Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sanyo DC-HT210W i JVCLT-50C740 - Problem z dzwiękiem z kina domowego do TV

Young_KSC 21 Mar 2016 19:29 456 1
  • #1 21 Mar 2016 19:29
    Young_KSC
    Poziom 1  

Witam i proszę o pomoc

Mam problem z uzyskaniem dźwięku z głośników w kinie domowym Sanyo DC-HT210W przy korzystaniu z telewizora JVC LT-50C740 , podczas oglądania dvd wszystko działa jak należy.Oba urządzenia mam podłączone kablem hdmi , i tutaj następuje problem ponieważ w telewizorze mam tylko (jedyne wyjście audio) wyjście spdif out oraz w kinie domowym coaxial out , po podłączeniu kablem coaxial niestety nie działa. Załączam screeny i proszę o rady , dodam iż próbowałem połączenia kablami chincze (do dvd) i z jackiem do tv i działa lecz jest to dźwięk tylko z 2 głośników a nie 5.1 .Proszę o pomoc i radę w jaki sposób mogę uzyskać dźwięk z pięciu głośników przy korzystaniu z tv i ps4. Załączam screeny obu urządzeń.

0 1
  • #2 21 Mar 2016 21:37
    Polon_us
    Poziom 40  

Young_KSC napisał:
    .Proszę o pomoc i radę w jaki sposób mogę uzyskać dźwięk z pięciu głośników przy korzystaniu z tv i ps4. Załączam screeny obu urządzeń.

Jeśli kolega ma na myśli prawdziwy dźwięk 5.1, to jest to niestety niemożliwe.
    Wynika to z prostego faktu, że kino nie posiada wejścia audio cyfrowego.

Young_KSC napisał:
    dodam iż próbowałem połączenia kablami chincze (do dvd) i z jackiem do tv i działa lecz jest to dźwięk tylko z 2 głośników

Przy tym połączeniu, kolega może uaktywnić Dolby ProLogic w kinie.
    Dźwięk powinien był być z wszystkich głośników, jakkolwiek to będzie pseudo-przestrzenny dźwięk.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo