Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Crawford Schemat, instalacja

poniat83 21 Mar 2016 11:17 4275 7
 • #3
  poniat83
  Level 9  
  Witam ponownie
  Centrale podłączyłem, ale niestety chodzi tylko w jedną stronę, niezależnie, czy nacisnę przycisk góra, dół, brama zawsze porusza się w jednym kierunku. Po zmianie faz brama działa w przeciwnym kierunku.
  Do centrali nie podłączone są żadne urządzenia zabezpieczające.
  Mostki na kostce x4 (s18 s8 s19) x5 (s7) x6 (s5)
  Nie wiem, co z kostką x4 (7,8,9), czy jest to podłączenie pętli magnetycznej i czy powinna być zmostkowana.?
  Same styczniki działają poprawnie, gdyż manualne naciśnięcie jednego z nich powoduje prawidłowe poruszanie się bramy w obydwie strony.
  Pomocy

  Dodano po 3 [godziny] 36 [minuty]:

  Aktualizacja. Brama startuje do góry, wyłącza ją krańcówka po czym po wciśnięciu przycisku dół startuje, zatrzymuję się i wraca do pozycji otwarta.
 • #4
  Anonymous
  Anonymous  
 • #5
  poniat83
  Level 9  
  Faktycznie przeoczyłem to. A czy istnieje sposób żeby licznik obrotów wykluczyć z działania.
  Czy na zdjęciu które załączyłem, to ten nieszczęsny licznik obrotów. Brak miejsca uniemożliwia mi jakąkolwiek ingerencje. Czy ktoś z was miał do czynienia z problemem opisanym na 13 stronie tj. brama idzie do góry zatrzymują ją krańcówka na otwieranie, po wydaniu polecenia "Dół", brama rusza, zatrzymuje się po 10 cm i wraca do pozycji otwarta.
  Czy krańcówka s3 służy do stopniowego zwalniania przed osiągnięciem położenia krańcówki s1.  Crawford Schemat, instalacja
 • #6
  Anonymous
  Anonymous  
 • Helpful post
  #7
  Marek J.
  Moderator of Property Security
  S3 to otwarcie częściowe. Co do czujnika to trochę dziwne, bo otwierać też się nie powinna. Było by tak samo jak z opuszczaniem. 10 cm i stop, a właściwie to podczas otwierania 10 cm i stop, a podczas zamykania 10 cm w dół,stop i 10cm w górę....Nie pomyliłeś kierunku obrotów i krańcówek? Sprawdź odległość czujnika od osi. Powinna być między 0,5 a 0,8 mm. Może podczas pracy w jedną stronę odległość jest ok, a w drugą szczelina się minimalnie powiększa i czujnik nie czyta impolsów.

  Czy masz zamknięte obwody fotokomórki i listwy pneumatycznej?