Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Bosch Logixx8 WAS28743 pobiera za mało wody.

rafxxww 21 Mar 2016 13:21 1542 3
    rafxxww
    Level 12  
    Pralka Bosch Logixx8 WAS28743PL/01 po około 5 latach użytkowania ma nastepującą usterkę: według żony pobiera za mało wody do prania wstepnęgo, zasadniczego i do płukania. W efekcie rzeczy nie są dobrze wyprane i sztywne. Wyczyściłem pojemnik na detergenty, filtr, wężyk hydrostatu (odpiąłem z dwóch stron i przedmuchałem), odkamieniałem pralkę i nic nie pomogło. Żona dolewa wody podczas prania przez pojemnik na detergenty, ale to oczywiście nie jest rozwiązanie. Zastanawiam się nad wymianą hydrostatu. Czytałem, że jest to hydrostat analogowy i ma pytanie czy po wymianie jest potrzebna kalibracja/adaptacja albo jakaś inna operacja? Jeżeli tak to jak to zrobić? Dodatkowo na north.pl są 2 rodzaje hydrostatów: oryginał i zamiennik -> czy warto płacić 2 x więcej za oryginał?
    No i na koniec może to nie hydrostat a coś innego? Jak to ewentualnie sprawdzić?
    User removed account
    Level 1  
    rafxxww
    Level 12  
    Tak czytałem to już i próbowałem odkamieniania (np. kamix, kwasek cytrynowy w dużej ilości), czyszczenia pralki (dr Beckham). Niestety efektu brak, osadów nie widać w pralce w przewodach, filtrze, wężach, pod fartuchem bębna, itd. Bębna nie rozbierałem. W niskiej temperaturze niestety trzeba prać, bo obecna odzież nie toleruje wysokiej temperatury.
    Pytanie pozostaje: wymienić hydrostat (analogowy)? Jeżeli tak to czy po wymianie trzeba uruchamiać jakiś tryb serwisowy do kalibracji/adaptacji? Jeżeli tryb serwisowy, czy też inna operacja będzie potrzebna to jak to zrobić?
    rafxxww
    Level 12  
    No cóż Admin nic nie pomógł i nie zawsze nowa technologia jest zła (częste pranie w niskich temperaturach). A rozwiązanie jest następujące:
    1. Wymiana hydrostatu spowodowała, że pralka bierze wody tyle ile powinna. Niestety pranie było nadal sztywne. Przymierzam się do rozebrania starego, aby zobaczyć czy był zanieczyszczony w środku (hydrostat analogowy). Być może wystarczyło oczyszczenie, ale później to sprawdzę.
    2. Dodatkowym problemem okazała się pokrywa dozownika detergentów, przez którą przepływa woda z sieci wodociągowej. W wyniku zanieczyszczeń w wewnątrz pokrywy podczas pobierania wody (pranie wstępne albo dobieranie wody), woda która powinna przepływać wyłącznie przez dozownik prania wstępnego przepływała małą strużką przez dozownik płynu do płukania i wypłukiwała go. Rozebranie pokrywy dozownika detergentów jest trochę pracochłonne, ale po gruntownym oczyszczeniu (było trochę osadów) i złożeniu pranie jest OK (nie ma już wypłukiwania płynu do płukania podczas prania wstępnego albo dobierania wody). Nadmienię, że czyściłem i odkamieniałem pokrywę dozownika wcześniej bez całkowitego rozbierania (tylko zdemontowana pokrywa), ale niestety część osadów została wewnątrz. I nie ma tu wpływu pranie w niskich temperaturach, bo przez pokrywę dozownika detergentów przepływa wyłącznie zimna woda z sieci. Co do naprawy można wprawdzie kupić nową pokrywę dozownika detergentów (94zł + przesyłka na north.pl), ale z odrobiną wysiłku daje się to rozebrać i oczyścić bez uszkodzenia tego elementu.