Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy s4 - Bateria szybko rozładowuje się, telefon restartuje się.

Rabanne 21 Mar 2016 22:31 12645 15
    Rabanne
    Level 7  
    Witam, mam pewien problem z Samsungiem Galaxy s4. Telefon szybko rozładowuje baterię, gdy poziom baterii dochodzi do ok 35 - 40 % telefon wyłącza się, uruchamia się z 0% baterii, bądź po podpięciu do ładowania.Zauważyłem też, że telefon zmienia intensywność podświetlania ekranu (wyłączone automatyczne podświetlenie, włączone smart stay ) Telefon, kupiłem z drugiej ręki, obejmuje go jeszcze 7 miesięczna gwarancja, brany z T-Mobile, wraz z telefonem otrzymałem do niego pudełko, fakturę zakupu (oryginał ) i standardowe papierki + samsungowską kartę gwarancyjną. Co może być przyczyną takich zachowań? Czy jest to wina baterii ? (Czytałem o podobnym problemie w Galaxy Note, a także o wadliwych bateriach w s4) Czy powinienem się martwić, że to coś poważniejszego np płyta główna? Czy mogę oddać telefon na gwarancje serwisową nie będąc właścicielem telefonu wg. Danych z faktury? Poniżej zamieszczę wg. Mnie istotne informacje na temat telefonu.
    Model: GT-i9505
    Android 5.0.1. Lollipop
    Data zakupu z faktury: 17.10.2014
    Bateria oryginalna, telefon zachowuje się normalnie poza wymienionymi wadami, aczkolwiek bateria potrafi spaść do 60 procent przy średnim użytkowaniu od 7 do 10-11.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    KamGr
    Level 24  
    Jeżeli masz paragon z telefonu to bez problemu oddaj go do serwisu póki jest jeszcze na gwarancji
    To czy ty go kupiłeś czy ktoś inny nie ma znaczenia
    KamGr
    Level 24  
    Myślę że bez problemu z fakturą powinni Ci przyjąć na gwarancji.
    Telefon był brany na abonament? Bo jeśli tak to nie wiem czy czasem nie będzie potrzebna umowa z podpisem osoby która go brała.
  • Helpful post
    karoltom
    Level 15  
    do gwarancji jest tylko potrzebny jakikolwiek dowód zakupu z numerem IMEI od normalnego dystrybutora (operator tel, agito, komputronik, itp). dane na fakturze nie są istotne. a bateria pewnie jest spuchnięta
    karoltom
    Level 15  
    Ja bym sprobowal wyslac ale bym nic nie wspominal ze sprawdzalem na innej baterii. Moze wymienia
    Rabanne
    Level 7  
    Byłem przed chwila w t mobile, powiedzieli, że jak najbardziej mogę go oddać, przyjechałem do domu po karton, zaraz jadę go oddać. W zastępstwo dostanę Xperie m2 (ironia - uciekłem od sony do Samsunga) :) Zastanawiam się tylko, czy w serwisie mają części do s4, bo to już trochę wiekowy model.
    Rabanne
    Level 7  
    Dziś dostałem telefon od Pani z T-Mobile, która zadzwoniła do mnie w sprawie S4 - Powiedziała, że samsung odmawia naprawy gwarancyjnej ze względu na uszkodzony korpus (?) Ma ktoś pomysł, dlaczego samsung tak stwierdził? Korpus ma się dobrze, bynajmniej wizualnie. Co prawda jest pęknięcie na ramce, aczkolwiek to chyba nie jest powód do odrzucenia gwarancji?
    karoltom
    Level 15  
    uszkodzona płyta głowna a im przeszkadza ramka, która de facto jest marnej jakości i często pęka w cieńszych miejscach. Reklamuj tą wycenę bo uszkodzenie wyświetlacza nie ma nic wspólnego ze zgłoszoną wadą. A do jakiego serwisu poszło - regenersis czy ccs?
    winmap
    Level 33  
    Jadą w Balonika jak zawsze. Walczyłem już z nie jednym modelem. Jak dobrze ich postraszysz to się ugną. Niestety są serwisy gdzie pracownicy są niestety nie ugięci. Jeżeli telefon nie jest na twoje nazwisko ciężko będzie powalczyć.
    Rabanne
    Level 7  
    Cóż, odebrałem wczoraj telefon z serwisu, pojechał do WWA (Regenersis) i tak, jak pisałem odrzucili. W dołączonej karcie od serwisu nie było wspomniane nic o tym, co jest w telefonie usdzkodzone, tylko, że nie chciałem odpłatnej naprawy (nie wspomnieli nawet, co miało by być naprawiane) Nie mam już siły, ani ochoty, żeby z nimi walczyć. Kupiłem Huaweia P8 Lite i jak na razie sprawuje się dobrze, więc samsung poleci na sprzedaż - Teraz nasuwa się pytanie, za ile go mogę wystawić? Proszę o odpowiedź.
    Moderated By jever 23:

Na forum nie zajmujemy się wycenami.