Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHP - Ankieta do końca nie chodzi

nowak1973 21 Mar 2016 17:04 945 26
  • #1 21 Mar 2016 17:04
    nowak1973
    Poziom 5  

Witam,
    Chciałbym zrobić na stronie www ankietę informującą o zadowoleniu klientów, ale z tym mam problem. Chciałbym uzyskać, żebym mógł na maila otrzymywać wyniki ankiety. W ankiecie wykorzystuję pole wyboru radio i checkbox, pole tekstowe textarea. Po wypełnieniu i wciśnięciu klawisza submit, żeby skrypt sprawdził, czy są udzielone odpowiedzi na wymagane pytania i wysłał na wskazany adres mailowy dziękując za wypełnienie ankiety. Pod podziękowaniem przycisk powrotu na stronę główną. Otrzymana ankieta, żeby była czytelna z pytaniami i odpowiedziami, oraz z wpisami czego dotyczy, pracy sprzedawców, czy serwisu.

Mam taki skrypt php o nazwie send.php:

Kod: php
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

I w HTML:

Kod: html

Dużo rzeczy mi z tych skryptów nie działa, dlatego proszę o podpowiedź, gdzie są zrobione błędy?
    Pozdrawiam

0 26
  • #3 22 Mar 2016 20:39
    nowak1973
    Poziom 5  

U mnie maile dochodzą, tylko nie informuje, że ankieta została wysłana.
    Dzięki za pomoc, ale proszę o więcej.

0
  • #4 22 Mar 2016 21:01
    marcinj12
    Poziom 40  

Bo musisz zrobić "echo", samo $message nic nie zrobi.

0
  • #5 23 Mar 2016 10:17
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Tak jak wsponiał kolega wcześniej, zmień ostatnią linię pliku send.php na coś w tym stylu :

0
  • #6 23 Mar 2016 10:19
    marcinj12
    Poziom 40  

Wystarczy:

0
  • #7 24 Mar 2016 20:40
    nowak1973
    Poziom 5  

Dzięki Panowie wszystko chodzi, ale mam jeszcze inne pytanie.
    Skrypt który sprawdza czy wszystko jest uzupełnione, przy tym trzeba pamiętać że mam typ = radio i wybiera się 1 odpowiedź z kilku i typ = checkbox, gdzie można wybrać kilka opcji. Za podpowiedź z góry dziękuje.

0
  • #8 25 Mar 2016 14:37
    nowak1973
    Poziom 5  

Hi,
    Wyszło w praktyce kolejne pytanie, chociaż jeszcze nie mam rozwiązanego ze sprawdzaniem, czy wszystkie pola są wypełnione.
    Kolejne pytanie mam takie, co muszę wpisać, żeby w tym powyższym kodzie html-owym oprócz odpowiedzi również przychodziły nazwy działów którego ankieta dotyczy. Próbowałem przez INPUT, ale tylko jedne określenie przechodzi, reszta już nie.

Potrzebuję, ponieważ chcę żeby otrzymana na maila ankieta była bardziej przejrzysta.
    Pozdrawiam i dziękuję.

0
  • #9 29 Mar 2016 10:21
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Ale nie bardzo rozumiem, po co Ci to. :/
    Twoje wygenerowane zapytanie wygląda w taki sposób :

Pomijając polskie znaki w opisach pól, które zaciemniają dokumentnie całe zapytanie, ponieważ dochodzi potrzeba zamiany dodatkowych znaków na %xx, to masz tam wszystko czego Ci potrzeba.
    Cytat:
    Wyb%EF%BF%BDr+sklepu=Pulaskiego
    Plec=Mezczyzna
    Wiek=21+-+40
    Latwosc+dodzwonienia+sie=Dobrze
    Kompetencja+w+zakresie+udzielanych+informacji=Raczej+dobrze
    Czy+jest+Pan%2FPani+zadowolony%2Fa+z+obslugi+serwisu=Tak
    Dlaczego_2=

Ja poszedłbym dalej i zmieniła opisy pól na coś dużo prostszego i zawarł "wyjaśnienie" co zawiera pole w samym skrypcie wysyłającym emaila.

0
  • #10 29 Mar 2016 10:46
    nowak1973
    Poziom 5  

Witam,

Dobry pomysł, tylko jak zrobić dodatkowe wyjaśnienia, ale żeby dochodziły w mailu?
    \Pozdr.

0
  • #11 29 Mar 2016 12:07
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

nowak1973 napisał:
    Dobry pomysł, tylko jak zrobić dodatkowe wyjaśnienia, ale żeby dochodziły w mailu?

Całkiem prosto.
    Sprawdzasz zawartość poszczególnych pól wypełnionych przez użytkownika i na ich podstawie budujesz tekst wysyłanego emaila.

itd. itp.

0
  • #12 29 Mar 2016 12:13
    nowak1973
    Poziom 5  

OK, a powiedz, jeżeli ankietę mam w HTML, to bezpośrednio z HTML nie można wysyłać informacji na maila?
    Z góry wielkie dzięki.

0
  • #13 29 Mar 2016 12:19
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

nowak1973 napisał:
    bezpośrednio z HTML nie można wysyłać informacji na maila?

Nie ma takiej możliwości.
    Czysty HTML nie zezwala na "wyjście" poza przeglądarkę/komputer klienta.

0
  • #14 29 Mar 2016 12:20
    nowak1973
    Poziom 5  

Wytłumaczę Tobie, o co mi dokładnie chodzi. Ankietę mam podzieloną na działy tematyczne i chciałbym, żeby taki podział byłby na przysłanych odpowiedziach na maila. Na ankiecie są widoczne, ale się na nie, nie odpowiada. Nie wiem, czy zrozumiale opisałem problem, ale chyba wiesz o co mi chodzi.

0
  • #15 29 Mar 2016 12:40
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

nowak1973 napisał:
    Na ankiecie są widoczne, ale się na nie, nie odpowiada. Nie wiem, czy zrozumiale opisałem problem, ale chyba wiesz o co mi chodzi.
    Proszę o wybaczenie, ale teraz to kolega zaciemnił sprawę całkowicie :/

0
  • #16 29 Mar 2016 13:33
    nowak1973
    Poziom 5  

Tak myślałem, że może piszę niezrozumiale. W przeglądarce ankieta jest poprzedzielana informacjami czego dokładnie dane pytania dotyczą (jakiego działu), te informacje chciałbym żeby również były przesyłane na maila z odpowiedziami na pytania ankiety. Czy bardziej zrozumiale wytłumaczyłem? Czy może jest jakiś sposób wysyłanie na maila dodatkowych informacji niezwiązanymi z pytaniami?
    Pozdr.

0
  • #17 29 Mar 2016 14:04
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

nowak1973 napisał:
    Czy może jest jakiś sposób wysyłanie na maila dodatkowych informacji niezwiązanymi z pytaniami?
    Ależ możesz wysłać na email pół encyklopedii. Wszystko zależy od tego, jak zawartość tego emaila utworzysz.
    Możesz tworzyć inną zawartość w zależności od wybranych przez klienta opcji.
    Dalej nie rozumiem, na czym polega cały problem.

0
  • #18 29 Mar 2016 14:18
    nowak1973
    Poziom 5  

Chciałbym żeby na maila przeszły takie informacje jak: pytania dotyczą działu serwisu, pytania dotyczą działu sklepu, informacje ogólne. W przeglądarce są widoczne i oddzielają pytania dotyczące informacji ogólnych od pytań dotyczących serwisu i sklepu. Chciałbym, żeby i mailu mieć opisane, że teraz będą odpowiedzi na pytania ogólne, niżej będą odpowiedzi na pytania dotyczące serwisu, a jeszcze niżej sklepu. Chciałbym mieć wszystkie informacje ankiety, takie jak widzę w przeglądarce. Nie wiem czy coś rozjaśniłem.
    Pozdr.

0
  • #19 29 Mar 2016 14:26
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

nowak1973 napisał:
    Chciałbym żeby na maila przeszły takie informacje jak: pytania dotyczą działu serwisu, pytania dotyczą działu sklepu, informacje ogólne.
    No rozumiem. Ale masz w formularzu już odpowiednie pola, więc wystarczy sprawdzić w skrypcie jakie opcje zostały wysłane i po sprawie.
    nowak1973 napisał:
    Chciałbym, żeby i mailu mieć opisane, że teraz będą odpowiedzi na pytania ogólne, niżej będą odpowiedzi na pytania dotyczące serwisu, a jeszcze niżej sklepu.
    Patrz wyżej.
    nowak1973 napisał:
    Chciałbym mieć wszystkie informacje ankiety, takie jak widzę w przeglądarce. Nie wiem czy coś rozjaśniłem.
    Wystarczy zapisać wywołanie skryptu w takiej formie, jak podałem kilka postów wyżej i masz każdą informację podaną przez klienta.

0
  • #20 30 Mar 2016 13:22
    nowak1973
    Poziom 5  

Dziękuję za poświęcenie dla mnie tyle czasu, ale jeszcze mam pytanie. Czy chodzi o request? Jakby Pan napisał napisał co dokładnie napisać, żeby wyświetlił mi informację z ankiety DZIAŁ SERWISU. Przypominam, to nie jest pytanie w ankiecie, tylko informacja czego poniższe pytania będą dotyczyć.
    Dziękuję za wyrozumiałość. Pozdr.

0
  • #21 30 Mar 2016 13:35
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

nowak1973 napisał:
    żeby wyświetlił mi informację z ankiety DZIAŁ SERWISU
    A skąd to wiadomo? Są jeszcze inne działy?
    Czy każdy email ma zawierać tekst "Dział Serwisu"?

0
  • #22 30 Mar 2016 14:08
    marcinj12
    Poziom 40  

Koledze pewnie chodzi o to, że na stronie ankiety ma trzy "sekcje" tematyczne - w tym pytania dot. działu serwisu.

Najlepiej by było, jakbyś sobie samemu treść maila skomponował, dopisując do zmiennej $body konkretne wartości z tablicy $_POST.

Jeżeli chcesz mieć "automat", to pokombinuj z ukrytym polem na formie:

powinno je dopisać tak, jak pozostałe pola.

0
  • #23 30 Mar 2016 14:11
    nowak1973
    Poziom 5  

Dzięki, właśnie mi o to chodzi.

0
  • #24 31 Mar 2016 11:00
    nowak1973
    Poziom 5  

Kurczę, zapowiadało się dobrze, ale jak mam 4 działy poświęcone im pytania, to w IE wysyła na maila tylko pierwszą treść opisu. Natomiast w FF, tylko ostatnią treść opisu.

0
  • #25 31 Mar 2016 11:11
    marcinj12
    Poziom 40  

To pokaż, jak masz teraz...

0
  • #26 31 Mar 2016 11:15
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Zmień opis tego pola na taki:

Dla innego dzału:
    itd. itp.
    A w skrypcie php sprawdzaj:

Ponownie także zwracam uwagę na NIE stosowanie polskich znaków przy identyfikatorach poszczególnych pól.

0
  • #27 31 Mar 2016 14:21
    nowak1973
    Poziom 5  

Wieczorem przetestuję. Pozdrawiam.

0