allow-a-standard-user-to-install-programs

  0
 • Servizza
 • #3 21 Mar 2016 09:14
  MES Mariusz
  Poziom 36  

  speedy9 napisał:
  Jeśli mają uprawnienia admina, to cokolwiek zmienisz, będą mogli zmienić na powrót. Kwestia odpowiednio długiego googlania ;)


  Nie. Jeśli bo ubiciu krytycznego procesu zostanie wykonany reboot, to po wstaniu systemu wszystko jest tak jak było na początku (dysk zamrożony za pomocą deep freeze). Nie wiedzą jak to jest zrobione, i długo się nie dowiedzą (aż tak bystrzy nie są póki co).

  Mi najbardziej odpowiadałoby nadanie zwykłemu userowi praw instalowania softu (bez pozostałych uprawnień, np deinstalacji czy zarządzania kontami innych użytkowników). Ale z tego co wiem, taka możliwość nie istnieje.

  0
 • #4 21 Mar 2016 10:36
  speedy9
  Pomocny dla użytkowników

  MES Mariusz napisał:
  Nie wiedzą jak to jest zrobione, i długo się nie dowiedzą (aż tak bystrzy nie są póki co)

  No własnie to jest kwestią odpowiednio długiego googlania ;)

  Jak utworzysz grupę Super Users możesz jej nadać dowolne uprawnienia zgodnie z podlinkownaym opisem.

  0
 • #5 23 Mar 2016 13:22
  MES Mariusz
  Poziom 36  

  Wracając do tematu, wklejam rozwiązanie:

  Kod: dos
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod

  0