Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słabe napięcie akumulatora

21 Mar 2016 19:15 1170 4
  • Poziom 10  
    Witam. Ostatnio zakupiłem dość tani multimetr w celu pomiaru napięcia akumulatora 12v w moim samochodzie. Więc przystąpiłem do pomiarów. Okazało się, że akumulator ma napięcie 11.2v a powinno być powyżej 12v. Dodam, że samochód odpala od razu, nie przygasają kontrolki, jednak niepokoi mnie ten wynik. Napięcia ładowania alternatora nie miałem jeszcze okazji sprawdzić. Podładowałem więc akumulator prostownikiem przez 5 godzin, ale wartość niewiele wzrosła (11.5v). Napięcie ładowania prostownikiem wyniosło 14.75v

- Akumulator Centra 80Ah 700a
    - Prostownik THR 547 12V 6A
    - Multimetr dt-830b
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 39  
    Jak Masz gdzie to sprawdź ile pokaże miernik na innym akumulatorze. Może
    oszukuje.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 21  
    Albo na podłączonym prostowniku - jest z czym porównać jak widać ma skalę. Jest jeszcze bateryjka. Nie skomentuję marki - Centra.
  • Poziom 10  
    Sprawdziłem na dwóch innych akumulatorach. Jeden cały czas eksploatowany w drugim aucie, a drugi nie nadaję się do niczego, stoi sobie już od miesiąca nieużywany ( naładowany starczał na kilka sekund kręcenia rozrusznikiem). Wynik trochę mnie zdziwił, gdyż w używanym na bieżąco akumulatorze miernik wskazał napięcie 11.15v co jest nieprawdopodobne. Co ciekawe drugim nieużywanym akumulatorze wynik 11.11v . Chyba multimetr jest winien całej tej sytuacji z pomiarami, może bateryjka ma jakiś wpływ na dokładność pomiarów.
  • Poziom 39  
    Napewno bateria, zazwyczaj gdy słaba to
    pomiar niedokładny.