Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch Logixx8 WAS28743 pobiera za mało wody.

21 Mar 2016 13:21 1206 3
  • Poziom 12  
    Pralka Bosch Logixx8 WAS28743PL/01 po około 5 latach użytkowania ma nastepującą usterkę: według żony pobiera za mało wody do prania wstepnęgo, zasadniczego i do płukania. W efekcie rzeczy nie są dobrze wyprane i sztywne. Wyczyściłem pojemnik na detergenty, filtr, wężyk hydrostatu (odpiąłem z dwóch stron i przedmuchałem), odkamieniałem pralkę i nic nie pomogło. Żona dolewa wody podczas prania przez pojemnik na detergenty, ale to oczywiście nie jest rozwiązanie. Zastanawiam się nad wymianą hydrostatu. Czytałem, że jest to hydrostat analogowy i ma pytanie czy po wymianie jest potrzebna kalibracja/adaptacja albo jakaś inna operacja? Jeżeli tak to jak to zrobić? Dodatkowo na north.pl są 2 rodzaje hydrostatów: oryginał i zamiennik -> czy warto płacić 2 x więcej za oryginał?
    No i na koniec może to nie hydrostat a coś innego? Jak to ewentualnie sprawdzić?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
  • Poziom 12  
    Tak czytałem to już i próbowałem odkamieniania (np. kamix, kwasek cytrynowy w dużej ilości), czyszczenia pralki (dr Beckham). Niestety efektu brak, osadów nie widać w pralce w przewodach, filtrze, wężach, pod fartuchem bębna, itd. Bębna nie rozbierałem. W niskiej temperaturze niestety trzeba prać, bo obecna odzież nie toleruje wysokiej temperatury.
    Pytanie pozostaje: wymienić hydrostat (analogowy)? Jeżeli tak to czy po wymianie trzeba uruchamiać jakiś tryb serwisowy do kalibracji/adaptacji? Jeżeli tryb serwisowy, czy też inna operacja będzie potrzebna to jak to zrobić?
  • Poziom 12  
    No cóż Admin nic nie pomógł i nie zawsze nowa technologia jest zła (częste pranie w niskich temperaturach). A rozwiązanie jest następujące:
    1. Wymiana hydrostatu spowodowała, że pralka bierze wody tyle ile powinna. Niestety pranie było nadal sztywne. Przymierzam się do rozebrania starego, aby zobaczyć czy był zanieczyszczony w środku (hydrostat analogowy). Być może wystarczyło oczyszczenie, ale później to sprawdzę.
    2. Dodatkowym problemem okazała się pokrywa dozownika detergentów, przez którą przepływa woda z sieci wodociągowej. W wyniku zanieczyszczeń w wewnątrz pokrywy podczas pobierania wody (pranie wstępne albo dobieranie wody), woda która powinna przepływać wyłącznie przez dozownik prania wstępnego przepływała małą strużką przez dozownik płynu do płukania i wypłukiwała go. Rozebranie pokrywy dozownika detergentów jest trochę pracochłonne, ale po gruntownym oczyszczeniu (było trochę osadów) i złożeniu pranie jest OK (nie ma już wypłukiwania płynu do płukania podczas prania wstępnego albo dobierania wody). Nadmienię, że czyściłem i odkamieniałem pokrywę dozownika wcześniej bez całkowitego rozbierania (tylko zdemontowana pokrywa), ale niestety część osadów została wewnątrz. I nie ma tu wpływu pranie w niskich temperaturach, bo przez pokrywę dozownika detergentów przepływa wyłącznie zimna woda z sieci. Co do naprawy można wprawdzie kupić nową pokrywę dozownika detergentów (94zł + przesyłka na north.pl), ale z odrobiną wysiłku daje się to rozebrać i oczyścić bez uszkodzenia tego elementu.