Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe dla córki. Czy samsung będzie dobrym wyborem? 5tyś

21 Mar 2016 15:37 813 12
  • Poziom 2  
    Witam. Proszę o pomoc w wybraniu kina domowego dla córki. Chcę jej zrobić prezent na nowe mieszkanie. Słucha dużo muzyki, dlatego chcę żeby miała frajdę z dobrego dźwięku. Co powiecie na temat zestawów firmy SAMSUNG ?
    Koniecznie z Subwooferem.

Cena - nie mam pojęcia ile kosztują takie sprzęty. Przewyidywałem ok 4-5 tysięcy złotych, ale może być mniej.

Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Ja do słuchania muzyki to lepiej zestaw stereo 2 kolumny + wzmacniacz stereo
  • Poziom 7  
    Absolutnie nie te plastiki Samsunga. Samsung robi dobre telewizory, telefony i inne gadżety, ale nie profesjonalne audio. Jadą na tym, że dopychają te swoje plastikowe pseudo głośniczki i inne gówno sprzęto soundbary do sprzedawanych telewizorów, a ludzie myślą że jak samsung, to będzie super pracowało z ich telewizorem tej marki. Nic bardziej mylnego.
    Kup córce zestaw stereo uznanej marki audio. Nie będzie wcale droższy od shitu samsunga. Marantz, Denon, Onkyo, Yamaha, ale nie Samsung, czy inna Toshiba. Do tego głośniki Tannoya, albo Bose i będzie grało !
  • Poziom 39  
    Jak duży ma pokój do nagłośnienia
    Nie znam metrażu i na tą chwilę mogę polecić Heco Music Style 900 plus zestaw stereo Denon Pma 720 Ae i Dcd 720 Ae.
  • Poziom 9  
    Napisz proszę więcej na temat tego jakie to jest pomieszczenie, jakiej muzyki córka słucha. Sprzęt sprzętowi nie równy, to ważne parametry przy wyborze. Subwoofera nie polecam do muzyki, jeśli kupisz dobre kolumny w stereo, sub będzie zbędny, nawet będzie bardziej przeszkadzał niż pomagał.
  • Poziom 2  
    Pokój typu salon , 20 metrów kwadratowych, aktualnie gołe ściany, na jednej z nich szafa duża przesuwana. Muzyka to pop i R&B, ale zdarza się też muzyka klasyczna, bo córka jest z wykształcenia dyrygentem.
  • Poziom 39  
    To na taki metraż Heco Music Style 500.
  • Poziom 9  
    Weź kolumny Tannoya - v4i albo Mercury 7. Poczytaj sobie opinie o Heco, moim zdaniem bez porównania.
  • Poziom 28  
    Witam!
    wawawarsza napisał:
    Przewyidywałem ok 4-5 tysięcy złotych, ale może być mniej.

Za tę kwotę skompletujesz już sensowny system stereo, który z powodzeniem sprawdzi się też w filmach. Ze swojej strony dodam do zestawienia kolumny Klipsch np. R-24F lub R-26F, wśród amplitunerów/wzmacniaczy szukałbym Yamahy, Onkyo lub Harman Kardon (HK). Ja z powodzeniem i zadowoleniem używam HK 3770 z Tannoy Mercury V4i (wspomniane w poście wyżej) w pokoju o podobnym metrażu, ale ze skosami.
    Może warto wybrać się z córką na odsłuch kilku zestawów-każdy może mieć inne preferencje muzyczne.
  • Poziom 20  
    Jako dyrygent, córka ma na pewno słuch muzyczny, więc jakikolwiek zestaw samsunga to będzie porażka.
    Jeśli zależy jej na słuchaniu muzyki, to tylko zestaw stereo.
    Głośniki Dali Zensor 7, Heco Music style 500 lub Magnat Quantum 675. Jako elektronikę Yamaha AS501 (czysty wzmacniacz) lub jeśli amplituner RN602 lub Onkyo TX8150
  • Poziom 2  
    Byłem dziś z córką i najnaturalniej według niej grały Tannoye, podobały się jej też Quadrale. Ze wzmacniaczy rozważamy TX8150, żeby było jednak trochę funkcjonalnie i multimedialnie. Jutro ostateczna decyzja. Jak wyglądają ceny tych urządzeń u Was S4HOME ?

ONKYO 8150TX oraz TANNOY MERCURY 7 lub QUADRAL ARGENTUM 371. Co prawda to trochę by przedrożyło, ale nie ma co oszczędzać na takich zakupach. Czekam na informacje.
  • Poziom 20  
    Wysłałem Ci wiadomość. Co odpadło przy odsłuchach?
  • Poziom 2  
    z głośników odpadło HECO, PYLON, KLIPSCH, DALI a został TANNOY i QUADRAL.

z amplitunerów zostało: ONKYO i COCTAIL AUDIO.